Jump to content
IGNORED

Apple Granted Patent To Disable Cameras According To Location


Bujodrag

Recommended Posts

Ne razmisljam kao potrosac. Nemam cak ni protiv uzimanja dobrih resenja od drugih proizvodjaca (pogotovo od Apple-a), ali ovo sto je Samsung radio (i jos radi) je copy paste bez ikakvog smisla. Recimo, dok se cekala presuda otvorio je prodavnicu u Astraliji ciji je enterijer verna kopija Apple store-a.

Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    10

  • Aion

    10

  • Bujodrag

    7

  • Zverilla

    6

Top Posters In This Topic

:kralj:Uzgred, Apple je izgubio sve sporove van SAD do sada. A, ljudi u SAD sve vise poiitstovecuju Apple sa nekim monopolistima koji su se ljudima smucili.
Čini mi se da sam negde čitao o tome kako je nemačkom sudu predao fotke samsungovog nexus-a, dorađene (urađen resize dijagonale) tako da uređaj više liči na ipad.
“Good artists copy, great artists steal. And we have always been shameless about stealing great ideas.”This now famous quote by the late Steve Jobs..
I, naravno, prvi deo nije to njegova umotvorina. Verovatno novinarsko ulepšavanje teksta.
Link to comment

Apple je tuzio Samsung zbog veceg sukoba sa Google-om. Samsung je tu, u velikoj meri, kolateralna steta.Google preko Motorole ulece na trziste sa Andoid platformom na kojoj je Samsung.The Empire Strike Back! Google's Motorola Files Patent Suit To Block Apple's U.S. ImportsUzgred, prema svemu sto sam video od novog iPhone 5, Samsung Galaxy S3 je bolji kada se sve pogleda-iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3 - Design, Screen and PowerNaravno, treba jos sacekati zvanicnu prezentaciju Applea. Ovo se prica na osnovu onoga sto je procerulo, a to je skoro sve :lolol:

Link to comment

Ako se pokaze da je iP5 stvarno onakav kako je prikazan gore, mislim da ce ih brze stici. Primera radi, u Kini imaju prilican pad prodaje. Oni mogu da se stite preko sudova u SAD(prilicno problematicne odluke Americkog pravnog sistema) ali ne verujem da ce im to pomoci, bez Azije i Evrope, da ostanu na vrhu. Da, imace odredjeni uspon sa iP5 ali ako se pokaze losijim od Galaxy ni sam brend ih nece zadrzati.Ne shvatam zasto tako mocna kompanij dozvoljava to sebi?! Ocigledno su shvatili da je S3 dobar, iako je ranije izbacen, plus im dolazi Google u SAD kao konkurencija, pa se sada jadaju po sudovima. Umesto da uzmu onu ogromnu kintu i rasture konkurenciju oni se izoluju i na kraju ce da puknu kao onomad. :dry:

Link to comment

Meni je veoma drago da Apple ima toliko fanova ovde, gde se zahvaljujući njegovoj politici otvorenosti mogu em kupiti telefoni legalno, em koristiti iTunes prodavnica aplikacija, muzike i digitalnih sadržaja bez ikakvih prepreka. Ganut sam.

Link to comment
Super, uspece da dobace do 10% Apple-ove prodaje.
Here are IDC's figures for worldwide smartphone unit shipments and market share in the second quarter of 2012:— Samsung Electronics Co., 50.2 million units, 32.6 percent share (17 percent a year earlier)— Apple Inc., 26 million units, 16.9 percent share (18.8 percent a year earlier)— Nokia Corp., 10.2 million units, 6.6 percent share (15.4 percent a year earlier)— HTC Corp., 8.8 million units, 5.7 percent share (10.7 percent a year earlier)— ZTE Corp., 8 million units, 5.2 percent share (1.8 percent a year earlier)— Other, 50.7 million units, 32.9 percent share (36.2 percent a year earlier)Source: IDC
Link to comment
Američki patentni sistem funkcioniše tako da patentiraju ideje, misli, tricks&tips, dizajn...pa tako recimo kompanija može da ima patent na oblik pravougaonika sa zaobljenim ćoškovima. Sreća da je onaj polukrug na korneru na fudbalskim terenima okrenut unutra, Apple bi ih mogao tužiti.
Doakaće njima inShallah kineski patentni sistem...
Link to comment
Uzgred, prema svemu sto sam video od novog iPhone 5, Samsung Galaxy S3 je bolji kada se sve pogleda-iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3 - Design, Screen and Power
to bi bilo tako kada bi se telefoni poredili brojkama.a onda vidis kako izgleda samsungova verzija androida. i koliko je cesto apdejtuju (moje iskustvo sa sgs2)i5 ce da pokida u prodaji kakav god da bude.ono sto ce biti potencijalni problem za apple je iphone6 - za godinu dana svi telefoni ce imati 8 jezgara, 10MP+ kameru, HD-3D na kvadrat displej, pa ce biti mnogo teze napraviti distancu u odnosu na njih (jedino sto ce ostati je iOS i zato ga oni "stite" na ovakve nacine)sto se tice apple vs samsung - za ovo su zasluzili da plate milijardu64.jpga softwerski patenti za koje su ih zapravo osudili su sranje
Link to comment

