Jump to content
IGNORED

Ravnogorski pokret


Recommended Posts

Auh, šteta. Baš sam se nadao da ćemo dobiti jednog suvislijeg advokata JVuO, kad ono opet šiš-miš.Nego, zanima me, ako neko poznaje bolje revizionističku scenu, opravdanje kolaboracije u Crnoj Gori. Evo i Ratko priznaje kolaboraciju s Italijanima, ali je opravdava zaštitom Srba u NDH. Ali CG nije u NDH, tamo nije bilo ustaša. A četnike su Italijani odatle izvozili u Bosnu i to da se tuku s komunistima, ne s ustašama. Koji je tu samardžićevski argument?
Заштита цивила од усташа је један од важних аргумената, а горе сам поставио целу листу. Треба знати да су се цивили морали штитити не само од усташа, већ и од комуниста, који су их масовно убијали већ од свог изласка на терен.Као што рекох, ангажман са Италијанима подржавала је и Влада Краљевине Југославије (то је дакле била државна политика), као и Савезници (објављени су документи о томе). Наравно, касније су то користили као један од аргумената оптужбе, када су променили политику... Edited by Ратко
Link to comment
  • Replies 748
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere urban x

    145

  • Topola

    71

  • Filipenko

    57

  • kim_philby

    57

Top Posters In This Topic

Posted Images

Isuvise propagande, a premalo istorije - sledeci put ovakvi postovi idu na PZD/CvsP.
Видите, за сваку тврдњу сам поставио документе. Не видим ни трунку пропаганде.Немојте се бринути, не намеравам да вам даље сметам и разбијам идеолошки склад. Волео бих само да ми објасните тврдњу ''премало историје, исувише пропаганде'', можда нешто ново научим о историји и о пропаганди. Edited by Ратко
Link to comment
Треба знати да су се цивили морали штитити не само од усташа, већ и од комуниста, који су их масовно убијали већ од свог изласка на терен.
A, sad je jasno, JVuO je ušla u kolaboraciju s Italijanima radi zaštite civila od komunista.
ангажман са Италијанима подржавала је и Влада Краљевине Југославије (то је дакле била државна политика), као и Савезници (објављени су документи о томе).
Gdje su objavljeni dokumenti o tome da su jugoslavenska vlada i Saveznici odobravali kolaboraciju s Italijanima? Koji su to dokumenti? Mogu li se negdje vidjeti?
Link to comment

Него пошто сте ме за пропаганду опоменули одговарајући на ово: Ако се за заклете непријатеље који гину у међусобним борбама може рећи да сарађују онда да. Међутим, ако термин сарадња значи исто што и колаборација онда свакако не.Ја бих само да то додатно поткрепим једним постом, како не бих можда остао недоречен:x6b6.jpg951o.jpg2ulj.jpgeu6r.jpgt4lg.jpg

Link to comment
0hdn.jpg0y3h.jpgqgjl.jpgfe5u.jpgДокумент Гестапоа из јуна 1944. године из ког видимо да у Лагер Нишу има доста заточених четника и њихових присталица и да Ћирковић (командант Чегарског корпуса) планира да их ослободи:4dyf.jpgИз извештаја шефа Гестапоа за Србију, Црну Гору и Санџак за август 1944. године:''У оквиру службе безбедности и у сопственим мањим акцијама,или пак у акцијама Wehrmacht-a:Четника ДМ: мртвих 394рањених 591''Овај извештај објављен је и у ИНТЕРНОЈ публикацији Удбе из педесетих година, као и још докумената из којих видимо природу односа четника и Немаца до краја рата, мада су се, ваљда због морала у служби трудили да ипак што више филтрирају:http://www.znaci.net/00003/522.htmТолико од мене. :)
Link to comment
Људи, па није ваљда да све треба да вам се нацрта мајка му стара.. :)Сад вам нејасне и беретке... Eво једно подсећање и једна додатна помоћ:- Подсећање: логор Грас је био у Француској- Додатна помоћ је још једна фотографија из логора Грас:4q9u.jpgИначе, на све три фотографије видимо и Александра Стојановића Шпанца, брко (обележен иксом на фотографији где су голи до појаса)...стрељан је у Јајинцима 1942, има га у свим списковима Шпанаца...
Kakve veze ima cinjenica sto je logor u Francuskoj, kada si ti napisao da je u pitanju ubacivanje komunista u Jugoslaviju ("како прелазе границу (када су улазили у Југославију)")? Umesto sto zatrpavas topik drugim materijalom, mogao bi prvo da odgovoris na pitanje. Podseticu: da li bi bio ljubazan da objasnis u kojoj su zemlji koja se granicila sa Jugoslavijom gradjani i granicari nosili beretke za vreme Drugog svetskog rata? Ili su pak po tebi komunisti direktno iz Francuske prelazili jugoslovensku granicu (sta znam, mozda su nas komunisti sve vreme lagali i u pogledu geografije, vesto sakrivajuci cinjenicu da su Francuska i Jugoslavija u stvari susedne zemlje)? Edited by Radagast
Link to comment

meni je jasno da je ovo neozbiljni topik i da je sa svih strana navijacki i prpagandni i nikako nema neku neutralnu istorijsku pricu, ali...dakle, ti:

