Jump to content
IGNORED

Apple Granted Patent To Disable Cameras According To Location


Bujodrag

Recommended Posts

Ali, mediji to predstavljaju kao strahovito bitne stvari i užasno važna dešavanja koja će uticati na naše živote. Naročito mediji koji daju Apple brend ambasadorima™ da pišu svašta po sajtovima i časopisima (Blic, Lepota i Zdravlje, Joy...) a uglavnom najogoljeniji bulšit PR koji ovi direktno prenose i onda ljudi, koji inače ne prate previše bilo šta, budu strahovito uzrujani jer se nešto strašno desilo. Otprilike kao kada se u dnevniku ili jutarnjem programu RTSa objavi saopštenje Kasperskog da je otkrio novi virus i spasao ceo digitalni svet, pa ljudi pomisle svašta, a ovi štancuju takva saopštenja dva puta dnevno, ali eto, tog dana je valjda u RTSu zafalilo vesti...
Mediji izveštavaju o svemu i svačemu, ali PC vs Mac patkometrija nadrasta sve to, pogotovo što se odvija u glavama nominalno pametnijeg i obrazovanijeg sloja.Konkretna tema je recimo potpuno u rangu patkometrijskog kalkulisanja ciframa na fudbalskim topicima, koliko je koji transfer, zašto dati toliko kinte i kako je bolje iskoristiti je. Ljudi patkometrišu o kinti koja nije njihova, koju nikad neće videti i koja postoji u ko zna kom obliku i količini i služi ko zna čemu. Č vs P za 21. vijek. Edited by henrik larsson
Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    10

