Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

Жика Павловић :Hail: Ја сам о Вуку имао слику коју ми је понудио РТС тог времена и моји официри за безбедност. Пошто су ми они сервирали њега као тврдокорног националисту и антикомунисту, мени је избор био логичан. Када сам се из војске вратио, старији су ми објаснили ко је био Мика Шпиљак и ко му је био шеф кабинета, као и о томе какав је "новинар" био Вук Драшковић.Шешеља сам први пут видео у башти Руског цара како држи говор са столице (оснивање Српског четничког покрета), а када сам видео која екипа стоји око њега (неки типови из моје школе и мог краја), огадио ми се до краја живота. Иначе, када причамо о национализму и када ме користите као гаталинку, морам да се попнем до Демократске странке и да вас подсетим на њихов националистички опус који је и резултирао да од првих избора на овамо увек гласам за ДС и за опозиционе коалиције у којима се они налазе (и за ону једну у којој се нису нашли, када је настао ДСС). Мислим да сте успешно обрисали из сећања да је Србија била у рату и то против истих оних против којих је била у рату 50 година пре тога. Пошто је тактика "само ти сине ради свој посао" имала одређене последице по квалитет живота српске мањине без да угрози европске интеграције НДХ, свако ко је желео да сачува животе је или побегао у иностранство (право или неко лично) или се дохватио пушке (праве или у говору). Мени је ок да сада, када је све то по ко зна који пут икарово заувек прошло, штафету преузму ти што пушке одбили али било би фино да имају на уму да је једини разлог зашто имају коме да филозофирају и држе лекције то што је својевремено она друга екипа припуцала на комшије који су се са ножевима у рукама опет дошуњавали да наставе стару породичну традицију.Негде у кући имам плакат ДС који позива људе да се учлане у нову странку, а телефон је позивни, мислим да је Црна Гора у питању. Ако то није први плакат који је најавио вишепартијски систем у Србији, онда је међу првих пет.
Link to comment
  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

trece, 9. mart je prvenstveno anti-komunisticki protest a ne i anti-nacionalisticki. jedan od zahteva demonstranata je bilo i prikazivanje 'teskog polozaja srpskog naroda na kosovu'.
Doviđenja.
Link to comment
Мени је ок да сада, када је све то по ко зна који пут икарово заувек прошло, штафету преузму ти што пушке одбили али било би фино да имају на уму да је једини разлог зашто имају коме да филозофирају и држе лекције то што је својевремено она друга екипа припуцала на комшије који су се са ножевима у рукама опет дошуњавали да наставе стару породичну традицију.
sam_the_eagle_facepalm_by_madhog-d4f66tt.jpg Edited by Syme
Link to comment
prvo, bilo je i tada izbora. npr. malocas pomenuti muceni djuric. medjutim, to su bile minorne politicke opcije.drugo, ukoliko procitas programe vodecih stranaka opozicije (a tu mislim na casni sepeo i tada celoviti DS) svi su bili anti-jugoslovenski, nacionalisticki i kao pitanje svih pitanja postavljali su tzv. polozaj srba izvan srbije. i jedna i druga stranka su u jednom momentu svog postojanja bile povezane sa para-vojskama i jedna i druga stranka su bastinile radikalne nacionaliste i buduce senatore RS u svojim redovima. ds daleko manje ali je taj momenat tu prisutan i kulminirace u tzv. paljanskoj epizodi zorana djindjica.trece, 9. mart je prvenstveno anti-komunisticki protest a ne i anti-nacionalisticki. jedan od zahteva demonstranata je bilo i prikazivanje 'teskog polozaja srpskog naroda na kosovu'. yeah right, ono sto je tekevizija tada falilo je malo nacionalizma.cetvrto, ovo nije apologetika s. milosevica vec pokusaj da se razume njegov dolazak na vladt. tebi je dovoljno da si ti bio pametan a symov deda glup ili tako vec nesto. ili da si u dusi anti-totalitarac ili vec tako nesto.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
I Milošević je bio anti-jugosloven (onakve Jugoslavije kakva je fercerala na aparatima), nacionalista (u meri lične potrebe) i branilac Srba van Srbije (u meri lične potrebe x2).Praksa (a znam da je ti ne voliš i ne ceniš :) ) je pokazala da je razlika između Zlobimira i opozicionih stranaka bila mahom u sredstvima (ne računam pogubljenog Markovića i nebitnog Đurića). Zlobimir je utopio dve komunističke družine (SKS i SSRN) u 1 i koristio osnovne metode koje je u partijskoj školi uopšte mogao naučiti - silu, golu silu, i još golje sile.Nema ništa racionalno u glasanju za siledžiju. Učitavanje benignosti komunizma (anacionalizam, antifašizam, trt-mrt) naspram građanskog (DS) i kafanskog (SPO/SRS) nacionalizma u tu jednačinu je potpuni nonsens.Zlobimir je, sa sve svojim komunističkim backgroundom i pre svega zahvaljujući tome, zdelao 1 ludilo vremena. Edited by buffalo bill
Link to comment
I Milošević je bio anti-jugosloven (onakve Jugoslavije kakva je fercerala na aparatima)
Није. Он је до последњег тренутка бранио Југославију. Жена му је, побогу, била председник Југословенске удружене левице. Да су емпејац и Филипенко мало старији, џускали би им у спотовима.
Link to comment

