Jump to content
IGNORED

Srpska Napredna Stranka (Napred nazad Naprednjaci)

bigvlada

Recommended Posts

17 minutes ago, morgana said:

bajden primio marka djurica?

doduse nije za ovaj topik. ili jeste.

Pa nego kako?

Oni u SNS uopste nisu svesni koliko ce njihovo cancelovanje Rusije biti medijski eksploatisano od strane Zapada. Jasno da imaju medijsku blokadu u Srbiji, gde u ovom slucaju mogu racunati i na ono malo opozicionih medija, ali tesko da ce se to na duze staze moci sakriti. Samo gledaj. Setace Vucica kao mecku po vasarima. 

Srbija protiv Rusije, moze stvoriti dodatne pukotine u Moskvi. Ne postoje nikakvi konkretni interesi Rusije u vezi Srbije. Samo simbolika i istorijski sentiment. Ruski patriotizam se definise izmedju ostalog i u odnosu prema Srbiji. 

Moskva ce se verovatno dugo praviti 'mrtva' sve dok vise ne bude mogla da ignorise. I tu vidim najvecu opasnost za AV.

Edited by Tunguz

To ako je Bajden primio takvu besprizornu spodobu kao što je Marko Djurić, govori koliko su očajni tamo da nadju glasove protiv Rusije, da se bave čak i time da vrbuju nekakve totalno politički, vojno i ekonomski beznačajne države kao Srbija. Isto važi i za Rusiju. Ne da Rusija nema nikakve interese, nego ih Srbija savršeno ne interesuje. Oni uopšte komentarišu Srbiju, verovatno jer im dosadjuju iz Srbije, i cimaju ih na whatsapp. Ako mogu da koriste Srbiju kao monetu za potkusurivanje, super. Drugačije, nema nikakvog interesa.

• +1 2

Srbija je Rusiji bukvalno vrata za Evropu, tako da, koliko god ih zabole obično za nas, mnogima je jedini način da lakše i jeftinije dodju do zapada. Ako im se to zatvori simbolički će biti značajno, a za obične Ruse i više nego simbolično.

• +1 4

ti razgovori amerike i vucica sasvim sigurno traju dugo, vidljivo po df-u u cg koji je 100% pod njegovom kontrolom, a pacifikovan je. rusija nema nikakve interese u srbiji ali istovremeno vulin u dva mandata u ministarstvima sile sere o srpskom svetu (kao paraleli ruskog), za dan pobjede u bgd slusamo ruske horove, kupuje se rusko oruzje, svj gasni putevi vode u rusiju itd. rat je, potcjenjujemo situaciju, gulice se i najtanji slojevo ruskog uticaja odavde.  btw ne mislim da su postojale ekspanzionisticke ideje na tragu vulinove fraze, ali da je cilj bila radikalizacija javnog mnjenja, jeste.

• +1 1

Sad kad optuže opoziciju da je opajala robne rezerve.

Pet minuta posle odlaska u opoziciju, naš Marjan će skrenuti levo kod istražnog zatvora, 

Baš me zanima koliko je ovo stvarno, a koliko igrokaz. Ako Psiho stvarno ne kontroliše sve poslanike sa svoje liste, onda će formiranje većine biti vesela rabota (uz malo saplitanja od strane ruskih eksponenata odavle) 

• Haha 1
33 minutes ago, Sammael said:

Ma jok ih i ne kontroliše. Sve je igrokaz.

mislim da ih neretko precenjujemo, da mislimo da su ne znam kakvi mastermajndovi, a ne grupa retardiranih ali ambicioznih i beskrupuloznih jadnika

• +1 3

Ja sam ubedjen da ih precenjujemo, zato i rekoh negde na nekoj temi da je vecina sa par poslanika viska vrlo mrsava vecina.

To su ljudi koji nisu u SNSu zbog neke ideologije, jer SNS nema ideologiju, tu su iskljucivo zbog licne koristi. Ako dodjes takvom coveku i ponudis mu, lupam, 50k eura da prebegne kod nekoga, on ima tri opcije na raspolaganju:

1) da prebegne i prejebe Zvalju, na suvo

2) da ode sa tom cifrom kod Zvalje i kaze nude mi toliko i toliko, sta mi ti nudis

3) da ode kod Zvalje i samo tuzaka sta se desava, u kom slucaju ispaje dobri mali poslusnik, ali kratak za 50k

Opcija 2 je mnogo jbna za SNS i siguran sam da od nje Zvaljo pizdi. Ako isplati jednog, onda ce doci drugi, treci, deseti. Ako ga ne isplati nego mu se usere u zivot, onda samo pojacava sliku robovlasnika kod ostalih poslusnika.

Zasto je sad ovo odjednom problem? Zato sto imaju vecinu od 2-3 coveka, da imaju vecinu od 15 ljudi opozicija bi morala iskoordinisano da targetira 15 preletaca (tj. polovinu, ali nebitno), sto je mnogo teze. Ovako pikiras trojicu od njih 90, kakvih njuski tu ima, sigurno ce neko da se upeca.

• +1 2

To bi imalo smisla da je jedna čvrsta i ozbiljna opozicija koja misli jednom glavom a zapravo je situacija da Žvaljo ima jedno 20 spavača u toj opoziciji a može da kupi vjerovatno još minimum 50

• +1 5

Ranije je Žvaljo mogao kupovati lako poslanike. Sada su i tu sredstva skraćena, pa dao je Kariću tri poslanika, zato što je ovaj platio. Previše usta mora nahraniti, ne znam kako će mu to ići ubuduće. Sada svako može svoju cenu da digne u nebesa.

U suštini se slažem, i nadam se da je to tako, ali... Kupovina se može raditi i nepokretanjem nekog (krivičnog) postupka, legalizacijom objekta (v. pod Goranče™), namještenjima u nekim izmišljenim upravnim odborima, neobjavljivanjem snimka... mogućnosti su neiscrpne

• Create New...