Jump to content
IGNORED

revolution, novi dzejdzej


Lrd

Recommended Posts

Pogledao Revolution, prvu epizodu. Šta reći osim tragično. Neka neko objasni gospodi da su i tenkovi radili bez struje, a bogami i mitraljezi, nisu morali da se vrate u doba bodeža i kremenjača, gde baja sa pištoljem koji može da ispali više metaka rula. Jedino pozitivno je što su onu glumicu koja je tumačila kevu (a što je igrala u Lostu, V rimejku...) odmah roknuli da je više ne gledamo u jednoj te istoj ulozi. No, imam osećaj da će se kad-tad vratiti u seriju. Srećom, ja neću biti tu...Sve u svemu, odvratno...ne razumem kako uopšte takve stvari prođu, ko da zeleno svetlo da se to pravi dalje itd.
Opet, ne znamo da li je u pitanju struja, u seriji su samo rekli "sve".Neću sad da govorim da nije loše, ali druga epizoda se skinula i sada sa ogromnim entuzijazmom idem da je gledam, jerbo volim Fallout, a bogami podseća malo i na Arcanum.edit: u roku od tri sekunde prologa rekoše da je struja. :D Onda je još više garbidž, ali je jedini pravi post ap na svetu, tako da uživam. :) edit2:
No, imam osećaj da će se kad-tad vratiti u seriju. Srećom, ja neću biti tu...
:lolol: :lolol:A sad dosta više P2P epizode. Edited by Lrd
Link to comment
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    37

  • Arkadija

    23

  • porucnik vasic

    11

  • Weenie Pooh

    8

Kako sam mogao kada sam post pisao sinoć, dok još nije ni emitovana...?Ali to je skroz očekivano. Ne bi nju angažovali za 3 scene sa ukupno 15 sekundi, a pride ono "nestala je dok je lutala po spoljnom svetu" i "tako si divna, hrabra, jaka, moćna, potentna, ista majka" od čega je vrvilo u prvoj epizodi je jasno ukazivalo na to.Zato i kažem da ne moram da gledam. Ja sam tu seriju već video. Otkazaće je na pola druge sezone, kada ni autorima neće više biti jasno šta se tu dešava i ko radi čega radi nešto u moćnom svetu gde se civilizacija raspada i iz gradova beži u ruralna područja, baš kao i 1870. godine, recimo, pre struje...

Link to comment
Pogledao Revolution, prvu epizodu. Šta reći osim tragično. Neka neko objasni gospodi da su i tenkovi radili bez struje, a bogami i mitraljezi, nisu morali da se vrate u doba bodeža i kremenjača, gde baja sa pištoljem koji može da ispali više metaka rula. Jedino pozitivno je što su onu glumicu koja je tumačila kevu (a što je igrala u Lostu, V rimejku...) odmah roknuli da je više ne gledamo u jednoj te istoj ulozi. No, imam osećaj da će se kad-tad vratiti u seriju. Srećom, ja neću biti tu...Sve u svemu, odvratno...ne razumem kako uopšte takve stvari prođu, ko da zeleno svetlo da se to pravi dalje itd.
- kada su tenkovi radili bez struje u 1 sv. ratu možda- imaš sada na history kanalu serijal 2 sv. rat oluja na istoku, gde se između ostalog kaže da su miševi onesposobili jednu panzer diviziju jer su grickali kablove u tenkovima :lolol: pa nije uspeo švapski protivnapad na crvenu armiju koja je krenula da zatvori obruč oko 6 armije u staljingradu - čak i da zaobiđu savremene sisteme upravljanja tenkovima ili automobilima opet ostaje problem goriva, pa danas kada nestane struje pumpa ne može da radi, dobro možda bi mogli da skladište gorivo i bez struje ali bi teško mogli da ga proizvedu bez struje, a nikako u dovoljnim količinama da imaš normalan saobraćaj na putevima- za mitraljeze ti treba municija inače nisu baš puno korisni- municiju su, možemo pretpostaviti, već potrošili u građanskom ratu a fabrike nemaju struje/sirovina da prave novu
Link to comment

Zašto izbija građanski rat kada nema struje?Kamo nacrti parnih mašina? itd, stvarno me mrzi da mrcvarim ovu seriju, nema razloga, prosto ja ne mogu da dostignem suspension of belief sa njom i to je to.

