Jump to content
IGNORED

"8" (2010) kratak film


Inter

Recommended Posts

dobar, odlična produkcija, kamera i montaža. Muzika mi je malo preagresivna. Da onaj twist sa minama ne podseća malo na Ničiju zemlju Denisa Tanovića?sve ovo pišem jer predpostavljam da si autor?

Link to comment

CaoGledao sam NoMenzLend odavno naravno. Nije gosn' Danis Tanovic izmislio mine, i dugo pre njega su koriscene u filmovima, pa zasto ne smem i ja :) ,Njegov film vidim kao metaforu o Bosni, kao zemlji koju su na kraju svi ostavili na cedilu (mini), i film je centriran oko mine...dok je mina kod mene samo jedan objekat u epilogu koji sluzi prichi, a pricha nije uopshte o mini, vec o apsurdnosti rata i osvete. U svesti nisam imao taj film dok sam pisao scenario (mozda u dubokoj podsvesti, ali ko ce to ikada znati), a ubrzo nakon shto sam napisao mi je neko pomenuo slichan komentar kao ti, pa sam zato kontaktirao gosn' Tanovica pre nego shto smo krenuli u produkciju, chisto da vidim shta on misli. Rekao je da ima slichnosti, ali da me to ne brine. Tako da eto, bezbrizan sam :)Hvala na komentarima!PS Moco, odakle ti sa Zigom na ovoj slici? On je sedma Zvezdina Zvezda! Steta sto nece u Inter.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...