Једна од фотографија настала је на преласку границе. Видимо другове ''Шпанце'' како прелазе границу (када су улазили у Југославију), док их нацисти поздрављају својим поздравом:7w8q.jpg
moj bold.radagast:
Da li bi bio ljubazan da objasnis u kojoj su zemlji koja se granicila sa Jugoslavijom gradjani i granicari nosili beretke za vreme Drugog svetskog rata?Tacan odgovor je, naravno, ni u jednoj, beretka se nosi u Francuskoj i na severu Spanije, pogotovo u Baskiji, odakle ta kapa i potice.Na severu Spanije, tacnije spansko-francuskoj granici, je fotografija i nastala, a na njoj vidimo proterivanje u Francusku zarobljenih britanskih pripadnika Internacionalnih brigada.
izbacio sam spojler.@ratkona ovo bi bilo lepo direktno odgovoriti: o kojoj se granici tacno radi? bez zaobilazenja doskocicama. dakle, ima tvoja tvrdnja, bold u tvom citatu i njegova reakcija. evo, ja te ljubazno molim da diraktno odgovoris na tu reakciju, o kojoj granici se radi?edit: uleteo radagast dok sam pisao post Edited by panta rhei
Link to comment
Видите, за сваку тврдњу сам поставио документе. Не видим ни трунку пропаганде.Немојте се бринути, не намеравам да вам даље сметам и разбијам идеолошки склад. Волео бих само да ми објасните тврдњу ''премало историје, исувише пропаганде'', можда нешто ново научим о историји и о пропаганди.
Razbijanje ideoloskog sklada? Bas vala, ovdasnji modovi odvajkada su poznati da jasu ideoloske metle i love nepodobne.Za sva objasnjenja imas topik o moderaciji, pa ako te interesuje, tamo cemo.I stavljaj linkove ili navodi izvore za dokumenta koja kacis. Edited by Yoda
Link to comment
meni je jasno da je ovo neozbiljni topik i da je sa svih strana navijacki i prpagandni i nikako nema neku neutralnu istorijsku pricu, ali...dakle, ti:moj bold.radagast:izbacio sam spojler.@ratkona ovo bi bilo lepo direktno odgovoriti: o kojoj se granici tacno radi? bez zaobilazenja doskocicama. dakle, ima tvoja tvrdnja, bold u tvom citatu i njegova reakcija. evo, ja te ljubazno molim da diraktno odgovoris na tu reakciju, o kojoj granici se radi?edit: uleteo radagast dok sam pisao post
Човек који је сачувао збирку (недавно преминуо, предао оригиналне фотографије Александру Динчићу, укључујући и ову) каже да се ради о југословенско - аустријској граници, и не ради се о рату, већ је то 1940. година...Понављам, збирка је Александра Стојановића Шпанца и њега видимо на фотографијама. Нема шансе да се ради о енглеским добровољцима у Шпанији.
Link to comment
Човек који је сачувао збирку (недавно преминуо, предао оригиналне фотографије Александру Динчићу, укључујући и ову) каже да се ради о југословенско - аустријској граници, и не ради се о рату, већ је то 1940. година...Понављам, збирка је Александра Стојановића Шпанца и њега видимо на фотографијама. Нема шансе да се ради о енглеским добровољцима у Шпанији.
Anšlus 1938, graničili smo sa trećim rajhom u taj vakat, valjda. Edited by pogranicni
Link to comment
Човек који је сачувао збирку (недавно преминуо, предао оригиналне фотографије Александру Динчићу, укључујући и ову) каже да се ради о југословенско - аустријској граници, и не ради се о рату, већ је то 1940. година...Понављам, збирка је Александра Стојановића Шпанца и њега видимо на фотографијама. Нема шансе да се ради о енглеским добровољцима у Шпанији.

A jel kaze da se na rampi vidi izlaz iz Spanije (spanski krst na znaku je okrenut ka Francuskoj, da putnik namernik zna gde je stigao), i kaze li da 1940. ne postoji jugoslovensko-austrijska granica nego jugoslovensko-nemacka, i kaze li da je 1940. rat vec uveliko trajao...A onako, tek price radi, kaze li nesto o izrazima lica prisutnih: ovi koje ispracaju iz Spanije ne deluju preterano odusevljeno, ko god bili i makar se radilo o Jugoslovenima koji se vracaju kuci...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...