Jebote, ispade da je čestiti Vuče imao potpuno drugačiju ideologiju svake godine.Ma šta godine, polugodišta!Tako je u drugom polugodištu 1990. bio nacionalista, da bi prvo polugodište 1991. proveo na krilima antikomunizma.Mene onomad ubeđivalo da je 93. bio pacifista, a znamo da je između imao epizode sa Giškom i Belim i ekipom, dakle materijalista.Itd...

Link to comment
Jebote, ispade da je čestiti Vuče imao potpuno drugačiju ideologiju svake godine.Ma šta godine, polugodišta!Tako je u drugom polugodištu 1990. bio nacionalista, da bi prvo polugodište 1991. proveo na krilima antikomunizma.Mene onomad ubeđivalo da je 93. bio pacifista, a znamo da je između imao epizode sa Giškom i Belim i ekipom, dakle materijalista.Itd...
Хајде једном и са тобом да се сложим.
Link to comment
Није. Он је до последњег тренутка бранио Југославију. Жена му је, побогу, била председник Југословенске удружене левице. Да су емпејац и Филипенко мало старији, џускали би им у спотовима.
Nisi pazio - (onakve Jugoslavije kakva je fercerala na aparatima)
Link to comment

Какве то везе има какве? Карађорђевићи и њихово југословенство, па Љотићево југословенство, па четничко југословенство, па комунистичко југословенство, па Милошевићево југословенство: све је то различито југословенство, али ипак југословенство. Баук symeтизма се шири форумом: не можеш антијугословенство да изједначиш са југословенством; оно што, претпостављам, покушаваш да кажеш је да је Милошевић био против начина на који су комунисти уредили Југославију. Он је, касније, управо Југославију држао на апаратима давајући јој један електрошок за другим. На крају је леш био кремиран и пре него што је уз почасти сахрањен.

Edited by Праслин
Link to comment
Какве то везе има какве? Карађорђевићи и њихово југословенство, па Љотићево југословенство, па четничко југословенство, па комунистичко југословенство, па Милошевићево југословенство: све је то различито југословенство, али ипак југословенство. Баук symeтизма се шири форумом: не можеш антијугословенство да изједначиш са југословенством; оно што, претпостављам, покушаваш да кажеш је да је Милошевић био против начина на који су комунисти уредили Југославију. Он је, касније, управо Југославију држао на апаратима давајући јој један електрошок за другим. На крају је леш био кремиран и пре него што је уз почасти сахрањен.
Redukuješ bez veze. "Kakva Jugoslavija" je (bilo) vrlo bitno pitanje, iako nisam od onih kojima je bilo kakva Jugoslavija imperativ i uslov svih uslova.
Link to comment
I Milošević je bio anti-jugosloven (onakve Jugoslavije kakva je fercerala na aparatima), nacionalista (u meri lične potrebe) i branilac Srba van Srbije (u meri lične potrebe x2).Praksa (a znam da je ti ne voliš i ne ceniš :) ) je pokazala da je razlika između Zlobimira i opozicionih stranaka bila mahom u sredstvima (ne računam pogubljenog Markovića i nebitnog Đurića). Zlobimir je utopio dve komunističke družine (SKS i SSRN) u 1 i koristio osnovne metode koje je u partijskoj školi uopšte mogao naučiti - silu, golu silu, i još golje sile.Nema ništa racionalno u glasanju za siledžiju. Učitavanje benignosti komunizma (anacionalizam, antifašizam, trt-mrt) naspram građanskog (DS) i kafanskog (SPO/SRS) nacionalizma u tu jednačinu je potpuni nonsens.Zlobimir je, sa sve svojim komunističkim backgroundom i pre svega zahvaljujući tome, zdelao 1 ludilo vremena.
prvo milosevicev odnos prema jugoslaviji je i dalje ambivalentniji od 'preko-kolena' sepeoovskog i gradjansko-nacionalistickog pristupa DSa.drugo, i sepeo i ds su imali epizode sile. sepeo eklatantnije (giska, beli...) a DS kroz bezrezervnu podrsku RS i granicne slucajeve tipa mauzera. no kako god: ja govorim o prvim izborima. onima na kojima je brana crncevic bio protivkandidat bogdanu trifunovicu na mojoj izbornoj jedinici. za koga bi ti glasovao?Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Антијугословен је онај који је против Југославије а Милошевић је био за Југославију, само није умео да је метне под своју шапу.

Link to comment
Антијугословен је онај који је против Југославије а Милошевић је био за Југославију, само није умео да је метне под своју шапу.
milosevic je bio za srboslaviju. takozvana cetnicka jugoslavija. Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...