Jump to content
IGNORED

Istoriografija - veliki istoricari i njihova dela


Yoda

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    19

  • Yoda

    14

  • Dr Arslanagić

    14

  • porucnik vasic

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Celu tu ekipu u SANU je zatrovao Dobrica svojim komesarskim budalaštinama i gejačkim nacionalizmom. To je imalo katastrofalne posledice. Nisu važni ljudi i njihovi životi već ''ideje'' za koje ti isti ljudi treba da polože svoje živote. A te ideje će da odredi ko drugi nego centralna figura dobrovoljnih davalaca tuđe krvi. Ranije je to bio Komunizam, Partija i Vođa a kasnije, kada je to puklo, Nacija i Država. Grobari Srbije.

Edited by slow
Link to comment

Bilo bi pozeljno da se ovde nesto napise o Ekmecicu kao istoricaru, o njegovim delima, Mislim, mogli bismo ovde bukvalno svakog istoricara da rastezemo po ideolsko-politicko podobnosti do beskonacnosti.

 

Citao sam njegovo ppslednje vazno delo "Dugo putovanje izmedju klanja i oranja" , gde daje manje-vise zanimljiv sinteticki pregled srpske istorije od Xv pa do kraja XX veka. Njegov okvir je jasan, veliki i zamrseni interesi, vrlo specifican tretman za Srbe od strane Vatikana, ali i Nemacke i Velike Britanije. U knjizi iznosi neke malo poznate podatke posebno kada govori o kraju 19. i 20 veku, ali i poziva se na tzv. konspiroloske stvari sto inace nije praksa srpske istoriografije. E, sad, ljudi na to obicno reaguju sa indignacijom ili odmah hrane svoj aparat terije zavere, ali je meni uvek bilo zanimljivije pitanje - otkud Ekmecicu ti podaci, a po onome sto znam on nije covek koji se bavio ubacivanjem senzacionalistickih falsifikata u svojim knjigama....

Link to comment

А да ипак није пред крај мало флипнуо, оће то у тим годинама и са таквим педигреом?

Мислим, примера има онолико.

Link to comment

Pa možda je, tj sigurno je i u radove.

 

Tizer, jbg, treba se setiti.... prepričavao je kako je Hugo Klajn bio ludo zaljubljen u Jaru Ribnikar, a da mu ju je Vladislav preoteo malo pred venčanje, kako je prof. Miloš Đurić posle 45. crvenom kredom na tabli ispisivao neke rimske nepodopštine aludirajući na komunističke nepodopštine savremenog doba...

 

via TT

Link to comment
  • 3 weeks later...

Јакшић да каже нешто о Екмечићу?

Како тебе не боли мозак.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...