Kada sam rekao 10% mislio sam na odnos s3 prema iP5, mada sam verovatno preterao. U svakom slucaju Apple-u nikad nije bio bitan share u prodatim uredjajima (mislim da je trenutno ispod 10%), vec share u profitu (preko 70%) i to ne u odnosu na Samsung, nego na sve proizvodjace smartphone-ova.Nemam nameru da ulazim u bilo kakvu patkometriju oko toga koji je fon bolji, uostalom to nije tema ovog topika. Medjutim ono sto jeste tema, patentni rad koji se meju proizvodjacima vodi treba ipak reci neke stvari.Samsung je ispao zrtva patentnog rata koji se vodi izmedju proizvodjaca mobilnih telefona (ima u tome neke poetske pravde). Taj rat nije pokrenuo Apple. Mislim da je i Samsung medju firmama koje su tuzile Apple zbog krsenja razlicitih patenata iz oblasti mobilne telefonije. Ove tuzbe po pravilu padaju jer se ponasanje proizvodjaca ocenjuje kao kartelsko udruzivanje ciji je cilj da se sprece pojava novih igraca (u ovom slucaju Apple, ali se moze primeniti i na potencijalni samostalni ulazak Microsofta i Googla na trziste).

Edited by Aion
Link to comment
sto se tice apple vs samsung - za ovo su zasluzili da plate milijardu64.jpg
Da, isto koliko je za ovo Apple zaslužio da plati milijardu Braun-u.tumblr_lvfwsw1rFd1qzywsco1_500.jpgZaista, pravougaonik sa zaobljenim ćoškovima i metalnom lajsnom je toliko jedinstven.
Link to comment
Kada sam rekao 10% mislio sam na odnos s3 prema iP5, mada sam verovatno preterao. U svakom slucaju Apple-u nikad nije bio bitan share u prodatim uredjajima (mislim da je trenutno ispod 10%), vec share u profitu (preko 70%) i to ne u odnosu na Samsung, nego na sve proizvodjace smartphone-ova.
Ne da si preterao, nego nisi ni svestan. Recimo, u prethodnom mesecu je najprodavaniji smartfon u USA bio upravo - Galaxy S3. Da ne spominjem ostatak sveta.Što se profita tiče, Apple ga ionako ne generiše prodajom samih smartfona, već čitavom transferzalom gde su glavni generator keša sadržaji koji se prodaju preko iTunesa - muzika, filmovi, knjige, aplikacije. Tako i ja mogu da kažem da je Samsungu bitno da svi uređaji u tvom domaćinstvu budu Samsung brendirani, pa da ti razmisliš šta ti je na liniji TV - frižider - usisivač - laptop - tablet - telefon Samsungovo...
i5 ce da pokida u prodaji kakav god da bude.ono sto ce biti potencijalni problem za apple je iphone6 - za godinu dana svi telefoni ce imati 8 jezgara, 10MP+ kameru, HD-3D na kvadrat displej, pa ce biti mnogo teze napraviti distancu u odnosu na njih (jedino sto ce ostati je iOS i zato ga oni "stite" na ovakve nacine)sto se tice apple vs samsung - za ovo su zasluzili da plate milijardu64.jpga softwerski patenti za koje su ih zapravo osudili su sranje
Naravno, niko ne tvrdi da prodaja iPhone 5 neće pokidati. Opet, to je više zato što bogatuni kupuju svaki iPhone koji izađe. Neka im. Ja hoću nešto što nije hendikepirano iTunesom i što zapravo može da radi i na način na koji ja hoću, a ne samo kako je proizvođač zamislio i nikako drugačije. Ovo kažem kao Apple korisnik.