Jump to content
IGNORED

NDH


Recommended Posts

tvrdnja je da je ndh nastavila svoj život (između ostalog i) kroz ucrtane granice koje su komunisti udesili tako da odgovaraju granicama ndh.

 

pošto je moje shvatanje da to komunisti nigde nisu saopštili dok su crtali granice, ni pre ni kasnije, niti su se u tom smislu javno oslonili na granice ndh, mogu da verujem da su to uradili tajno. pošto su radili tajno to implicira zaveru, bar iz ugla mog poznavanja materije.

 

e sad, vi kažete da nisu tajili svoje namere. mene sad interesuje gde su te javne namere izrečene ili odštampane. gde se to u crtanju granica komunistička država pozivala na granice ndh kao svetu osnovu ili poželjni model novog razgraničenja, i gde je to rezultovalo u praksi?

Niko nije ni rekao da su se komunisti pozvali na granice NDH kad  su povlačili tzv.unutrašnje granice u okviru te njihove Jugoslavije ali je činjenica da se istočne granice NR kasnije SR Hrvatske i NR kasnije SR BiH podudaraju sa istočnim granicama nekadašnje NDH.Granice nisu bile nikakva tajna u SFRJ.Mape sa granicama federalnih jedinica objavljene su još 1945.Znači nema nikakve tajnosti u tome.Element svake  zavjere pored tajnosti je i udruživanje više subjekata,lica... KPJ je 1945 bila sama,nije bilo nikoga drugoga čak ni velikosrpske buržoazije pa odpada mogućnost bilo kakve zavjere jer se naprosto KPJ nije imala s kim da udruži.

Edited by Josip Broz 1980
Link to comment

Tačno ali npr,južna granica NR Srbije je pomaknuta daleko na sjever u odnosu na južnu granicu Kraljevine Srbije iz 1918.

Link to comment

Ali je pomerena daleko na jug u odnosu na juznu granicu Knezevine Srbije iz 1878. godine

 

 

 

Inace, mislio sam da ce te biti blam da nastavljas danas ovu pricu. Za juce sam mogao da razumem - slava, alkohol, itd. Ali danas? 

Edited by ficfiric
Link to comment

Ali je pomerena daleko na jug u odnosu na juznu granicu Knezevine Srbije iz 1878. godine

 

 

 

Inace, mislio sam da ce te biti blam da nastavljas danas ovu pricu. Za juce sam mogao da razumem - slava, alkohol, itd. Ali danas? 

Razumijem da je pojedinima neprijatno kad ih neko podsjeti na   nacionalizam  u vrhu KPJ ali takve glupe reakcije u cilju diskreditovanja učesnika u raspravi ... 

Edited by Josip Broz 1980
Link to comment
  • 6 months later...

Tako je. Dok je već u kombinaciji sa ličnim imenom Dragomir zabeleženo samo u dva zaseoka između Širokog brijega i Mostara...

 

A ti si kolega Nautilus poverovao a priori da je ovo neki pokršteni, iz Jolove Slavonije...?

Edited by Topola
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...