Jump to content
IGNORED

Дјело и аутор


Cane Vukic Prebranac

Recommended Posts

Zar ne mozes da dobavis slucaj preko bibliotecke razmene?Selin je smesno osudjen na godinu dana, a pravilno je procenio da bi mu letela glava 44 i zbrisao je sa vladom u Nemacku dok je vecina nasih ostala izvan ozracja komunizma osim Crnjanskog. Andrica nikad nisu ozbiljno dirali.

Link to comment
hm. hajde sad da rizikujem :)mozda je danas prisutno u nekim slojevima nase dijaspore. ta potreba da se tamo negde uvek zatekne matica kakva je ostavljena i kakve je se secaju ...
dijaspora ali ne samo ona. npr u nasoj knjizevnosti to bio, recentno, pavic. ili ekipa oko kecmanovica. to je sve dosta lose ali opet to je delimicno taj neki pokusaj da se definise i osnazi vlastiti identitet nasuprot svetu.
Link to comment

pre neki dan je na TV bila emisija o poznatim predratnim (WW II) beograđanima i kućama u kojima su živeli.za ivu andrića sam saznao da je bio đubre od čoveka koji je yebavao ženu zarobljenog oficira najpre u WW I a onda i u WW II. u međuvremenu, tokom ambasadorovanja u berlinu poveo je nju i muža da budu (kao) osoblje.takav čovek je pisao "znakove pored puta"saznao sam i da je paja jovanović u pešti (ili budimu?) bacio oko na klinku od 13 godina pa se njom oženio kada je napunila 18. danas bi bio okarakterisan kao pedofil.što sa moma tiče, gutao sam kao mladac njegove knjige, poput teofila ali sam digao ruke posle "zoe" naprosto, uleteo je u šablon poput džona vejna.uglavnom nemam pojma o ličnostima, dela mi odgovaraju manje ili više. kada bih vezivao svoje nazore o drogi ili porodici trebalo bi da dignem ruke od kompletnog rokenrola ili holivudskog filma.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...