Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

Biti deo "toga" uopste ne znaci biti moralno posrnuo. Upravo je obrnuto, to znaci ucestvovati u paralelnoj i mnogo zdravijoj ekonomiji dok shvatas da si se izmestio iz ropstva drzave, banaka i poreza. Dakle.na taj nacin si proaktivan i postajes deo resenja. Nije to mozda lako ukapirati, ali to je tako..

Link to comment
7 minutes ago, pyc said:

Biti deo "toga" uopste ne znaci biti moralno posrnuo. Upravo je obrnuto, to znaci ucestvovati u paralelnoj i mnogo zdravijoj ekonomiji dok shvatas da si se izmestio iz ropstva drzave, banaka i poreza. Dakle.na taj nacin si proaktivan i postajes deo resenja. Nije to mozda lako ukapirati, ali to je tako..

fantastično, da ukinemo onda države, banke i porez, pa kako se kome zalomi...   infrastrukture, putevi, kanalizacija i ostale sitnice će se graditi i održavati same od sebe, lečićemo se travama, decu ćemo školovati po kućama... kome je još država bilo šta dobro donela... proaktivno u pičku materinu, ekspresno u srednji vek

Link to comment

Znači vas dvojca pristajete na ovu sveopštu pljačku i prevaru na svakom mogućem nivou i pritom mislite da državu nije moguće urediti drugačijе? Super. Takvi im i trebaju, "korisni idioti" - ne znaju ni koliko su robovi, a brane sistem.

Edited by pyc
stavih korisne idiote pod navode, da mi se ne uvredite previše.
Link to comment
On 11.12.2019. at 14:09, pyc said:

Biti deo "toga" uopste ne znaci biti moralno posrnuo. Upravo je obrnuto, to znaci ucestvovati u paralelnoj i mnogo zdravijoj ekonomiji dok shvatas da si se izmestio iz ropstva drzave, banaka i poreza. Dakle.na taj nacin si proaktivan i postajes deo resenja. Nije to mozda lako ukapirati, ali to je tako..


Ne znam na sta se misli pod "to", ali sam siguran da "to" nije bitcoin, jer nemoguce da postoji paralelna ekonomija na globalnom nivou koja je "zdravija", a pritom je nemoguce obaviti vise od 10 transakcija u sekundi.

Link to comment

Poenta je sledeca: ako zelis nesto da platis bitcoinom, ceo sistem na globalnom nivou ne moze da obradi vise od mislim 7 transakcija po sekundi. I takav krzljav sistem mora da se odrzava trosenjem struje na nivou neke srednje velike zemlje, recimo Slovacke. Sta god da je "zdrava paralelna ekonomija" trebalo da bude, to sigurno nije bitcoin, apsolutno neupotrebljiv sistem.

Link to comment
On 12.12.2019. at 12:05, dragance said:

Ti si obični pljačkaš, ponzi/piramide tako funkcionišu.

 

Ja sam te pitao da objasnis kako je to Bitcoin ponzi shema, a ti to nisi uradio. Tvoja proocena je potpuno neargumentovana, jer pravih argumenata nema.

Link to comment
On 12.12.2019. at 14:45, Venom said:


Ne znam na sta se misli pod "to", ali sam siguran da "to" nije bitcoin, jer nemoguce da postoji paralelna ekonomija na globalnom nivou koja je "zdravija", a pritom je nemoguce obaviti vise od 10 transakcija u sekundi.

 

Problem koji su mnogi coini već uspešno rešili, tehnologija je tu. Što se tiče skalabilnosti Bitcoina, i on je skalabilan kroz Lightning network, mada je Lightning više politika nego tehnologija, ali to su već detalji.

Link to comment
18 hours ago, Time Crisis said:

Ako se dobro sećam više vredi sam Bil Gejts nego celo tržište bitkoina ili su tu negde, daleko je to još od globalne ekonomije. :)

 

https://fiatmarketcap.com/

Bitcoin je trenutno 40. kada se poredi sa kapitalizacijom nacionalnih valuta. Šta mislite na kom će mestu da bude posle sledećeg buma?

Link to comment
6 hours ago, Venom said:

Poenta je sledeca: ako zelis nesto da platis bitcoinom, ceo sistem na globalnom nivou ne moze da obradi vise od mislim 7 transakcija po sekundi. I takav krzljav sistem mora da se odrzava trosenjem struje na nivou neke srednje velike zemlje, recimo Slovacke. Sta god da je "zdrava paralelna ekonomija" trebalo da bude, to sigurno nije bitcoin, apsolutno neupotrebljiv sistem.

 

Postoji i mnogo ekonomičniji način validacije transakcija (Proof Of Stake), i kako stoje stvari isti će pobediti Proof Of Work. Ethereum blockchain će uskoro preći na PoS. Blockchain polje je sada dosta široko i stvari se menjaju i napreduju veoma brzo.

Link to comment
8 minutes ago, pyc said:

 

Ja sam te pitao da objasnis kako je to Bitcoin ponzi shema, a ti to nisi uradio. Tvoja proocena je potpuno neargumentovana, jer pravih argumenata nema.

Čuj nisam dao argumente kako je to Ponzi?!

Ali ajde, počeo si ovde kao da “deliš savete” kako treba u to investirati, i ne samo ti već cela plejada tebi sličnim. Naložili ste ljude, vremenom se priča raširila. Mediji vole takve gluposti, jer ne razumeju kako sve to funckioniše - i što komplikovanije, to bolje jer uvek protivnicima možeš reći kako su glupi, ne shvataju, ne razumeju.

 

napumpali ste balon, skočila cena za milijardu posto, bez ikakve vrednosti ili razloga osim da se priča dovoljno proširila. Uleteše mnogi kasno da naprave quick buck, tipična get rich quick priča. Ti i tebi slični ste naplatili i prodali, novopridošli mnogo izgubili... Nego kako je i gde je onaj “japanac” (australijanac) koliko je on naplatio i prodao bitcoine za mrske državne novčanice?

 

a sada me zaobidji, lopužo.

Link to comment
4 hours ago, pyc said:

 

Postoji i mnogo ekonomičniji način validacije transakcija (Proof Of Stake), i kako stoje stvari isti će pobediti Proof Of Work. Ethereum blockchain će uskoro preći na PoS. Blockchain polje je sada dosta široko i stvari se menjaju i napreduju veoma brzo.

Blockchain je sasvim druga stvar od bitcoina. Takoreći nebo i zemlja, zar ne? 

Da bi se uspešno implementirao blockchain, nisu potrebne spekulativne "valute"? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...