Jump to content
IGNORED

Sarma!


yolo

Recommended Posts

to care, vidim da si vaskrso ovde i pitam se samo kad ces da dodjes na kulinarstvo. zajebi sve ostalo, sprzice ti mozak, pisi ovde.btw, nisam ga smotao. nikad sarmu smotao nisam, ali se spremam da udjem na taj teren. ovo gore je najbolja slika koju sam nasao na guglu sarme kakvu bih zeleo da napravim.

Link to comment
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    8

  • aram

    6

  • hefestus

    5

  • Quince

    4

Top Posters In This Topic

to je slika sa pola pravljenja, da se pokaze kako treba. po dnu su kozure, slaninu prosaras svuda. a onda pokrijes sa nekoliko listova... ufff. nego hefe, zar nema turskih prodavnica? ovde turci prodaju podravkin kiseli, cela glavica u kesi :) bude malo kiseliji, ali malo ga u toplu vodu i to je to.

Link to comment

gazza: pozdrav & dubok naklon vidim da si na dijeti sta ce ti to? Sto se tice motanja prepusti to nekim tanjim prsicima ali za svaki slucaj zdihaj za ovratnik da se nesto ne zezne.lancia: u stand right mate kao sto rece aram "polu fabrikat" ali me fasciniralo motanje, to meni sa mojim sapama nesto ne lezi bas naj.aram: Verovatno ima. Sada za podravkin ne znam video sam vegetu (to ne koristim) kupus nisam. Ja se setim ove nase klope tek kad vidim sliku ovde. Daleko od toga da ne volim ali je bas ono "zelje i mogucnosti"Prijeo mi se corbast pasulj, uh kako to volim. Ok nadjem 'ok' pasulj u zrnu beli. Suvo meso sam kupovao kod nekih rusa, lekse bi nasao pola kila heroina na ulici nego suvu kolenicu. Pasulj je jedva bio jestiv. To suvo meso nijeni priblizno nasem, ne mogu ni da opisem sta mu sve fali.

Edited by hefestus
Link to comment

kakva crna vegeta, bezim i ja od toga :D al kupim sinu argeta pastetu pilecu kod turaka cesto, a zalomi im se ponekad i mlad kajmak. nego, nevezano za sarmu, al kad si vec tu, sta bi sa blogom?

Link to comment

Ti is arame u Londonu? Koliko se ja secam.Jao mladi kajmak iz Liga, sto mi to radite. Idem da gutam 'Lozak" (nije prozak :)) proradio mi zeludac.Ja sam probao od turaka neki mladi kajmak iz konzervice ne mislis valjda na to? Leiden je bre selo, jes prelepo ali je selo. Nema nista ovde. Holandija je potisujem krvlju najgora gastronomska zemlja na kugli. Holandski odnos prema klopi je napuni stomak sto jeftinije. Sta da ti kazem kada svaki dan mesim svoj hleb. Od govana se pita ne pravi, a ovi uglavnom valjaju govna. Skoro sve kupujem kod arapa ili turaka. Halal meso je OK ali i dalje holandsko. Povrce je takodje uglavnom holandsko ali ga oni (turci) gaje pa bude bolje od onog u samiski. Amsterdam i Rotterdam su vec mnogo snabdeveniji tamo mozes da nadjes sve is svasta. Ovde skoro da nema proizvoda koji nisu holandski ili globalno korporativni Milka, Nestle. Malo italijanskih, pokoji belgiski i to je to.Na koj blog mislis, imam ih jedno 20tak :)

Link to comment
pa zar nije bar puter vrhunski kod holandeza ? i neki sirevi ?
Puter i nije, bio nekada. Ovde je trend da sve bude posno (lean, mager). Sir od 30% masnoce je skuplji od onog sa 45%... Sirevi su i dalje OK. Lurpak velika danska firma (sada globalna korporacija) je nekada imala izuzetan puter. Danas na njihovom puteru veliki slovima pise da je dodato biljno ulje (citaj margarin). To je kao super jer je zdravo a zato je i skuplje. To ovde prolazi samo tako. Nekada je u Albert Heijm (naj samiska) bilo dvadesetak vrsta putera. Danas ima tri, euroshoperov, njihov AH brend, i ovaj Lurpak. I dalje je sve to mnogo bolje nego onaj PKB-ov u plavoj foliji koga se ja secam.
Link to comment

ja u nemackoj, cak i dosta blizu tebe, u kelnu :)a da znas da ovdasnji turci uglavnom sve dovoze iz turske, slabo sta gaje ovde. taj konzervisani kajmak je grozan, eventualno moze u pite i projare, za jelo nije. ali dolazi im i svez, skup u 3pm, al cisto da mine zelja...mislim na blog sa muzikom...nego, gazza, da dzoramo rizling za kajmak? :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...