Jump to content
IGNORED

NDH


Recommended Posts

On 16.10.2021. at 8:36, Roger Sanchez said:

Žao mi je što na kraju moram zapapriti i opet nesamokritički istaknuti da je najsličniji suvremeni parnjak NDHaziji Republika Srpska, 

Opet Roger i sorry, but jebiga stav.

 

Iz moje vizure, stvar je prilicno ocigledna:  nesto najblize NDH na Balkanu je RH.

 

Od onoga sustinskog - da su obje nastale kao vecinski izraz "tisucljetnjeg sna" hrvatskog naroda, preko onoga koji je spoljni faktor bio oslonac uspostavljanju obje, pa do odnosa obje tvorevine glede "srpskog remetilackog chimbenika".

 

A tu je i kontinuitet ideja (izmedju ostalog olicenih i u bivsem minustru kulture, te drugog neo-ustaskog basibuzuka oko i na vlasti od Suska na ovamo), a bogami i simbolike (slavljenje raznih 9.bojni, tzv. polemika oko ZDS, itd.)

 

 

  • +1 4
Link to comment

Hrvati usli u Zagreb. Nista, sprdao se i Roger,  ali sam je kriv, ukopao je dupok rov/grob, na besmislene teorije jos besmisleniji odgovori.

Edited by djeneralche
Link to comment
  • 2 months later...

na kraju je zavrsila serija. obzirom da je financirana novcem gradjana Hrvatske, i da je namijenjena prvenstveno mladjim Hrvatima, ja bih joj dao trojku. objektivno pak dvojku, jer bilo je lutanja izmedju ozbiljne i populisticke (pa i epske) historiografije, tipa "Srbi su ratnicki narod, zato su isli u partizane, a ne u cetnike" (wtf?), a bilo je i nekih ozbiljnih rupetina, kao sto je nedostatak analize ideologije Stranke Prava. svodjenjem ustaskog divljastva na patrijarhalne obrasce uvezene u Lijepu Nasu iz pasivnih dinarskih krajeva izbjegnuta je analiza ideoloskog balona zvanog hrvatstvo, i u isti mah, to je bila zgodna demonstracija latentnog sovinizma autora serije, kojem je hrvatska intelektualna elita i inace sklona. ustaski celnici su na koncu prikazani kao kukavice (koji bjeze / napustaju svoju vojsku i svoj narod), sto oni i jesu bili, medjutim nije objasnjeno zasto NDH, sama po sebi, nije mogla prezivjeti. saveznicka podrska Titovim partizanima ne daje odgovor na to (kljucno) pitanje.

 

Link to comment
  • 7 months later...


" Поводом обележавања тужне 80. годишњице хрватских и немачких масовних ратних злочина почињених над Србима у Срему, Музеј жртава геноцида приређује репрезентативну изложбу под називом „Срем 1942“.."

 

ne pratim pomno terminoloske promene s najnovijim istor.trendovima al mi upada u oci boldovano: ide 'hrvatskih' a ne 'ustaskih' (ne sporim da se uvek govorilo "nemackih" a ne "nacistickih) kao da u sremu nije bilo hrvata komunista-partizana.

Cak i medju streljanim u prvoj fazi,tj "sudjenju petrovarad.grupi" vecina zrtava su  bila katolici :16 hrvata, 12 srba, 2 nemca, po 1 madjar, slovak i rus. (Ok to je bio kraj 41 al ista akcija)

 

Al ocigledna je namera da se izlozi ta iskljycivo etnicka dimenzija zlocina a ne ideoloska, trend je..

 

Strasno mi zao sto  likovi poput kuzmanovica iz arhiva vojvodine i mnogi drugi okoreli radikali, ljoticevci i sl sad besomucno rabe ove strasne dogadjaje i sto ce AV da drzi govore u poseti spomen groblju u sm poc.septembra 

 

Zao mi svih tih ljydi, seljaka, sugradjana osudjenih i ubijenih zbog pruzanja "crvene pomoci" (iako je to cesto bila samo izmisljena krivica) a narocito  gimnazijalaca, raznih nacija, koji su naginjali u levo i osudjivani i streljani zbog "sirenja komunisticke propagande".. 

 

 

Jooj korono, potraj,samo da se ne vracam medju otrovnu atmosferu ljoticevaca i naprednjaka na posao

 

 

 

 

 

Edited by InvisibleLight
  • +1 6
Link to comment

Na danasnji dan pre 80god streljan je 1 mali deo sugradjana

 

Slava im, nikada ih necu zaboraviti! 

 

20220819_190447.thumb.jpg.9466d5eae7ca5db1fea408e9f82d0d1f.jpg

 

Rok izmedju 'presude' i izvrsenja streljanja je bio 3 sata

 

 

Edited by InvisibleLight
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

iz par razlicitih svedocanstava ( tri koje imam u ovom kompu) datih anketnoj komisiji za utvrdj.zlocina okpatora..o

sofiji sremac, streljane na danasnji dan sa 18god.

Spoiler


20210802_102250.thumb.jpg.eea5dadef40fcc14e591808022f28709.jpg

 

20210802_102835.thumb.jpg.02c5690a49cf6d6365332e6505fccec6.jpg

 

20210802_105823.thumb.jpg.ae651f1e22a2fe8d2fe0c301869813bc.jpg

 

Link to comment
4 hours ago, InvisibleLight said:

Slava im, nikada ih necu zaboraviti!

 

 

nisu zaboravljeni.

djelić moje privatne arhive / knjižnice.

 

Spoiler

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


13.jpg


14.jpg


15.jpg


16.jpg

 

 

pozdrav iz Osijeka :)

  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 14.8.2022. at 17:00, InvisibleLight said:


" Поводом обележавања тужне 80. годишњице хрватских и немачких масовних ратних злочина почињених над Србима у Срему, Музеј жртава геноцида приређује репрезентативну изложбу под називом „Срем 1942“.."

 

 

Isla u Šid da vidim,  ova izlozba je bukvalno nivo istorijska sekcija VI razreda osn.skole.

Razbacane kopije plakata,fotki, bez legendi i informativnih panoa sa par (mislim 2) orig.predmeta. jedna velika sramota muzeja zrtava genocide(ok, to i nije muzej, nemaju zbirki, vise neka mikro institucija)

ne smem da kazem kolko je kostalo..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...