Jump to content
IGNORED

Seljacki Perspic

Miralem

Recommended Posts

ja sam se cg porekla odrekao, izjašnjavam se kao bosanac, molim lepo.@krov na čet'ri vode:leto, selo u vojvodini, mi klinci blejimo ispod vrbe u hladu smišljajući kako nekome da napakostimo, zrikavci se čuju, pusta ulica samo čika Miša stoji ispred svoje kapije na suncu, pije pivo i puši drinu bez filtera. čika Miša je ceo život fizikalisao, bio je crn ko jamajčanin, mršav al ogromnog stomaka, imao je 50ak godina al izgledao dosta starije. sunce mu nije nikad smetalo. znao je celo leto da ne obuče majicu, samo kratak šorc pa po ceo dan nešto majstoriše u dvorištu ili pije pivo ispred kuće. majice kratkih rukava je nosio samo zimi. i tako blejimo mi u hladu, čika Miša na suncu i odjednom izleće iz kuće mali Sirup, klinja od 6 godina, izbeglica iz ne sećam se kog mesta iz Bosne. Sirup se šeće tako po stazi, gleda dole, šuta kamenčiće i odlazi do Miše. Miša visok, gleda ga onako odgore dok mu drina do prstiju dogoreva i sa krezavim osmehom ga pita: Šta je sad Sirupe?Sirup smireno: Mišo, ti si musliman.- Musliman? Kako si sad to zaključio?- Imaš kuću na četiri vode, Mišo. Ti si musliman.- Sirupe, onda si i ti musliman. I tvoj stric Mita (kod koga je Sirup živeo u to vreme) ima kuću na četiri vode a tvoj tata je njegov rođeni brat, tako da ste i vi svi muslimani.Sirup odtrča kući i iz dvorišta se čulo kako viče burazeru: Neeeeeđoooo, Neeeeđoooo, pa mi smo muslimani!izvinte za trol, podsetio me krov na četiri vode na ovu scenu :D
:thumbup: upravo genijalno!
  • Replies 769
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• MayDay

89

• Miralem

31

• assück

26

• Аврам Гојић

23

A inace je u pitanju vlaska svadba :happy:
lazes, zasto niko nema onda onu belu subaru?
Sad svi očekujemo Miralema koji zadihan viče: Stanite, upropastićete mi topik!
da, vec zamisljam sebe ko neleta odavde:
kahm..tamo gde je gruza, raskovic i knic...pogledaj gde je jagodina!Sumadija.jpg@fss u pravu si! je l i vapad bese iz banata?
Pobogu, kakva ti je ovo karta?
Za Quince mislim da je sumadija ali onaj severniji deo. Ja nisam iz Sumadije vec iz Pomoravlja :mad: a selo mi je u Levcu :wub:.
Nemaču pojma, Levač pripada Šumadiji, kao i Jagodina.

Nikad! Levac republika! Znam bre no se salim. Meni ipak lepse da ih delim jer je lakse za snalazenje. Kad kazes Sumadija ipak je presirok pojam.Sent from my cigla using Tapatalk

Evo sta kaze Wikipedia:Sumadijski region (kao geografska odrednica)377px-Sumadija_region.pngSumadijski okrug (ono kao administrativna jedinica u okviru Sumadijskog regiona)590px-%C5%A0umadija_District.svg.pngps/ batocina izgleda ko crna gora.. :D

Edited by MayDay
Evo sta kaze Wikipedia:Sumadijski region (kao geografska odrednica)377px-Sumadija_region.png
e ovako moze, a ne ona karta s teritorijalnim pretenzijama - kako pobogu Pozarevac, Malo Crnice, Petrovac u Sumadiji?! Ne moze! doprinos temi:IMG_0219.jpgali ovo je fejk... nije moje selo vec u Keniji. u mom selu me niko nikada nije pustio da vozim traktor, uz vrlo informativni feedback "ti da vozis traktor?!?! ajde bezi tamo!". meni je to opasno islo na zivce, nije cak bilo ni do rodne diskriminacije, moja mama vozila traktor samo tako, nego sam im iz nekog razloga bas ja delovala kao potpuno nesposobna za taj task. pojma nemaju kakav talenat su ispustili - ovaj lik u Keniji mi pokazao kako i ja istanjirala celu parcelu, da vidite samo tu finocu (narocito po obodu, gde sam presla bar 20 puta, sve okrecuci traktor kad mi pobegne...). a onda su pocele da slecu rode na njivu, zbog sveze isprevrtane zemlje, ove prave i one cudne, africke, pa sam onda ja pomislila kako su mozda to iste one rode sto leti dolaze u moje selo u Evropi pa se sva raznezila...idila...
  • Create New...