  • Aion

    10

  • Bujodrag

    7

  • Zverilla

    6

Top Posters In This Topic

Opet ideš u matematiku da bi dokazao da sam pogrešio oko nečega što nisam ni rekao. Još jednom, ne govorim uopšte koliki je udeo čega u profitnoj margini ili koliko Apple zapravo zaradi na samom uređaju (što btw niko ne zna i ne može da zna i zato su sve te projekcije bulšit, jer jednu cenu dobiješ kada poručiš 10000, a drugu kada poručiš 1000000 komada bilo čega).
pa onda cena moze da bude samo niza, te profit margina jos veca, zar ne?(a volim te generalizacije - niko to ne zna i sve je to bullshit. ali ti znas, to je ok.)
Oduzmi iTunes Store i njegove sadržaje iz jednačine i svi uređaji će postati brutalno manje privlačni. O tome se radi. Sad, što od XY gaziliona skinutih aplikacija 90 i više odsto budu besplatne, to je druga stvar, ali je prisustvo tih sadržaja neophodno da bi se generisala potražnja za uređajima.
to sto sad koristis 'stating the obvious"* i dalje ne menja cinjenicu da si napisao da je iTunes generator kesa za apple eto, ima i mikrosoft svoju prodavnicu aplikacija i sadrzaja pa im to nije "generator kesa"cak ni gugl play nije generator kesa za gugl, sto je jos bolje poredjenje*oduzmi google play androidu, efekat ce biti isti
Link to comment
Ja sam iznenadjen kako je prelivanje WW2 diskusije na topic o moderaciji izazvalo lancanu reakciju, te sad imamo staru dobru PC-Apple diskusiju na drustvu, zamaskirano u nekakvu pricu o telefonima, ni manje ni vise.
Izneo sam podatak koji mi se činio interesantnim e da bismo glodali odavno prežvakanu ali i dalje interesantnu temu o ljudskim slobodama i njihovim granicama. Sad, što je tema otišla u drugom smeru pravca, pa....nemam ništa protiv. Svako piše ono što ume. Doduše, ne poznajem PC-Apple (ni IT tematiku, uopšte) pa ne mogu da pratim.
Ja sam oduvek bio iznenađen kako PC industrija predstavlja najžešći poligon za klanje, ispred auto industrije, kao i svih ostalih. I nikad mi nije jasno zašto ljudi toliko lično doživljavaju marke uređaja koje koriste u tu svrhu.
To su lični predmeti a oni su, kod većine, osnova ličnog identiteta. Svima je već jasno da je deplasirano zasnivati identitet na izboru pantalona ili paste za zube, ali, personalizovana sprava s gomilom dugmića i kojekakvih funkcija je neodoljiv izazov.
Link to comment
to sto sad koristis 'stating the obvious"* i dalje ne menja cinjenicu da si napisao da je iTunes generator kesa za appleeto, ima i mikrosoft svoju prodavnicu aplikacija i sadrzaja pa im to nije "generator kesa"cak ni gugl play nije generator kesa za gugl, sto je jos bolje poredjenje*oduzmi google play androidu, efekat ce biti isti
Pa nego šta je iTunes nego generator keša. Ljudi kupuju Apple uređaje da bi koristili sadržaje sa iTunesa brže, bolje, lakše, nativnije™. To što Microsoft ima svoju prodavnicu ne znači puno, jer sadržajima ne može da parira, niti je to integrisao kako treba sa ostalim svojim proizvodima. Nije dovoljno eto tako imati nešto i sada svako ko ima nešto slično je tu negde sa tobom. Ljudi ne kupuju Microsoft proizvode da bi koristili njegovu prodavnicu, čak joj 99,999% ljudi ni ime ne zna.Google Play je opet neka druga priča. Ljudi koji kupuju Android uređaje po difoltu nisu naklonjeni kupovini raznoraznih aplikacija, pogotovo skupih. Možeš opet da mi učitaš da pričam bulšit ili da tražiš linkove, ali to je prosto tako. Google to drži da bi kompletna platforma imala sadržaje - što je opet neka osnova za generisanje keša - jer znaju da bez toga nema uspeha i da se telefoni sami za sebe ne prodaju, baš kao što i Apple to zna. I jedni i drugi, uostalom, vide u kakvom je stanju Nokia.
Link to comment
To sam i ja rekao - tema je bespotrebno skrenuta s one koju si ti poceo na uobicajeno Apple this, Android/PC/Samsung that.
pa vec ima ista tema na tehnici, quo vadis ICTbas o tome - sta nas ceka kad tech-giganti progutaju svet
Link to comment
Izneo sam podatak koji mi se činio interesantnim e da bismo glodali odavno prežvakanu ali i dalje interesantnu temu o ljudskim slobodama i njihovim granicama. Sad, što je tema otišla u drugom smeru pravca, pa....nemam ništa protiv. Svako piše ono što ume. Doduše, ne poznajem PC-Apple (ni IT tematiku, uopšte) pa ne mogu da pratim.
Ocigledno da tema za koju si mislio da je zanimljiva, to nije za vecinu nas ovde. Ustvari tema jeste zanimljiva, ali tvoj primer je tesko povezati sa tom temom. Patent koji pominjes je besmislen - ni jedna firma nece uvesti ovakvo ogranicenje na svoje uredjaje jer ce konkurencija koja to ne uradi biti u prednosti. Tesko je zamisliti da u doglednoj buducnosti, neka drzava uvede zakonsku obavezu da uredjaji moraju da imaju ovu stvar, pogotovo sad kad bi to favorizovalo jednu kompaniju.S druge strane pojavljuju se i moralna pitanja u vezi ovog patenta. Da li je ogranicenje slobode koje bi uredjaji sa ovom funkcijom imali, moralno ili nije. Da stvar svedemo na nesto sto vec sad imamo:Da li je upotreba uredjaja za ometanje mobilnih telefona moralna ili nije. Recimo, koliko je "opasno" krsenje mog prava da koristim mobilni telefon u pozoristu.
Link to comment
Pa nego šta je iTunes nego generator keša. Ljudi kupuju Apple uređaje da bi koristili sadržaje sa iTunesa brže, bolje, lakše, nativnije™. To što Microsoft ima svoju prodavnicu ne znači puno, jer sadržajima ne može da parira, niti je to integrisao kako treba sa ostalim svojim proizvodima. Nije dovoljno eto tako imati nešto i sada svako ko ima nešto slično je tu negde sa tobom. Ljudi ne kupuju Microsoft proizvode da bi koristili njegovu prodavnicu, čak joj 99,999% ljudi ni ime ne zna.
generator kesa je nesto sto proizvodi kes/profit. u velikim kolicinama. brzo. svakog kvartala.a uredjaji, sadrzaj, logistika, marketing daju osnovu za generisanje kesa. izbaci bilo sta iz jednacine i odose pare.
Možeš opet da mi učitaš da pričam bulšit ili da tražiš linkove, ali to je prosto tako.
:0.6:ako se nadje referenca koja opovrgava filipenka, to je ili ucitavanje ili greska.
Link to comment
Ocigledno da tema za koju si mislio da je zanimljiva, to nije za vecinu nas ovde.
Već to bi moglo da se tumači kao indikativno, da ovde ima tendencioznih forumaša.Srećom, nema. ^_^ :whistle:
S druge strane pojavljuju se i moralna pitanja u vezi ovog patenta. Da li je ogranicenje slobode koje bi uredjaji sa ovom funkcijom imali, moralno ili nije. Da stvar svedemo na nesto sto vec sad imamo:Da li je upotreba uredjaja za ometanje mobilnih telefona moralna ili nije. Recimo, koliko je "opasno" krsenje mog prava da koristim mobilni telefon u pozoristu.
E, to! thumbsup2.gifAl' htedoh samo da naglasim da ja, kao pokretač nekakve teme, ne doživljavam to pokretaštvo kao nekakvu veliku zaslugu i ne osećam nikakvu potrebu da temu dalje usmeravam. Nek ide kuda god hoće. Nemam nameru da bilo koga ubedjujem u bilo šta.Veselo vam bilo, svima.Sad, ontopic, ako je moralno ispravno da nam onesposobe telefone u pozorištu, u kojoj situaciji(na kom mestu) to nije moralno ispravno?
Link to comment

