Jump to content
IGNORED

Domaća zabavna (topik opšteg smjera)


morgana

Recommended Posts

Funky Sevdah .... Stone Roses i Disciplina kicme 1969. Olivera Vuco i Safet Isovic - split 7"http://www.youtube.com/watch?v=Gg3vHRIeFK0Sjajna prica objavljena u kometarima:U osnovi ova B strana je dodata A strani jer je singl ipak imao ideju da diskografski sacuva pesmu Olivere Vuco - Himna o coveku. Ta pesma je namenski pisana i snimljena za emitovanje na Radio Beogradu povodom sletanja prvog coveka na Mesec. I to je i bio slucaj. Medjutim, nezvanicno postoji anegdota da je na ovoj B strani trebalo da se nadju originalni snimci svemisrke letilice s odbrojavanjem i sl. Sama Olivera se bila zapanjila kad je ugedala sta se nalazi na B strani.edit: xaxaxaxaxaxa. nadjoh jos jedan link na youtubeu. kometari su sjajni. niko ne veruje da je ovo snimljeno 1969.http://www.youtube.com/watch?v=dtU9WuYSDMs

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
  • 4 years later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

ok, trebate mi otvorenog uma za ovo

 

sin od marine tucaković i fute i ćerka od mileta kitića su napravili nešto što je super

stvarno me seća na the miseducation of lauryn hill

 

 

Link to comment

Niš posebno, inspirisano r&bjem sa početka 2000s, simpa zvuči jer je domaće al text i pevanje su bzvz.

Pre Tweet il neko sličan nego Lauryn Hill.

 

Kad smo kod soula, šteta je što je ova cura otišla iz zemlje:

 

Link to comment
2 hours ago, maheem said:

Niš posebno, inspirisano r&bjem sa početka 2000s, simpa zvuči jer je domaće al text i pevanje su bzvz.

Pre Tweet il neko sličan nego Lauryn Hill.

 

Kad smo kod soula, šteta je što je ova cura otišla iz zemlje:

 

 

Simpa djevojče, ali bi meni utisak (bar na osnovu ove numere) bio mnogostruko bolji da je ovu gitaru prepustila bilo kom prosječno talentovanom klincu

 

Kapiram da ona sklada i da kući piše pjesme uz gitaru ali za svirke i ovaj gruv mnogo bolje bi legao neko ko bolje vlada instrumentom, ko je opušteniji a ona da se koncentriše na pjevanje

Edited by James Marshall
Link to comment
3 hours ago, Ravanelli said:

ok, trebate mi otvorenog uma za ovo

 

sin od marine tucaković i fute i ćerka od mileta kitića su napravili nešto što je super

stvarno me seća na the miseducation of lauryn hill

 

 

Oprosti mi oce, grešio sam.. 

 

Ima još par dobrih pesama. 

 

:'(

 

Ova užasno vuče na taj neki rnb/soul talas mladosti. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Podstaknut "Fantastičnim putovanjem" Slađane Milošević (koju je neko okačio na Damama od stila) video sam da je muziku i aranžmane radio Srđan Jul. Muzika me prosto oduvala. od njegovih pesama sećam se "Kokete" (i fenomenalnog remixa u izvedbi Sevdah Bejbe). Bio sam suviše mali kad je tip stvarao, jel može neko da napiše kraći esej o njemu i njegovom stvaralaštvu. Ovo što sam do sada uspeo da ulovim od njega je brutalno dobro

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...