Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

indirektno je vezano za ovu temu, sinoc mi je iskocio u preporukama video u vezi cene bitkoina koja navodno treba da dostigne 400k dolara do kraja godine.

 

pogledao video, ok, stagod, nema previse veze sa mozgom, zaboravio na to.

 

malocas krenuo da trazim neki video na yt, i posto znam da sam ga nedavno pogledao, odem u svoj yt histori. 

i vidim na samom pocetku, znaci kao najnovije, dva videa o bitkoinima koje sam navodno pogledao. zapravo jedan o bitkoinu a drugi o xrp.

 

reko jbt, sta je sad ovo, nema sanse da sam to gledao niti da mi je autoplej sam pustio, posto u to vreme nisam bio pri kompu.

 

u gugl historiju nista, od sprava koje su pristupile mom gugl nalogu samo ove koje zaista postoje.

 

otvorim oba videa, kad vidim da tek sto su postavljeni, jedan pre par sati, drugi pre manje od sat vremena.

pokusam da otvorim taj video od sinoc, koji sam znaci zaista pogledao, kad nalog ugasen od strane yt zbog krsenja pravila.

 

kapiram da je neka skripta koja bustuje preglede u pitanju. e sad, malo je simptomaticno sto su oba videa u vezi sa kriptovalutama, al ok.

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

kapiram da je neka skripta koja bustuje preglede u pitanju

 

Dešava mi se kad me mrzi da skidam stvari iz zaliva pa gledam online da me, između ostalog, primora da gledam 5 sekundi nekog videa sa yt. U zadnjih mesec dana to su Musk, ada, kardano i bitcoin spam klipovi.

  • +1 1
Link to comment

hm, jedino ako je tako nesto bilo. al cudno je sto je prikazano kao da sam do kraja pogledao klipove, a oba su fazon od skoro sat vremena.

ne bi me cudilo da sad pokusavaju na silu da odrze hajp, posto ih je danas kinez zabranio.

  • +1 1
Link to comment
On 31.8.2021. at 14:59, extragluv said:

cekaj da vidis NFT gaming sledece godine

Oni Francuzi što prodaju NFT fudbalske sličice su pre par dana uzeli 680miliona evra finansiranja za svoju firmu od softbanka :blink:

Link to comment
hm, jedino ako je tako nesto bilo. al cudno je sto je prikazano kao da sam do kraja pogledao klipove, a oba su fazon od skoro sat vremena.
ne bi me cudilo da sad pokusavaju na silu da odrze hajp, posto ih je danas kinez zabranio.
zar to nije dobra stvar [emoji3526]

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Link to comment
On 24.9.2021. at 23:01, Zverilla said:

Oni Francuzi što prodaju NFT fudbalske sličice su pre par dana uzeli 680miliona evra finansiranja za svoju firmu od softbanka :blink:

 

Šta je NFT?

 

Link to comment

Non fungible token - koriste ga da se nesto digitalno označi kao jedinstveno, i da se zna ko je vlasnik

 

Tipa, kupim sličicu fudbalera za 200e, znam da takvih istih ima još samo 10 , i ja sam upisan kao vlasnik. Pa je prodam tebi za 201e, zaradim, a ti budeš upisan ko vlasnik. Itd 

 

Iskreno - ne kapiram čemu to al pomama je velika :)

Link to comment
2 hours ago, Zverilla said:

Non fungible token - koriste ga da se nesto digitalno označi kao jedinstveno, i da se zna ko je vlasnik

 

Tipa, kupim sličicu fudbalera za 200e, znam da takvih istih ima još samo 10 , i ja sam upisan kao vlasnik. Pa je prodam tebi za 201e, zaradim, a ti budeš upisan ko vlasnik. Itd 

 

Iskreno - ne kapiram čemu to al pomama je velika :)

Zna se ko je vlasnik originala, ali to ne sprecava da postoji jos milion kopija.

Nebuloza, ali eto moderno je i trguje se time. 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Zna se ko je vlasnik originala, ali to ne sprecava da postoji jos milion kopija.

Nebuloza, ali eto moderno je i trguje se time. 

 

Generalno vlasnik NFT-a nije vlasnik originala, samo je vlasnik samog NFT-ja (koji je asociran sa necim). Recimo da kupis NFT nekog ulja na platnu. Ako nisi i vlasnik stvari u fizickom svetu, to ulje na platnu biti prometovano potpuno mimo tebe izmedju stvarnih vlasnika, a ti ces samo imati NFT asociran sa tom slikom, tj. imaces jpeg slike koji bilo drugi moze da ima jednako kao ti po pravilima copyrighta i licenciranja. Ako recimo imas NFT digitalnog autorskog dela, opet nemas copyright (i ne mozes recimo da licenciras drugima da koriste tu sliku u neke komercijalne svrhe, jer bi mogao da te tuzi onaj ko ima to ekskluzivno pravo, i NFT ti nista ne bi vredeo na sudu), jer se NFT-jem ne prometuju autorska prava, vec samo... sam NFT. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...