Jump to content
IGNORED

Seljacki Perspic

Miralem

Recommended Posts

• Replies 769
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• MayDay

89

• Miralem

31

• assück

26

• Аврам Гојић

23

sta si ti postala sad, agro- dispecer? ili google strucnjak za sve, ko vasa?2 gotivac- mislim da ce ti kokice ove godine izaci na nos.
ti si ljubomoran na nasu erudicijuSent from my iPod touch using Tapatalk
zapravo, svinjče se u mojim krajevima prlji, a ne šuri, to rade Sremci i Šumadija. dakle ne vrelom vodom, nego vatrom, iz brenera. nekad se to radilo slamom.
Heh, ja sam na prvom svinjokolju bio sa valjda nekih pet godina. Nikada se nije koristio pištolj, već nož. Ne znam koliko je to iz današnje perspektive humano, ali štos je bio da što pre izvade svu krv iz tela, dakle klasično klanje. Samo ja taj deo nisam gledao pre petnaeste godine. Svinji se prvo brenerom spale sve dlake, pa se onda prelije toplom vodom. Onda dolazi teška odluka, šta praviti. Gledao sam kako se tranžira meso za šunke, kako se prave čvarci, hurke, švargle, kobasice. Creva se operu i ona služe za kobasice. Sveža pečena svinjska džigerica, sa malo belog luka odozgore mi je među omiljenim jelima. Ono što ne smem ljudima da pričam a takođe je jako ukusno je sveža pečena krv. U principu, to vredi praviti samo prilikom svinjokolja. Ispržite malo belog luka i zatim dodate svinjsku krv. Ona se zgusne i potamni i ima ukus jako sličan pečenoj džigerici.Banaćanine, ti si malo južnije, moja familija je iz Novog Bečeja. :D
nije topik za to, ali ta se kožurica dobro oprljena oguli kasnije sa nekih delova, posoli, urola ko palačinka i užina uz špricer
Ovo mi nikada nije bilo ukusno. Ja sam više za pečenu varijantu.Ne znam gde mi je slika, ali zamislite da sam postovao sliku gde sa nekih šest godina jašem prase. :D Edited by bigvlada
mislis zbog crnje?
mislio sam.
Ono što ne smem ljudima da pričam a takođe je jako ukusno je sveža pečena krv. U principu, to vredi praviti samo prilikom svinjokolja. Ispržite malo belog luka i zatim dodate svinjsku krv. Ona se zgusne i potamni i ima ukus jako sličan pečenoj džigerici.
uuuu, to su nas Nemci naučili, čitao sam u nekoj knjizi. deo ode u krvavice, a deo onako kako si napisao.preukusno. to uglavno ide na kraju dana, uz disnatorski paprikaš, rebra i sveže kobasice iz pleka, meso od paufleka i tako to. džiga nam je meze preko dana.inače, ja sam dobar deo detinjstva proveo i u Novom Bečeju. Vranjevački kraj. :)
rukavice :isuse:
Normalno, da ne oštetim svoje nežne manikirane prstiće. :happy:Rukavice su mi ostale na rukama, jer sam prethodno mazao ogradu prerađenim uljem, pa uskočio u koš da pregrabuljam kukuruz. Multitasking tičeru, multitasking.
  • Create New...