Jump to content
IGNORED

Seljacki Perspic

Miralem

Recommended Posts

• Replies 769
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• MayDay

89

• Miralem

31

• assück

26

• Аврам Гојић

23

Да не би замро овај племенити топик, прилажем позерај са ономадњег марвеног вашера у Врелима:196092_2182160170637_966735747_n.jpgГодисмо се око неке двиске, ал се на крају само облокасмо подшатром.

inače, ja sam dobar deo detinjstva proveo i u Novom Bečeju. Vranjevački kraj.
Išao čamcem na ostrvo i onda se kupao i spuštao do brane? Pešačio preko reke od ostrva do tvrđave? :)Ja ljudim ne mogu da objasnim prepirku između Starog i Novog Bečeja, tj. da je Novi Bečej stariji od Starog. Oni svojataju srednjovekovnu tvrđavu (tj. ruševine iste), koja se nalazi na desetak kilometara vazdušnom linijom od Starog Bečeja ali samo par stotina metara od Novog. Kada želite da vidite kako funkcioniše multikonfesiona sredina, slobodno svratite u Novi Bečej, postoje svi ukusi hrišćanstva. Bila je ranije i džamija i sinagoga, ali se za njihov nestanak raspitajte u Beču odnosno Berlinu.Novi Bečej je od Marije Terezije dobio dozvolu da sme da upreže pet konja u karuce, za razliku od ostalih koji su smeli samo četiri. Za vreme Velikogospojinskih dana se organizuje izložba starih karuca pa se možete i voziti u njima.A najpoznatiji novobečejac je bio Ognjeslav Kostović, jedan od pionira dirižabla, ovde malo poznat jer je veći deo života proveo u Rusiji. http://sr.wikipedia.org/wiki/Огњеслав_Костовић_Степановић
moja familija je iz Novog Bečeja. :D
hehe i deo moje familije je iz Novog Bečeja :) (Vranjevo)mada ja nikad nisam bila tamo :(, a planiram jednom da obiđem sve te krajeve ali nikako da se steknu uslovi i dođe na reda drugi deo je iz Melenaca (tamo već jesam bila, mada poslednji put pre 500 godina... i to će da bude uključeno u obilazak, kada dođe na red)a on topic, trenutno nemam nijednu seljačku sliku pri ruci u elektronskom obliku, no čim se steknu uslovi...a seljanka sam, verujte mi na reč, imala sam čak i svoju baštu, zasadila sam svoj orah

Nisam znao da ima toliko Vranjevaca na forumu. :)Kroz Melence uvek samo prozujim. Duže sam se zadržavao samo kada sam kod rodbine išao biciklom. Šteta što su srušili onaj ogroman dimnjak kod železničke pruge.

Да не би замро овај племенити топик, прилажем позерај са ономадњег марвеног вашера у Врелима:196092_2182160170637_966735747_n.jpgГодисмо се око неке двиске, ал се на крају само облокасмо подшатром.
Odlična, al koji si ti? Prema pisanju reko bi ni1, eventualno deda pozadi.

zasad ovo:ja sam ova najveća, a iza nas ovo drveće su trešnje, pa onda kupine, pa još malo iza usevi sa raznoraznim biljkama, rotkvice, salate, lukovi razni, kupus, šargarepe, itd itdlubenice nas nisu htele nikako nažalost :( dok u susednom selu samo 3-4km dalje 20-25kg, pluh <_<a ovde sam ja ispred nekadašnje naše seljačke kuće, a iza iste su baštice sa biljkama, itd itd, u podrumu su gajeni nekad pilići nekad zečevi, a ispred je bio orah kojeg sam zasadila doduše znatno kasnije, nekih 5-6 godina posle slike

• Create New...