Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

Nije stvar brzine, nego toga sto se programski modeli AMD i NVIDIA razlikuju tako da za svaku karticu treba pisati poseban program (OpenCL je standard koji gura Apple, ne znam kolioko je zaziveo u PC svetu). Programiranje GPU je s druge strane skupo. Verovatno je rudarenje prvo napisano za AMD, a onda jednostavno nije bilo potrebe da se razvija kvalitetan sistem za nvidiu. Svakome ko je zeleo da se bavi ovim polom, bilo je jednostavnije da koristi amd, nego da se upusta u programiranje drugih platformi.

Link to comment

@ rus, ti koristiš Poclbm?@Aion:Ok, to je moguće, ali mi je čudno da je CUDA toliko slabija, pazi, kada pogledaš tabelu, Tesle rade 750, u rangu najjačih AMD GPUova, ali GTX imaju jako slabe odnose prema AMD karticama. A da ne pričamo koliko su spori procesori, doduše to je poznato, da je zbog arhitekture i načina korišćenja GPU jednostavno bolji u nekim radnjama ali mi je i dalje jako čudno da jedan Core i5 2500K daje 20!!!Radio sam računicu ali mi je otišao prst na pogrešnu prečicu i obrisao mi :DNo, vratiću film, računao sam na kalkulatoru da je 1BTC = 246024000Mhasha. Što znači da bi onaj jadni i5 pravio jedan euro svakih 11-12 dana što mi deluje kao izuzetno podcenjivanje procesorske snage, moj 4870 bi bio oko 5 puta brži, ali i dalje neisplativo, tj. ako imate štogod pametnije da radite, renderujete nešto za nekoga ili tako nešto sigurno vam se više isplati.Mada, ako neko ima vreme na Tesla superkompjuteru :DOno što je takođe zanimljivo je da će posle prvih 210000 blokova "nagrada" za blok pasti sa 50 na 25BTC, što će se dogoditi u decembru po procenama, i takođe da će posle još 210000 blokova nagrada pasti na 12.5 itd...u svetu se inače radi 1blok svakih deset minuta.

Link to comment
Nije stvar brzine, nego toga sto se programski modeli AMD i NVIDIA razlikuju tako da za svaku karticu treba pisati poseban program (OpenCL je standard koji gura Apple, ne znam kolioko je zaziveo u PC svetu). Programiranje GPU je s druge strane skupo. Verovatno je rudarenje prvo napisano za AMD, a onda jednostavno nije bilo potrebe da se razvija kvalitetan sistem za nvidiu. Svakome ko je zeleo da se bavi ovim polom, bilo je jednostavnije da koristi amd, nego da se upusta u programiranje drugih platformi.
Čitao sam ja objašnjenje... nije to, nego jednostavno u toj nekoj disciplini je ATI bolji... hardverski. Edited by pyc
Link to comment
@ rus, ti koristiš Poclbm?
Razne sam koristio, a trenutno ništa, samo sam upalio minerd na kratko, mislim da je to neki branch cpuminera. I dalje mi nije jasno da li je brzina Core i7 30tak Mh ili Kh...
Link to comment
...ali mi je čudno da...
Short Answer A CPU core can execute 4 32-bit instructions per clock (using a 128-bit SSE instruction) or 8 via AVX (256-Bit), whereas a GPU like the Radeon HD 5970 can execute 3200 32-bit instructions per clock (using its 3200 ALUs or shaders). This is a difference of 800 (or 400 in case of AVX) times more instructions per clock. As of 2011, the fastest CPUs have up to 6, 8, or 12 cores and a somewhat higher frequency clock (2000-3000 MHz vs. 725 MHz for the Radeon HD 5970), but one HD5970 is still more than five times faster than four 12-core CPUs at 2.3GHz (which would also set you back about $4700 rather than $350 for the HD5970).
Link to comment
  • 2 months later...

Imam drugara koji je rani BC entuzijasta i uvek prica o tome kad god ga vidim. Kupio je bio oko 3K BC-ja kad su bili 3 dolara. Sada su ako se dobro secam oko 13 dolara. Profitirao 30K dolara i prica da ce cena ici na gore samo tako, racuna najozbiljnije da ce biti milioner u skorijoj buducnosti (pretopio je 60% portfolia u zlato, srebro i platinu).Ko ima neku solidnu sumu novca reda 100-200K i primanja reda 70-100K pre poreza zasto da ne utopi jednu-dve hiljade u to,nikad se ne zna...PS A moze i da posluzi za pecurke ili DMT na Silk Road ponekad...

Edited by noskich
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...