Jump to content
IGNORED

Ravnogorski pokret


Recommended Posts

Anšlus 1938, graničili smo sa trećim rajhom u taj vakat, valjda.
Да, Трећи Рајх, али пошто је била Аустрија две године пре тога, каже човек Аустрија...
Link to comment
  • Replies 748
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere urban x

    145

  • Topola

    71

  • Filipenko

    57

  • kim_philby

    57

Top Posters In This Topic

Posted Images

Човек који је сачувао збирку (недавно преминуо, предао оригиналне фотографије Александру Динчићу, укључујући и ову) каже да се ради о југословенско - аустријској граници, и не ради се о рату, већ је то 1940. година...Понављам, збирка је Александра Стојановића Шпанца и њега видимо на фотографијама. Нема шансе да се ради о енглеским добровољцима у Шпанији.
ovo je vrlo zanimljivo. ako se vec govori na istorijskoj temi, onda smatram da bi stvarno trebalo sa vrlo jasnim svedocenjima, jasnim izvorima i, da kazem 100% cinjenicama baratati. ovim ne zelim da tvrdim da ti to ne radis, ali mi jos uvek nije potpuno jasno i prilicno je zanimljivo. kako sam ja tebe razumeo, vlasnik fotografije je skoro preminuo covek koji je svoju fotografiju predao aleksandru dincicu. dakle, ako sam dobro razumeo, gospodin dincic poseduje fizicki u papirnoj formi, originalnu fotografiju i time poznaje i izvor iste, kada je nastala, gde i od koga?ono sto sam ja uspeo na netu da nadjem, govori suprotno tome, naime fotografija je sa spansko - francuske granice iz 1937 - 1939 (nailazio na razlicite podatke) i pominju se neki drugi vlasnici i neki drugi arhivi, na vise razlicitih jezika, cak postoji mogucnost kupovine. jedino par srpskih izvora, pogledi, telegraf, krstarica... se drze tvoje verzije. meni zvuci malo neverovatno da neko pokusava da proda vlasnistvo gospodina dincica van njegovog znanja i pod drugacijim podacima o mestu sa fotografije.
Link to comment

A jel kaze da se na rampi vidi izlaz iz Spanije (spanski krst na znaku je okrenut ka Francuskoj, da putnik namernik zna gde je stigao), i kaze li da 1940. ne postoji jugoslovensko-austrijska granica nego jugoslovensko-nemacka, i kaze li da je 1940. rat vec uveliko trajao...A onako, tek price radi, kaze li nesto o izrazima lica prisutnih: ovi koje ispracaju iz Spanije ne deluju preterano odusevljeno, ko god bili i makar se radilo o Jugoslovenima koji se vracaju kuci...

Ne kaze ni odakle Austrijancima falangisticke kape, uniforme karlista iz Navare, i beretke kod civila. Edited by Radagast
Link to comment

