Jump to content
IGNORED

Da li je alkohol dobar ili loš?


Amelija

alkohol  

54 members have voted

  1. 1. alkohol?

    • dobar
    • loš
    • zao
    • ko voli alkohol nije normalan
    • ko ne voli alkohol ne treba da živi
    • bolji je od droge
    • bolji je od duvana
    • gori je od droge
    • gori je od duvana
      0
    • i deca treba da ga piju


Recommended Posts

jedan drug i ja smo jedno vreme na žurkama redovno pronalazili neke opskurne rakijetine i sl. i govorili "u ala je bezveze, evo probaj još malo da vidiš", "u da, stvarno, uzmi i ti još malo da vidiš da je zaista glupava", "jeste jeste, i sledeća čašica potvrđuje"

  • Haha 5
Link to comment
On 20.9.2012. at 12:44, Guest Milivoje iz Sugubine said:

Pokretac (ili pokretacica, ako je glasac ldp-a) topika ocigledno nikad nije pekla rakiiju na kazan i osetila radost materinstva u radjanju bozanskog napitka. Neverovatna je i magija metamorfoze u prirodi, kad neukusno, nezdravo i kancerogeno voce prodje put kroz kazan, lulu i tabarku i u takvom kratkom putu rodi se u prelepu ukusnu sterilnu i zdravu tecnost s visetrukim primenama. Kao kad se gusenica presvuce u leptira.Priroda je cudo...

naleteh sad na ovo. potpisujem, od reči do reči. inače, u kontktu sam alkoholom jedno 70 godina i, na prste jedne ruke mogu da nabrojim kada sam se napio. decenije iskustva.

 

zaokružio sam da je bolji od duvana. cigaretu nikad nisam stavio u usta.

Link to comment
5 hours ago, Amelija said:

jedan drug i ja smo jedno vreme na žurkama redovno pronalazili neke opskurne rakijetine i sl. i govorili "u ala je bezveze, evo probaj još malo da vidiš", "u da, stvarno, uzmi i ti još malo da vidiš da je zaista glupava", "jeste jeste, i sledeća čašica potvrđuje"

ne znam da li je vec bilo al se uklapa

- jesi li nekad pio lošu rakiju?

- jesam

- i kakva je?

- dobra

Edited by Sara
Link to comment
On 1.2.2023. at 20:43, Tpojka said:

- Jesi li ikad probao lošu rakiju?

- Jesam.

- I, kakva je bila?

- Dobra. 

 

3 minutes ago, Sara said:

ne znam da li je vec bilo al se uklapa

- jesi li nekad pio lošu rakiju?

- jesam

- i kakva je?

- dobra

 

 

 

Edited by jezovuk
  • +1 2
Link to comment

ima onaj vic kada pitaju nekog starca na kavkazu čemu da zahvali što tako dobro izgleda i koliko ima godina

kefir, kefir i samo kefir imam 103

pitaju nekod drugog, bem ga odakle kaže voda, voda i samo voda i ima 100

onda pitaju šumadijca, on reče rakija, rakija i samo rakija. imam 31.

 

davno sam čuo pa ne zamerite na odokativnosti

  • Haha 1
Link to comment
Spoiler

Налази
У 599 912 тренутних особа које пију укључене у анализу, забележили смо 40 310 смртних случајева и 39 018 случајева кардиоваскуларних болести током 5,4 милиона човеко-година праћења. За смртност од свих узрока, забележили смо позитивну и криволинијску повезаност са нивоом конзумирања алкохола, са минималним ризиком од смртности око или испод 100 г недељно. Конзумација алкохола била је приближно линеарно повезана са већим ризиком од можданог удара (ХР на 100 г недељно већа потрошња 1·14, 95% ЦИ, 1·10–1·17), коронарном болешћу искључујући инфаркт миокарда (1·06, 1· 00–1·11), срчана инсуфицијенција (1·09, 1·03–1·15), фатална хипертензивна болест (1·24, 1·15–1·33); и фатална анеуризма аорте (1·15, 1·03–1·28). Насупрот томе, повећана конзумација алкохола је лог-линеарно повезана са мањим ризиком од инфаркта миокарда (ХР 0,94, 0,91–0,97). У поређењу са онима који су пријавили да пију >0–≤100 г недељно, они који су пријавили да пију >100–≤200 г недељно, >200–≤350 г недељно или >350 г недељно имали су краћи животни век у годинама 40 година од отприлике 6 месеци, 1–2 године, односно 4–5 година.
Интерпретација
Код садашњих особа које пију алкохол у земљама са високим дохотком, праг најнижег ризика од смртности од свих узрока био је око 100 г недељно. За подтипове кардиоваскуларних болести осим инфаркта миокарда, нису постојали јасни прагови ризика испод којих је нижа конзумација алкохола престала да буде повезана са нижим ризиком од болести. Ови подаци подржавају ограничења за конзумацију алкохола која су нижа од оних препоручених у већини актуелних смерница.

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(18)30134-X/supplemental

 

100 grama alkohola nedeljno granica povećane smrtnosti. Pa to je max jedna čaša rakije dnevno ako ne grešim

Edited by slow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...