Jump to content
IGNORED

NDH


Recommended Posts

Međurepubličke granice, kao i granice pokrajina komunističke Jugoslavije su mnogo bliži okupacionim planovima Nemačke 1941. namenjene jugoslovenskom prostoru nego ideji Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine SHS, tj početne ideje zajedničke države tri ravnopravna naroda. Mislim da je to jedinstven slučaj u istoriji da pobednik svojevoljno legitimizuje planove poraženog neprijatelja, primenjujući njegove planove o ustrojstvu države iako je on u potpunosti poražen. Mazohizam neviđen do tada. Ja ne znam za drugi tako drastičan primer.

 

435px-Fascist_occupation_of_yugoslavia-s

 

Republiken_Jugoslawiens_1945-1991.png

Edited by slow
Link to comment

slow, plz nemoj da se ljutis, postao si mi drag ovde ali ovo je kao da na slavi slusam mog pasenoga gradu.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

vratio se sa slave  :lolol:

 

edit:dopunio nemačke mape, svaka sličnost zagarantovana. Podelite NDH, spojte nemačku i mađarsku okupacionu zonu u Vojvodini i to je to.

Edited by slow
Link to comment

znaci nije nezavisna vec je deo jugoslavije, nije jedna vec tri druge republike te samim tim nije ni hrvatska a jos manje drzava? ovo je kao onaj cuveni volterov uvid o svetom rimskom carstvu.

 

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

na svakoj slavi mora da bude bar 1 dežurni poštovalac miloslav/samardžićevsko-deretićevskog opusa (ovo sam spojio usled ličnih iskustava :)), izgleda da je kocka pala na slow-a u ovogodišnjoj iteraciji :D

Link to comment

Međurepubličke granice, kao i granice pokrajina komunističke Jugoslavije su mnogo bliži okupacionim planovima Nemačke 1941. namenjene jugoslovenskom prostoru nego ideji Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine SHS, tj početne ideje zajedničke države tri ravnopravna naroda. Mislim da je to jedinstven slučaj u istoriji da pobednik svojevoljno legitimizuje planove poraženog neprijatelja, primenjujući njegove planove o ustrojstvu države iako je on u potpunosti poražen. Mazohizam neviđen do tada. Ja ne znam za drugi tako drastičan primer.

 

435px-Fascist_occupation_of_yugoslavia-s

 

Republiken_Jugoslawiens_1945-1991.png

Da vidis ti sa ovima danas da bar Kosovo iscrtaju okupatorski/gubitnicki?  :P

Aaaaa, pa i Crna Gora secnuta!

 

Drawing1_zps0cf111b5.jpg

Edited by namenski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...