Jump to content
IGNORED

IT scena, među javom i med snom


Filipenko

Recommended Posts

Domaća i strana...topić za diskusiju o svemu i svačemo što potpada pod IT scenu, stalni izbija na topicima sa konkretnom tematikom, a nikako da otvorim zasebno mestašce.Nastupimo jako™, larssonovim favoritima...

Microsoft Office 365 od sada dostupan u SrbijiZadržite rad u poznatom .... a budite fleksibilniji.Office 365 predstavlja on line verziju Microsoft najznačajnijih proizvoda za komunikaciju i kolaboraciju i čine ga: Office 2010 Profesional Plus i cloud verzija proizvoda za kolaboraciju: Exchange online, Sharepoint online i Lync online. Namenjen je preduzećima svih veličina, jednostavan je za korišćenje i administraciju i omogućava znatne uštede u poslovanju, uz povećanu produktivnost, efikasnost i fleksibilnost.Zadržite pouzdanost .... unapredite skalabilnostOffice 365 je osiguran pouzdanošću na Enterprise nivou pomoću geo-redudantnih centara za skladištenje podataka, a osim toga je i veoma finansijski isplativo rešenje. Model licenciranja “po korisniku” omogućava Vam da kupujete i primenjujete servise po sopstvenom planu.Zadržite kontrolu .... dok virtualno idete bilo gdeOffice 365 uključuje svojstva i podešavanja koja Vam osiguravaju stalnu kontrolu. Tako da se, gde god radili, možete osećati bezbedno dok poslujete. Prenesite svoje poslovanje u oblak. Office 365.
Elem, ne verujem da su ga tek sada zvanično pustili u Srbiju...
Link to comment

Bez zezanja, Office 365 je stvarno odlično rešenje za mala i srednja preduzeća. Mislim da vredi svaku paru. Lako se namešta, održavanje ne postoji, a imate pun Office (ako želite) po pristojnoj ceni. Tako je bilo bar dok sam ja testirao dotični Office, mada mi je čudno da je tek od juče dostupan, mislio sam da je tu već neko vreme.

Link to comment

Verovatno formalno i sa svim dodacima uključenim. Radili smo detaljne rivjuove Office 365 i njegovih komponenti otprilike prošle godine u ovo vreme.No, meni više upada u oči ton priopćenja™.Zadržite kontrolu .... dok virtualno idete bilo gdeZadržite pouzdanost .... unapredite skalabilnostZadržite rad u poznatom .... a budite fleksibilnijiNabijete ih na kurac...a pritom nisu nesrećni

Link to comment

Evo ga ĆNN sa informacijom da iPad Mini izlazi 17. oktobra.Dakle, Apple ide putevima kojima je Stiv Džobs rekao da nikad neće ići u alavosti za tržišnim udelom. Steva Zaposlenović je tvrdio da nema nikakvog razloga da postoji telefon sa ekranom većim od 3,5 inča jer to i nije telefon i izrugivao se uređajima sa većim ekranima tvrdivši da su nezgrapni, neudobni, da se njima ne može upravljati jednom rukom, te da ne vidi logiku u tim uređajima. Čisto da kažem da se ne slažem sa Zaposlenovićevljevim™ mišljenjem po tom pitanju, ali ovde je to sekundarno, hoću da kažem da ga je kompanija izdala™.Kod tableta je Zaposlenović forsirao 4:3 format (potpuno ispravno po mom uvaženom i cenjenom mišljenju) koji je keva za pregled bilo čega, i weba i čitanje i tako dalje, i tvrdio da su tableti manji od 10 inča besmisleni jer kompromituju iskustvo, stalno mora da se skroluje po njima, sadržaj se ne vidi jasno, i tako dalje. Ponovo, Apple ide u tu sub-kategoriju, verovatno zato što je video da su Amazon i ko već još uspeli da naprave dobru prodaju u prošloj prazničnoj sezoni. Ne znam samo da li će to pratiti i menjanje formata ekrana, kao i kod iPhone-a, mada kapiram da hoće.Samo da pojasnim da se sa viđenjem tableta 100% slažem sa Džobsom, sa viđenjem smartfona 90% ne slažem. Zaključak: Apple izdao svoju zaostavštinu. :cry:

Edited by Filipenko
Link to comment

Skoro sam negde naleto na spisak stvari koje je Jobs rekao pa porekao. Ako nadjem stavicu. Ima tu stvari koje su uradjene po zahtevu trzista (iphone nije trebalo da ima app store, jedini nacin da se pisu aplikacije je trebalo da bude html5), ali i stvari u kojima je zaobidjena istina, kao na primer kad je Jobs izjavio da im ni na kraj pameti ne pada da prave tablet - sto je formalno gledano bilo istina - ipad je izmenio znacenje ovog termina.

Link to comment
Ultrabučna propast.Sa nečim se slažem, sa nečim se ne slažem, ako nekoga zanima mogu i opširnije, da ne davim sad...
Može opširnije, nebilotizapoveđeno :D Baš malopre razmišljam o nečemu prenosivom (a upotrebljivom i za duži rad/čukanje u Office-u i poduži surf, ne onaj telefonski) i svemu lakše nalazim loše strane nego dobre. Ili je preskupo (pomenuti ultrabukovi, mek air-ovi itd) ili je relativno povoljno, a jedva malo lakše od moje 17-ice (klasični 14/15 inča). Android tableti onako... uglavnom slabašni i/ili prilično skupi (transformer, itd). :) Edited by Time Crisis
Link to comment
  • 8 years later...

:D 

otvaram topic.

ispostavlja se da imam draft poruku, nešto sam hteo da napišem pre 10 godina. naravno pojma nemam šta :D

 

 

Screenshot 2021-06-03 at 16.29.48.png

Edited by Svarog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...