Ontopic je i internet/laičko izveštavanje.Objektivnost i smislenost direktne, neobradjene informacije u vidu snimka s nečijeg telefona.Sloboda plasiranja takvih informacija, takodje.Svašta nešto.

Link to comment

I foto aparat može da slika i snima a ne može mu se nametnuti polisa daljinski. E sad, apple još uvek ne pravi foto aparate...Jedino što ne bi mogao direktno sa eventa slati, ali za to ne treba polisa, nego samo supresor. Inače odlično što su oni to patentirali, nadam se da će tužiti svakoga ko pokuša to isto da implementira u svoj uređaj :D

Link to comment
Sad, ontopic, ako je moralno ispravno da nam onesposobe telefone u pozorištu, u kojoj situaciji(na kom mestu) to nije moralno ispravno?
Recimo u svim slucajevima kada se to radi kao podrska represivnim akcijama policije protiv mirnih demonstranata.
Link to comment

Pa da, ali to stvarno nema veze sa apple-om već sa tim policijama i državama koje oni predstavljaju, tj. kako rekoh, ne mislim da je to cilj ove tehnologije, to je samo jedan veliki kolateralni problem.

Link to comment
Kineska kompanija GooPhone napravila je telefon koji je u potpunosti identičan iPhone-u 5 (o čemu smo već ranije pisali) a sada nameravaju da tuže Apple zbog kršenja patenata i kopiranja dizajna! :thumbsup:Iako ova kompanija još nije predstavila iPhone 5, na internetu su se pojavile brojne fotografije i video zapisi ovog uređaja tako da već sada znamo kako bi novi model Apple-ovog telefona mogao izgledati. Te su informacije odlučili iskoristiti u kompaniji GooPhone pa su na kineskom tržištu predstavili svoj model GooPhone i5 na kojem su u potpunosti kopirali dizajn nadolazećeg iPhone-a 5 te su taj dizajn patentirali (samo na kineskom tržištu).
ajtivesti Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...