Jump to content
IGNORED

Seljacki Perspic

Miralem

Recommended Posts

zapravo, svinjče se u mojim krajevima prlji, a ne šuri, to rade Sremci i Šumadija. dakle ne vrelom vodom, nego vatrom, iz brenera. nekad se to radilo slamom.bukvalno se spale dlake i prvi sloj kože se ugljeniše. posle toga je oribamo četkom i vodom, bude žuta ko dukat.e, ovo je taj proces
312yasy.jpg
  • Replies 769
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• MayDay

89

• Miralem

31

• assück

26

• Аврам Гојић

23

sta si ti postala sad, agro- dispecer? ili google strucnjak za sve, ko vasa?
nije bre, nego sam isla pretproslog vikenda po srbiji, pa sam slusala probleme.ne samo poljoprivredne, nego i komunalne. zamisli ti da lokalna vlast u ivanjici dala samo jednom prevozniku da moze da stane na autobusku stanicu i da prevozi ljude do beograda, pa ih taj prevozi u nekim seljobusima za 1,800 dinara u jednom pravcu. onda se neki setili da voze kombije, ali ih lokalna inspekcija kaznila jer nisu registrovani kao prevoznici. na kraju ljudi, sta ce, prevoze se tako sto dele troskove goriva. ko na zapadu, pa te od adrese do adrese vozi za 1,000 dinara u jednom pravcu. Edited by MayDay
kako je rodio kukuruz ove godine u tvom kraju?tamo u moravickom kraju ljudi sekli cele njive, jer je sav zakrzljao od suse.
Neam pojma, ja ovo otišao ortaku da pomognem, on održava ranč bratu gastarbajteru, pa morao kukuruz da se ubaci u koš. Inače jeste nikakav, a svi pričaju da je načisto prso (kukuruz u Šumadiji, ne ortakov brat).Inače, normalno je da kukuruz ode do đavola od suše, kad seljaci umesto da se organizuju oko navodnjavanja zevaju u nebo i čekaju da padne kiša.
Vidi fensi kotarka sve sa zicom.Krunilo se jel?Dobar kuruz, nego ima li miseva? Ona gnezda sa malim golacima.
Jok, ovo je valjda isporučeno ispred koša (kotarke) pre par dana, pa smo mi samo ubacivali. Nije bilo mišjijeh govanah.
sta si ti postala sad, agro- dispecer? ili google strucnjak za sve, ko vasa?2 gotivac- mislim da ce ti kokice ove godine izaci na nos.
Ovo bre nije kokičar, više mi izlazi na nos ovaj roštilj kojim smo natrpali stomake nakon rada. :piggy: Edited by gotivac
jes ti siguran da je to bio tile? :unsure:
siguran, nije voleo macku nikako, pa je turio u dzak, pozvao dzukca i pustio macku na sred zaledjenog jezera, da nema drvo da se popne. al' se ona popela njemu na glavu, te je otrcao kuci krvav i vristeci :)
Vidi fensi kotarka sve sa zicom.Krunilo se jel?Dobar kuruz, nego ima li miseva? Ona gnezda sa malim golacima.
u mom selu mi to zovemo koš i odnosi se na celu zgradu u kojoj se nalazi ovaj nazovi kavez za kukuruz. nikad se nisam pitala kako to zovu drugi ljudi :unsure:
  • Create New...