Tih poganih karlista iz Navare ima svuda ko kusih pasa...Primetio sam da je u nekom od prethodih postova pomenut dnevnik Slavka Kvaternika kao i neki citat iz istog. To neće biti jer tako nešto ne postoji. Postoje sećanja Slavka Kvaternika koje je objavila Nada Kisić-Kolanović, a koji su nastali dok je Slavko gulio mardelj i čekao da ga skrate za glavu. Ta su sećanja refleksivnog karaktera a ne nekakve dnevničke beleške.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Ne kaze ni odakle Austrijancima falangisticke kape, uniforme karlista iz Navare, i beretke kod civila.
:lolol:Ma to je kostimografija, deo zavere.Nisam ja protiv price na temu, ma i ovakve, ali sposobnost 'oponenta' da se prave blesavi na svaki, pa i najmanji i najbenigniji pokusaj da se razgovara me izistinski fascinira.Sposobnost da se cutke prelazi preko ovakvih dogadjanja i da se mrtav 'ladan nastavlja dalje je neverovatna i za divljenje.Inace, koga ne mrzi da pogleda one kopije Proletera, zvanicnog partijskog organa, moze da procita u glavu i medju oci datu karakterizaciju Pavelica i njegovog pokreta kao fasistickog, sto ce reci da oko karaktera nekih stvari i pojava nije bilo dileme ni u vremena Velebitskih ustanaka.
Link to comment
ovo je vrlo zanimljivo. ako se vec govori na istorijskoj temi, onda smatram da bi stvarno trebalo sa vrlo jasnim svedocenjima, jasnim izvorima i, da kazem 100% cinjenicama baratati. ovim ne zelim da tvrdim da ti to ne radis, ali mi jos uvek nije potpuno jasno i prilicno je zanimljivo. kako sam ja tebe razumeo, vlasnik fotografije je skoro preminuo covek koji je svoju fotografiju predao aleksandru dincicu. dakle, ako sam dobro razumeo, gospodin dincic poseduje fizicki u papirnoj formi, originalnu fotografiju i time poznaje i izvor iste, kada je nastala, gde i od koga?ono sto sam ja uspeo na netu da nadjem, govori suprotno tome, naime fotografija je sa spansko - francuske granice iz 1937 - 1939 (nailazio na razlicite podatke) i pominju se neki drugi vlasnici i neki drugi arhivi, na vise razlicitih jezika, cak postoji mogucnost kupovine. jedino par srpskih izvora, pogledi, telegraf, krstarica... se drze tvoje verzije. meni zvuci malo neverovatno da neko pokusava da proda vlasnistvo gospodina dincica van njegovog znanja i pod drugacijim podacima o mestu sa fotografije.
Да, Александар Динчић поседује оригинале, како рекосте ''физички у папирној форми'', на полеђини пише да је година 1940. Човек који му је предао збирку фотографија је комуниста Славко Миливојевић (као што рекох, преминуо је). Кад добијем позадине фотографија, поставићу.Откуда више објашњења? Можда зато што оригинал не мора бити један једини, па је фотографија могла да доспе ко зна где, за све ове деценије, и да је користи ко зна ко у ко зна коју сврху. Edited by Ратко
Link to comment
:lolol:Ma to je kostimografija, deo zavere.Nisam ja protiv price na temu, ma i ovakve, ali sposobnost 'oponenta' da se prave blesavi na svaki, pa i najmanji i najbenigniji pokusaj da se razgovara me izistinski fascinira.Sposobnost da se cutke prelazi preko ovakvih dogadjanja i da se mrtav 'ladan nastavlja dalje je neverovatna i za divljenje.
Питање је ко се ''прави блесав''...ја или они који као покушавају да створе привид полемике, а у ствари прескачу све документе које сам навео, рецитујући оно што је одраз дубоко укорењених предрасуда и идеолошких стереотипа..
Inace, koga ne mrzi da pogleda one kopije Proletera, zvanicnog partijskog organa, moze da procita u glavu i medju oci datu karakterizaciju Pavelica i njegovog pokreta kao fasistickog, sto ce reci da oko karaktera nekih stvari i pojava nije bilo dileme ni u vremena Velebitskih ustanaka.
Ако, нека погледа. Како видим, Ваша теза је да су у усташком покрету постојале две струје: фашистичка и антифашистичка? Једна се борила против ''фашиста'' (српких, тј. ''српске војно фашистичке диктатуре, како пише у ''Пролетеру'')', а друга је, ето, била заведена од фашиста? :)Него, ево још из ''Пролетера'', што кажете, нека људи прочитају:v02q.pngtj15.jpg Edited by Ратко
Link to comment
Да, Александар Динчић поседује оригинале, како рекосте ''физички у папирној форми'', на полеђини пише да је година 1940. Човек који му је предао збирку фотографија је комуниста Славко Миливојевић (као што рекох, преминуо је). Кад добијем позадине фотографија, поставићу.Откуда више објашњења? Можда зато што оригинал не мора бити један једини, па је фотографија могла да доспе ко зна где, за све ове деценије, и да је користи ко зна ко у ко зна коју сврху.
Dinčić laže k'o pas!http://www.internati...t/prisoners-war
Link to comment

Хајде да претпоставимо да је можда био неки карневал, па су Аустријанци били обучени као Шпанци, али друго питање би било где је ово снимљено?Видимо да је гранична рампа поред кућа, скупило се доста публике. што значи да се ради о пристојном насељу на самој граници. Колико сам гвирнуо на брзака на Гуглу, таквих места нема између Словеније и Аустрије. Између Шпаније и Француске их има неколико.Тако да опет личи да се историјски метод 'рекао ми неки (излапели) старац поново показао као нетачан.

Link to comment
Хајде да претпоставимо да је можда био неки карневал, па су Аустријанци били обучени као Шпанци, али друго питање би било где је ово снимљено?Видимо да је гранична рампа поред кућа, скупило се доста публике. што значи да се ради о пристојном насељу на самој граници. Колико сам гвирнуо на брзака на Гуглу, таквих места нема између Словеније и Аустрије. Између Шпаније и Француске их има неколико.Тако да опет личи да се историјски метод 'рекао ми неки (излапели) старац поново показао као нетачан.
Говорите као да се види цело насеље. :) Људи могу да дођу са пар километара даљине, то није проблем, зар не...
Link to comment
Можда зато што оригинал не мора бити један једини,
pa mora, inace ne bi bio original, ako ih ima vise onda su to kopije. moguce da je do pometnje doslo digitalizacijom. priznaces da je velika razlika izmedju francusko - spanske i austrijsko - jugoslovenske gtanice. bilo bi dobro razjasniti to kako bi se znalo o cemu se prica i ko falsifikuje i sa kojim motivima.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...