Link to comment

Odgledala sam drugu epizodu Revolution :isuse:Kako je Filipenko predvideo plavuša je tu i biće je još, jer

nije mrtva, već je kod zlog Monroa

Mislim da u ovakvom postapokaliptičnom društvu, povratak u 1870 nije moguć, jer je tada industrijalizacija već dobrano uzela maha, a ovi preživeli nisu sposobni da organizuju masovniju proizvodnju bilo čega, već se sve svodi na pljačku. Zato je 1780 bolja odrednica.Sigurno da postoje nacrti parnih mašina, ali nema ko da ih napravi. Nema ko da iskopa rudu, ugalj za visoke peći, nema čeličane da istopi istu, i napravi delove za parnu lokomotivu.A što su svi tako vešti sa mačevima, mada ne znam odakle im svi ti mačevi i mačete, nešto nisam primetila kovače :lolol:A posebno me nervira, što je u pilot epizodi klinac Deni, nabasao baš na farmu na kojoj živi ona crkinja koja ima aktivan kompjuter :isuse:

Link to comment
Zašto izbija građanski rat kada nema struje?Kamo nacrti parnih mašina?itd, stvarno me mrzi da mrcvarim ovu seriju, nema razloga, prosto ja ne mogu da dostignem suspension of belief sa njom i to je to.
evo arkadija je lepo objasnila zašto nema parnih mašina- e sad oko rata, ja zaista abih voleo da na našoj koži iskusimo udar super cme, pa da vidimo kako bi se snalazili bez hrane i da li bi stoički odlazili u smrt, sa sledovanjima od po 125g hleba po osobi, kao stanovnici lenjingrada u zimu 41/42 godine- ovo važi pre svega za velike gradove, uostalom videli smo haos u new orleansu gde je morala vojska da interveniše da bi obuzdala stanovništvo, a to je bio samo 1 grad simultani haos u svim gradovima bi teško mogla da obuzda centralizovana vlast iz bunkera u beloj kući
Link to comment

Treba poći od sebe. Ja o praktičnim stvarima slabo šta znam. O preživljavanju u uslovima nestanka tehnoloških pogodnosti savremene civilizacije još manje. Možda bih uspela da zapalim vatru, ali sa upaljačem.Ovde se radi o čitavom nizu znanja i veština koje se danas ne znaju, jer nam nisu potrebne, sledstveno tome, nema više civilizacije, ali zato imamo raznorazne paravojne formacije, koje su drugi naziv za teror i pljačku, jer je lakše krasti i ubijati, nego nešto napraviti svojim rukama.

Link to comment

aman ljudi, sve o cemu vi pricate ima smisla ukoliko je od "nestanka struje" proslo vise od 50 godina. ovde je od iPada do nestanka kompletne infrastrukture i civilizacije proslo 15 godina! jer nema jebene struje!inace, gledam novu downton abbey epizodu i pokusavam da se setim zbog cega sam nekada gnjavio ljude da gledaju ovu seriju. ako nista, bar ne zive u srednjem veku iako su tek otkrili kako da koriste struju...

Link to comment

'Ajd ja da se igram đavoljeg advokata sa kontra pitanjem za Revolution hejtere: kako mislite da se 21. vekovno, internet, app, sve-na-dugme društvo transformiše u uređeni 19. vekovni sistem sa konjima, kočijama, parnim lokomotivama na uzanim šinama, jeftinom radnom snagom i decom u rudnicima i gasnim svetiljkama na ulicama za samo 15 godina?

Link to comment
'Ajd ja da se igram đavoljeg advokata sa kontra pitanjem za Revolution hejtere: kako mislite da se 21. vekovno, internet, app, sve-na-dugme društvo transformiše u uređeni 19. vekovni sistem sa konjima, kočijama, parnim lokomotivama na uzanim šinama, jeftinom radnom snagom i decom u rudnicima i gasnim svetiljkama na ulicama za samo 15 godina?
Lako, ali ne 19. vek, već 18. ili 17.Na Nat Geo sam pre par godina gledala emisiju koja se baš time bavi, šta ako zauvek nestane struja?Predviđanja su prilično crna i pesimistička, spram kojih ova serija izgleda kao vedra utopija. Državni sistemi se urušavaju kao kula od karata, narodi postaju rulja,Bez struje svi sistemi se gase. Hrana o kojoj ne razmišljamo jer je tu u samoposluzi iza ćoska, postaje retkost, lekovi takođe. Oni koji prežive prvi nalet haosa, i ako uspeju da se bilo kako organizuju, preživeće samo ako odu iz velikih gradova i počnu da se bave poljoprivredom i stočarstvom, ali na primitivnom nivou. Nema hemijskih đubriva, pa su prinosi slabiji, nema velikih sistema za navodnjavanje, pa zavise od volje pripode i tako....Naravno, uvek će se javiti bande i barabe, koje će da reketiraju, vredan i pošten svet.A što se tiče serije, šuplja je samo tako.
Link to comment

sve u svemu. gledacu revolution kako bih imao sigurnu dnevnu dozu nerviranja...aj tenkovi i sve, al kako se 56k modemom kaci na drugi komp? pod pretpostavkom da onaj kurčić napaja strujom krug od 2 metra oko sebe, a da ga i sa 'druge strane modema' takodje imaju, postavlja se pitanje, kako prolazi signal od modema do modema preko ptt mreze koja ne radi jer nema struje?!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...