Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

Cek malo, ideja je da ukupan broj bitcoina uvijek bude isti, bez obzira na kolicinu ucesnika ili promet? Nema "dostampavanja" i nema povlacenja novca iz opticaja?
,Da. Maksimum koji bi mogao da bude je 21 milion BTC.
Link to comment
parapsihopadologija!!!! daaa, pravo ime foruma ))))pacijenti......
Vidim da si i na elitsekjuritiju krenuo da se baviš izvlačenjem teme iz naftalina. Lepo što ti se to sviđa ali nipodoštavanje sagovornika koje to ne interesuje ili im se jednostavno ne sviđa je jako loš način komunikacije. Smanji aroganciju na dva pa će verovatno više ljudi hteti da priča o tome.
Link to comment

Znači u toku je prvobitna akumulacija kapitala?Svako ko ima jaku mašinu, ili više njih, iza sebe je u stvari industrijalac, "kovač" svoje sreće.Nema kontrole tokova i izvora novca. Nema oporezivanja.Reci mi, zašto produkt nečijeg kompjutera vredi 600$ (50 bitcoina * 12$)?Spomenuo si da treba požuriti pre nego što nove grafičke izađu, ako sam dobro razumeo, pošto su oni brži. Zar ti to nije čudno?Kakvo je to tržište ako uslovi poslovanja i zarade nisu isti, ako imaš povlašćenu grupu, elitu?Sa tehničke strane verujem da je odličan, manjkavosti se ispoljavaju na drugoj strani, daleko više vezanoj za ljude i njihovu pohlepnu prirodu.Tako da je sistem osuđen na propast.Na stranu što nemaš ni poreklo tog novca, istekao iz kompjutera, i još ti ne smeta što se koristi u kriminalne svrhe pod izgovorom da je kriminal samo nešto što je država rekla da ne valja, a država je loša. Interesantan aspekt je obaveza svakoga da brani svoj novčanik.dat, enkriptuje ga sam, pošto nije već (za šta duboko verujem da je namerno ostavljeno),prosto jedan virtualni rialeti šou na temu divljeg zapada...Ne sviđa mi se.

Link to comment

Mašine koje stvaraju novu vrednost ne troše svoje resurse tek tako uludo, već za verifikaciju transakcija, tako da postoji neki logički osnov u vezi toga, drugo, nema ovde nikakve povlašćene grupe, već samo ima onih koji veruju u sistem i investiraju u njega, a investicija uključuje određeni rizik. Pročitaj malo o tome šta je bitcoin mining, ostavljao sam ovde dosta linkova. Pohlepna ljudska priroda nema nikakve veze sa Bitcoinom. Štaviše bitcoin se protiv toga bori na najbolji mogući način.Moje mišljenje zašto je enkripcija novčanika po difoltu isključena je ta da je većina korisnika nedovoljno disciplinovana, i taj password koji bi morali da ubace posle instalacije bi zaboravljali, a na taj način bi zauvek nestajali bitcoini, a to ne zvuči baš dobro. Vidiš da imaš pare a ne možeš da ih trošiš jer su pod passwordom. Mislim da ovde nema nikakve zle namere.Zašto ovde ima toliko odgovora koji vrve od netrpeljivosti i frustracije? Jel shvatate vi svi koji ste me tako zdušno napali da nijedan jedini dobar argument po pitanju bilo čega niste dali? Površni ste, to je najmanje što mogu da kažem.

Link to comment

Onda je ovo čista špekulacija.Koliko sam shvatio kolicina BTCa se povećava do tog iznosa u skladu sa nekom matematičkom formulom. Iza BTCa ne stoje nikakve devizne ili zlatne rezerve, trenutno i nikakva ekonomija. "Kurs" potpuno ovisi o ponudi i tražnji.Ukoliko je traznja za BTC manja od tog povecavanja vrednost BTCa ce padati. Važi i suprotno s tim što će u jednom trenutku emisija BTCa prestati pa se očekuje rast tražnje a u nedostatku ponude i nagli skok vrednosti BTCa. Osnovni motiv za sadašnju kupovinu BTCa je upravo ocekivanje da će u jednom trenutku vrednost naglo skočiti i da će se tada ostvariti profit.Druga stvar se tiče ekonomije BTCa. Kako se stalno povećava količina BTCa to bi se "BDP" BTC zone morao povećavati u skladu sa kolicinom BTCa. Ukoliko to nije tako, postoji inflacija ili deflacija. U krajnjem slučaju, nakon sto se jednom utvrdi kolicina od 21 milion BTCa a uz pretpostavku rasta "BDPa" postojace samo deflacija. Uzrok toj deflaciji ce biti isključivo monetarni-nedostatak novca, i rešenje će biti u tome da će se pojaviti drugi oblici plaćanja s obzirom da BTC nije zaštićen monopolom plaćanja kao što su to državne valute. Posljedica će biti krah BTCa.Manje više to je 400 godina stara shema. Internet verzija holandskih lala.

