Jump to content

Srpska Napredna Stranka (Napred nazad Naprednjaci)

bigvlada

Recommended Posts

@kud u maglu Simovićuta apanaza nije ni blizu moci koja nosi uloga predsednika srbije i najjace srtranke u srbiji

nesto ne vidim da se drugi politicari sa srpske scene tako rado povlace i odlaze u penziju

a naravno da nece napraviti nikakvu stranku, upravo se o tome (izmedju ostalog) radi

nisu u stanju da javno kazu jednu rec kritike, kakva crna stranka

postoje samo dva scenarija po kojima slina politički preživljava:

prvi je da vučić se vučić povuče, da indirektno prizna politički poraz, da se izljube na nekoj vojnoj paradi, kongresu stranke ili svečanoj akademiji i da nastave da kradu kao da se ništa nije desilo. u ovo ne verujem jer su ovi krenuli u stilu informbiroa da se odlučuju ko je za titu a ko za staljina. bukvalno se seoski odbori javno odriču sline a to je moglo doći samo po naređenju sa vrha. mašina je pokrenuta sa nekim vrlo vrlo ozbiljnim razlogom. 

drugi je da slina promeni stranu a da  tajne i informacije koje zna direktno ruše vučića. ono, direktan pad režima. nikakva stranka ili takve gluposti pošto je slina bez vučića niže biće od vesića bez vučića. e, promena strane bi bila potez žozefa fušea. i, pri tom stvarno mislim da on te informacije ima. ubistvo olivera ivanovića i međunarodna trgovina kokainom nisu mogli proći mimo njega.  čak mislim da su pušteni prvi palmičasti baloni u tom pravcu. ovaj drugi scenario, koji bi bio potez žozefa fušea, je naravno gotovo nezamisliv. a opet, slinu izbacuju iz stranke i sa svih funkcija. 

27 minutes ago, nautilus said:

drugi je da slina promeni stranu a da  tajne i informacije koje zna direktno ruše vučića. ono, direktan pad režima. nikakva stranka ili takve gluposti pošto je slina bez vučića niže biće od vesića bez vučića. e, promena strane bi bila potez žozefa fušea. i, pri tom stvarno mislim da on te informacije ima. ubistvo olivera ivanovića i međunarodna trgovina kokainom nisu mogli proći mimo njega.  čak mislim da su pušteni prvi palmičasti baloni u tom pravcu. ovaj drugi scenario, koji bi bio potez žozefa fušea, je naravno gotovo nezamisliv. a opet, slinu izbacuju iz stranke i sa svih funkcija. 

Nisam siguran da informacija moze da inicira direktan pad rezima, sve vreme se radi na ovoj verziji pa posto krece izbacivanje onda su verovatno i zavrsili sa mogucim resenjima. Igraju sah kao kada su bili protesti, ono prolece, kada su bili opkoljeni. Jedan igra, drugi blene u figure i ne zna sta ce, nista ne moze da se poveze direktno, samo se jacinom ovih mafijaskih grozota uparuje jacina tih nekih informacija, shok ide za shokom i niko nista ne reaguje, na te neke druge shokove. Znaci prvi scenario al bez grljenja

9 hours ago, nautilus said:

postoje samo dva scenarija po kojima slina politički preživljava:

prvi je da vučić se vučić povuče, da indirektno prizna politički poraz, da se izljube na nekoj vojnoj paradi, kongresu stranke ili svečanoj akademiji i da nastave da kradu kao da se ništa nije desilo. u ovo ne verujem jer su ovi krenuli u stilu informbiroa da se odlučuju ko je za titu a ko za staljina. bukvalno se seoski odbori javno odriču sline a to je moglo doći samo po naređenju sa vrha. mašina je pokrenuta sa nekim vrlo vrlo ozbiljnim razlogom. 

Ja sam ubedjen da toga ima itekako, a da mi ni ne slutimo u kom pravcu mogu ici.

Ljudi zaboravljaju da je slina kao ministar policije imao pristup najosetljivijim podacima koji, moguce, nisu dolazili ni do samog psiha. Tacnije, mogao je da ih filtrira.

Ali ovo za "vernog psa" si sjajno primetio. On je bukvalno svih ovih godina bio "mafijaska pudlica", koja je odjednom dobila nogu u rebra i krenula da ugrize gospodara. Meni deluje da je taj sukob daleko od toga da bude samo oko para, no da tu ima i mnogo licne pizme.

Do ovog poslednjeg izjasnjavanja seoskih zadruga delovalo je moguce da slina bude isplacen i poslat u neku stranu ambasadu da cuti i smrdi. Sad deluje kao da se ta vrata s treskom zatvaraju i da mu je pre namenjena sudbina jednog Cvijana.

