Jump to content
IGNORED

Seljacki Perspic

Miralem

Recommended Posts

znanje-imanje.jpgdame i gospodo, citajuci forum primetio sam da na njemu preovladjuje tzv urbanost, nametnutna od strane spoljnjeg uticaja, a suprotna duhu i vrednostima naseg naroda. ovo je topik povratka korenima, topik koji ima nameru na probudi ruralno u nama i pusti ga van cetiri zida. kako i dolikuje, otvaram ga samim sobom:20k4x3l.jpgzivojine, imas repa?
  • Replies 769
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• MayDay

89

• Miralem

31

• assück

26

• Аврам Гојић

23

Ova Miralemova slika me podsetila na anegdotu iz prvog-drugog razreda osnovne. Na likovnom dobili temu - "priroda oko nas", i u jednom trenutku ja primetim da svi moji drugari crtaju šume, livade, poljane i slično, a u sred ovih, svaki nacrtao po jednog čovečuljka. Trebalo mi je neko vreme da shvatim da su zapravo crtali sebe.

Ova Miralemova slika me podsetila na anegdotu iz prvog-drugog razreda osnovne. Na likovnom dobili temu - "priroda oko nas", i u jednom trenutku ja primetim da svi moji drugari crtaju šume, livade, poljane i slično, a u sred ovih, svaki nacrtao po jednog čovečuljka. Trebalo mi je neko vreme da shvatim da su zapravo crtali sebe.
Oćeš da kažeš da si ceo čas šetao po razredu i gledao šta ko crta?
da su crtali sebe tema bi bila autoportret. pre ce biti da su crtali seoskog kepeca... ili gnoma.
Pffff...
rodilo, a?
Oćeš da kažeš da si ceo čas šetao po razredu i gledao šta ko crta?
Časovi likovnog su bili u samerhilskom fazonu, mogli smo da se šetamo, dogovaramo, zajmimo četkice i to.
  • Create New...