Link to comment
Koliko sam shvatio kolicina BTCa se povećava do tog iznosa u skladu sa nekom matematičkom formulom. Iza BTCa ne stoje nikakve devizne ili zlatne rezerve, trenutno i nikakva ekonomija.
Iza BTC-a stoji garancija da se zna se koliko će ih biti najviše i kojim tempom nastaju novi, a ako ti misliš da za svaki dolar postoji zlatno pokriće, onda grdno grešiš. Ta veza između zlata i dolara je ukinuta 70ih godina, pod Karterom, ukoliko se ne varam. Novac dodaje u sistem na osnovu dnevno-političkih potreba. Sem toga, postoji priča o tome da je stvarna količina zlatnih poluga 7x manja od onoga što se vodi u papirima. Pričam o zlatnim polugama kao rezervama, a ne o njima kao pokriću za novac.
"Kurs" potpuno ovisi o ponudi i tražnji.Ukoliko je traznja za BTC manja od tog povecavanja vrednost BTCa ce padati. Važi i suprotno s tim što će u jednom trenutku emisija BTCa prestati pa se očekuje rast tražnje a u nedostatku ponude i nagli skok vrednosti BTCa. Osnovni motiv za sadašnju kupovinu BTCa je upravo ocekivanje da će u jednom trenutku vrednost naglo skočiti i da će se tada ostvariti profit.
Bar si ovo tačno rekao ;)
Druga stvar se tiče ekonomije BTCa. Kako se stalno povećava količina BTCa to bi se "BDP" BTC zone morao povećavati u skladu sa kolicinom BTCa. Ukoliko to nije tako, postoji inflacija ili deflacija. U krajnjem slučaju, nakon sto se jednom utvrdi kolicina od 21 milion BTCa a uz pretpostavku rasta "BDPa" postojace samo deflacija. Uzrok toj deflaciji ce biti isključivo monetarni-nedostatak novca, i rešenje će biti u tome da će se pojaviti drugi oblici plaćanja s obzirom da BTC nije zaštićen monopolom plaćanja kao što su to državne valute. Posljedica će biti krah BTCa.
Nije mi jasno šta to znači monopol plaćanja. Zapravo, nije mi jasan ceo ovaj navedeni pasus gore.. Edited by pyc
Link to comment

Monopol plaćanja znači da u državi ne možeš koristiti nikakvu drugu valutu osim valute te države. Sva vrednost robe je izražena u toj valuti. Prekršaj je koristiti drugu valutu. U slučaju deflacije i nedostatka novca ne može se na legalan način koristiti neko drugo sredstvo plaćanja. Na internetu može. Kad zafali BTCa ili kad postane preskup usljed deflacije pojaviće se novo sredstvo plaćanja i BTC će izgubiti na vrednosti. Nema monopola. Sto se tiče zlatnog pokrića, ne mora ni postojati za svaki dolar. Mora postojati dovoljno pokriće da održi povjerenje u dolar. Posljedica toga što sve ovisi o ponudi i tražnji a što nema nikakvog pokrića u novcu, robi ili ekonomiji jeste to da je sve ovo špekulacija. Kupuje se da bi se kasnije prodalo skuplje. Holandske lale.