U svakom slucaju, ovo sto sada gledamo je nesto novo i tesko je prevideti kako ce se zavrsiti.

• +1 2

Meni je tu zanimljiva jedna druga stvar, Psiho je bukvalno išutirao svoje nekadašnje najbliže saradnike, prvo Toma, pa sad verni pas dr Slina.

Šta li misle, čemu li se nadaju ovi drugi što su sad trenutno u milosti? Kad vide kako je prošao Nebojša iz Beograda, nije valjda da misle kako će ta čaša žuči njih zaobići?
Psihopaćenik bukvalno neće imati ni jednog vernog saradnika kad mu bude trebalo. 

aleksandar je bio tomin najblizi saradnik, ne obrnuto. ako cemo po redu. tako da sad imamo oceubistvo i sinoubistvo u nizu.

sent from bubamoto

• +1 2

Skloniće se sam.
Izigravaće pokajnika, bez pokajanja, i nestaće iz javnosti sopstvenom odlukom pre javnog sudjenja.

Posle par meseci, sa sigurne distance, servirsće gadosti o bivšem gazdi i njegovim slugama.

Sad mu je jedino bitno da nestane i skloni se na sigurnom.

• +1 2
Posted (edited)
4 minutes ago, zmanic said:

Skloniće se sam.
Izigravaće pokajnika, bez pokajanja, i nestaće iz javnosti sopstvenom odlukom pre javnog sudjenja.

Posle par meseci, sa sigurne distance, servirsće gadosti o bivšem gazdi i njegovim slugama.

Sad mu je jedino bitno da nestane i skloni se na sigurnom.

+1

One sublimirane poruke o cevapima nisu bile iskljucivo za javnost.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni je tu zanimljiva jedna druga stvar, Psiho je bukvalno išutirao svoje nekadašnje najbliže saradnike, prvo Toma, pa sad verni pas dr Slina.

Šta li misle, čemu li se nadaju ovi drugi što su sad trenutno u milosti? Kad vide kako je prošao Nebojša iz Beograda, nije valjda da misle kako će ta čaša žuči njih zaobići?
Psihopaćenik bukvalno neće imati ni jednog vernog saradnika kad mu bude trebalo. 

Pa pitanje je ko je vise njemu tu u najblizem krugu. Brat, kum Petrovic, braca Mali, mozda Selakovic - onda ide red ovih kerova - slina, keramicar, brnaba koji su delovali sigurno, i zato je iznenadjenje da je neko od te ekipe otpao. Svi ostali, razni bizoni i sismisi, kokeze i covcic, su tri nivoa ispod - njima valjda mora biti jasno da im je pozicija u svakom trenutku nestabilna.

1 minute ago, chandra said:

njima valjda mora biti jasno da im je pozicija u svakom trenutku nestabilna.

to je i poenta njegove vlasti, da se podanici stalno plaše i osećaju nesigurno kako bi bili podložni manipulaciji i kako bi bili poslušniji u nadi da će baš oni biti ti koji će se naći u milosti njihovog gospodara

• +1 1
16 minutes ago, Filozof manijak said:

Nije njemu problem da išutira političke saradnike.

Biznis saradnici su već druga priča.

Posted (edited)
21 minutes ago, gospa buba said:

aleksandar je bio tomin najblizi saradnik, ne obrnuto. ako cemo po redu. tako da sad imamo oceubistvo i sinoubistvo u nizu.

sent from bubamoto

oceubistvo, očuhubistvo, posinakubistvo. ne zaboravimo šešelja, a za sina ćemo da vidimo.

Edited by pacey defender
Just now, pacey defender said:

oceubistvo, očuhubistvo, sinoubistvo. ne zaboravimo šešelja.

Boga mi, Šešelja još održava u životu, nije da ga je mlatno, kao ovu dvojicu...

13 minutes ago, chandra said:

Pa pitanje je ko je vise njemu tu u najblizem krugu. Brat, kum Petrovic, braca Mali, mozda Selakovic - onda ide red ovih kerova - slina, keramicar, brnaba koji su delovali sigurno, i zato je iznenadjenje da je neko od te ekipe otpao. Svi ostali, razni bizoni i sismisi, kokeze i covcic, su tri nivoa ispod - njima valjda mora biti jasno da im je pozicija u svakom trenutku nestabilna.

Koleza nije bio prvi krug ali jeste drugi. Nije nebitan kao ostali nabrojani, ukljucujuci i bizona retarda.