Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

19 hours ago, Bogotac said:

Tu smo,ucimo,jos vagamo,mozda i ne pocnem

 

Za litecoin je renne u prvu,trenutno je nisplativo kopati

 

Izgleda uskoro i Etherium isto

ja mislim da je kopanje, tj rudarenje odavno neisplativo  a da su najstabilnije kripto valute baš one koje se ne rudare, i one koje su open source.

novac koliko ja razumem se pravi na toj njihovoj berzi. čista špekulacija.

Link to comment
19 hours ago, MilenaS said:

ja mislim da je kopanje, tj rudarenje odavno neisplativo  a da su najstabilnije kripto valute baš one koje se ne rudare, i one koje su open source.

novac koliko ja razumem se pravi na toj njihovoj berzi. čista špekulacija.

Zavisi sta se smatra neisplativim. Ja sam moju graficku kupio pre cele manije rudarenja iskljucivo zbog igranja. Letos sam shvatio da, kad vec imam graficku koja moze da kopa i masinu koja je ionako ukljucena 24/7, zasto da onda i ne rudari? Pre koji mesec je graficka isplatila samu sebe, do sada zaradila i za sledecu kad je budem menjao, a trenutno dnevno zaradi malo preko $4, samo treba pratiti sta se isplati u tom trenutku i menjati valutu koja se rudari.

 

Meni je isplativo. Nisam investirao nista u hardver da bih kopao, ne jurim velike zarade, meni je sasvim dovoljno to sto mi je hardver ispao dzabe, a kaplje poneku paricu svaki dan. Da pukne sutra, necu nista izgubiti jer nista nisam ni ulozio sem malo slobodnog vremena da instaliram i podesim softver za kopanje.

Edited by Tosha2EE
Link to comment
1 hour ago, Tosha2EE said:

Zavisi sta se smatra neisplativim. Ja sam moju graficku kupio pre cele manije rudarenja iskljucivo zbog igranja. Letos sam shvatio da, kad vec imam graficku koja moze da kopa i masinu koja je ionako ukljucena 24/7, zasto da onda i ne rudari? Pre koji mesec je graficka isplatila samu sebe, do sada zaradila i za sledecu kad je budem menjao, a trenutno dnevno zaradi malo preko $4, samo treba pratiti sta se isplati u tom trenutku i menjati valutu koja se rudari.

 

Meni je isplativo. Nisam investirao nista u hardver da bih kopao, ne jurim velike zarade, meni je sasvim dovoljno to sto mi je hardver ispao dzabe, a kaplje poneku paricu svaki dan. Da pukne sutra, necu nista izgubiti jer nista nisam ni ulozio sem malo slobodnog vremena da instaliram i podesim softver za kopanje.

ma ja sam mislila na one ljude koji žele da zarade bar 400 dnevno.

ali ako je @bogotac mislila na to, onda je tvoj savet ispravan,

 

ja imam neku ovu https://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-950m ? jel ta nečemu vredi?

Link to comment
Zavisi sta se smatra neisplativim. Ja sam moju graficku kupio pre cele manije rudarenja iskljucivo zbog igranja. Letos sam shvatio da, kad vec imam graficku koja moze da kopa i masinu koja je ionako ukljucena 24/7, zasto da onda i ne rudari? Pre koji mesec je graficka isplatila samu sebe, do sada zaradila i za sledecu kad je budem menjao, a trenutno dnevno zaradi malo preko $4, samo treba pratiti sta se isplati u tom trenutku i menjati valutu koja se rudari.
 
Meni je isplativo. Nisam investirao nista u hardver da bih kopao, ne jurim velike zarade, meni je sasvim dovoljno to sto mi je hardver ispao dzabe, a kaplje poneku paricu svaki dan. Da pukne sutra, necu nista izgubiti jer nista nisam ni ulozio sem malo slobodnog vremena da instaliram i podesim softver za kopanje.
Kolko ti je racun za struju? ili si to vec odbio od 4$ dnevno.
Link to comment
20 hours ago, mlatko said:

Kolko ti je racun za struju? ili si to vec odbio od 4$ dnevno.

Graficka trosi oko 120 W dok rudari sto, ozbirom da sam i bez nje u plavoj tarifi, dodje oko 700 dinara mesecno za struju.

Link to comment

how yes no, grafa nije izolovana od ostatka sistema, procesor, hd, ram, ploča, ventilatori sve to troši barem 50 W u leru, naravno ni napajanje ne pretvara ac u dc struju bez gubitaka, što će reći da mašina vuče iz zida oko 180 W/h, tj 130 kW mesečno, tj 1300 dinkića na jednotarifnom brojilu i nešto više na dvotarifnom 

Link to comment
23 hours ago, Tosha2EE said:

Letos sam shvatio da, kad vec imam graficku koja moze da kopa i masinu koja je ionako ukljucena 24/7, zasto da onda i ne rudari?

 

48 minutes ago, gone fishing said:

how yes no, grafa nije izolovana od ostatka sistema, procesor, hd, ram, ploča, ventilatori sve to troši barem 50 W u leru, naravno ni napajanje ne pretvara ac u dc struju bez gubitaka, što će reći da mašina vuče iz zida oko 180 W/h, tj 130 kW mesečno, tj 1300 dinkića na jednotarifnom brojilu i nešto više na dvotarifnom 

How yes yes. Kao sto sam i napisao, komp mi je, i inace, ukljucen 24/7, razliku u potrosnji mi pravi samo graficka. I da je 1300 dinara, to je opet 4 dana kopanja da zaradi za mesec dana struje.

Link to comment

Meni je to 20 dana kopanja [emoji20]

Cekaj pored graficke treba ti i jak procesor, ram, rom, kuler (ne i zimi kad se ustedi na grejanju pored rudnika).


Jel prijavis rudarsku delatnost ili radis ko crnac na crnom?

Link to comment
37 minutes ago, mlatko said:

Meni je to 20 dana kopanja emoji20.png

Cekaj pored graficke treba ti i jak procesor, ram, rom, kuler (ne i zimi kad se ustedi na grejanju pored rudnika).


Jel prijavis rudarsku delatnost ili radis ko crnac na crnom?

Bitna je graficka pre svega i to graficka sa dosta memorije. Ja kopam sa GTX 1070.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...