Što se tiče slike, apsolutno se slažem. Apple bi morao da plati Samsungu što je obogatio i ulepšao njegov telefon, najpre ga uvećavši na neke razumnije proporcije, kako bi se na tom ekranu zapravo moglo nešto videti, potom implementiravši daleko superiorniji AMOLED ekran i konačno ubacivši otvoreni softver, sa potpuno drugačijim interfejsom, gde su ljudi koji nemaju pristup iTunesu ili ne žele da koriste piratizovani softver dobili legalnu opciju koja im donosi bogato iskustvo. Apple nigde nije pobedio na identičnim suđenjima - ni u Evropi, ni u Japanu, ni u Aziji, ni u Australiji. Ostaje im valjda Latinska Amerika, nemam pojma gde bi još mogli da probaju da nalože ubede neutralne porote kako ih sirote svi potkradaju.edit: niko recimo ne spominje notification bar iz iOS 5.1 koji je postojao još u prvom Androidu (ono što se povuče nadole kada se nešto dogodi u telefonu). To je krađa par ekselans. Ali je verovatno sasvim OK jer je to inovativni Apple. Edited by Filipenko
Link to comment
Meni je veoma drago da Apple ima toliko fanova ovde, gde se zahvaljujući njegovoj politici otvorenosti mogu em kupiti telefoni legalno, em koristiti iTunes prodavnica aplikacija, muzike i digitalnih sadržaja bez ikakvih prepreka. Ganut sam.
Što se tiče slike, apsolutno se slažem. Apple bi morao da plati Samsungu što je obogatio i ulepšao njegov telefon, najpre ga uvećavši na neke razumnije proporcije, kako bi se na tom ekranu zapravo moglo nešto videti, potom implementiravši daleko superiorniji AMOLED ekran i konačno ubacivši otvoreni softver, sa potpuno drugačijim interfejsom, gde su ljudi koji nemaju pristup iTunesu ili ne žele da koriste piratizovani softver dobili legalnu opciju koja im donosi bogato iskustvo. Apple nigde nije pobedio na identičnim suđenjima - ni u Evropi, ni u Japanu, ni u Aziji, ni u Australiji. Ostaje im valjda Latinska Amerika, nemam pojma gde bi još mogli da probaju da nalože ubede neutralne porote kako ih sirote svi potkradaju.edit: niko recimo ne spominje notification bar iz iOS 5.1 koji je postojao još u prvom Androidu (ono što se povuče nadole kada se nešto dogodi u telefonu). To je krađa par ekselans. Ali je verovatno sasvim OK jer je to inovativni Apple.
:thumbsup:
Link to comment

Ja sam duboko potresen sto ce jadni Samsung iz svog dzepa platiti cak milijardu dolara. Ne znam sta ce siroti, pa eventualno da im ponudim poznatu srpsku strategiju iz '93: neka se zale do poslednje instance, dok quantitative easing ne odradi svoje.Mada, Filip jeste donekle u pravu (bar ovo konkretno). Apple je izgubio na svim sudovima sveta do sada, osim u US.

Link to comment
Što se profita tiče, Apple ga ionako ne generiše prodajom samih smartfona, već čitavom transferzalom gde su glavni generator keša sadržaji koji se prodaju preko iTunesa - muzika, filmovi, knjige, aplikacije. Tako i ja mogu da kažem da je Samsungu bitno da svi uređaji u tvom domaćinstvu budu Samsung brendirani, pa da ti razmisliš šta ti je na liniji TV - frižider - usisivač - laptop - tablet - telefon Samsungovo...
Po obicaju pricas stvari o koijima nemas pojma: iTunes prodaja donosi 6% profita, pri cemu je to prodaja koja ide ne samo preko iPhone negi i preko ostalih divajsa (iPad, iPod Touch, AppleTV, Mac)2q12_revenue.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...