Link to comment
Spomenuo si da treba požuriti pre nego što nove grafičke izađu, ako sam dobro razumeo, pošto su oni brži. Zar ti to nije čudno?Kakvo je to tržište ako uslovi poslovanja i zarade nisu isti, ako imaš povlašćenu grupu, elitu?
Čitaj malo ne zaleći se.BTC je najnormalnije tržište kao i svako drugo. Povlašćene elite nema, za razliku od 99% ostalih tržišta. Evo ti raspodele tržišta - kao što vidiš monopola za sada nema.pools.png?format=pngPošto sam čovek ima vrlo malu verovatnoću da napravi odgovarajući hash pre nekog drugog, ljudi se udružuju u poolove. Pool se deli na ravne časti. Što je pool veći veća je i šansa da će da izrudare određeni blok pre svih ostalih. Sve što taj pool izrudari deli se proporcionalno hardveru tj. hashrate-u koji se uloži u pool.NA BTC mreži ko najviše uloži para u hardver i softver taj će biti elita BTC sveta. Sledeća etapa je - keširanje nekoliko miliona €/$ da ti naprave ASIC chip za bitcoin mining, koji će imati mnogo veći hash rate a manju potrošnju struje a sam čip će biti vrlo jeftin za razliku od skupih grafičkih kartica i procesora za koje žali bože ako pregore. To se za sada još nije dogodilo ali je sledeća etapa. Na to ti pyc ukazuje.
Link to comment
Monopol plaćanja znači da u državi ne možeš koristiti nikakvu drugu valutu osim valute te države. Sva vrednost robe je izražena u toj valuti. Prekršaj je koristiti drugu valutu. U slučaju deflacije i nedostatka novca ne može se na legalan način koristiti neko drugo sredstvo plaćanja.Na internetu može. Kad zafali BTCa ili kad postane preskup usljed deflacije pojaviće se novo sredstvo plaćanja i BTC će izgubiti na vrednosti. Nema monopola.Sto se tiče zlatnog pokrića, ne mora ni postojati za svaki dolar. Mora postojati dovoljno pokriće da održi povjerenje u dolar.Posljedica toga što sve ovisi o ponudi i tražnji a što nema nikakvog pokrića u novcu, robi ili ekonomiji jeste to da je sve ovo špekulacija. Kupuje se da bi se kasnije prodalo skuplje. Holandske lale.
Pa to je sasvim legitiman razlog da se nešto radi. To je radio i radi George Soros pa nikom ništa.
Link to comment
Ja samo na aroganciju i slicno odgovaram istim... Ne znam na koju temu na ES mislis.
Možda na BC temu na kojoj je posledji post star tri dana - tvoj.
Sledeća etapa je - keširanje nekoliko miliona €/$ da ti naprave ASIC chip za bitcoin mining, koji će imati mnogo veći hash rate a manju potrošnju struje a sam čip će biti vrlo jeftin za razliku od skupih grafičkih kartica i procesora za koje žali bože ako pregore. To se za sada još nije dogodilo ali je sledeća etapa. Na to ti pyc ukazuje.
modminerquad-500x500.jpg800mhash, 40watts, $1,069.99
Link to comment
Ok. Klasican špekulativni balon. Prevara je u tome što se drugačije prikazuje.
Pa ne prikazuje se drugačije. Svima je jasno da taj novac nije ničim pokriven, osim tim proof-of-work da se verifikuje transakcija. To je jasno od prvog dana, da će biti velikih problema oko konvertibilnosti ovog BTC-a, i sasvim je realna mogućnost da završi kao Flooz ili već takav neki raniji pokušaj. Problem je što je de fakto od početka BTC jedna špekulativna šema i ljudi umesto da kupuju i prodaju sa ovom valutom špekulišu. Kakvih gluposti ti sve nema, majko mila...Pa ko voli nek' izvoli. Za sada je 100 miliona€ u opticaju. Edited by Utvara
Link to comment
Možda na BC temu na kojoj je posledji post star tri dana - tvoj.modminerquad-500x500.jpg800mhash, 40watts, $1,069.99
Znači kasnim... To već postoji ali je brate previše skupo. Valjda će pasti cena ili će se na tržištu pojaviti i drugi modeli...
Link to comment

Ima više nezavisnih proizvođača ovakvih rigova, (recimo Butterfly nudi 832 Mhs @ 80w za $600) pri čemu je njihov fokus pre svega na maloj potrošnji elektrike - Ameri se odavno žale da je mining sa njihovom cenom struje postao neisplativ.Ovo smanjuje potrošnju i po 10 puta, tako da interesenata itekako ima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...