Jump to content
IGNORED

Apple Granted Patent To Disable Cameras According To Location


Bujodrag

Recommended Posts

ja sam prilično iznenašen činjenicom da je apple uopšte nekog tužio. trebalo je da ih sačekaju nekom novom uporednom kampanjom kao pc računare onomad ali očito je da je apple na zalasku.

Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    10

  • Aion

    10

  • Bujodrag

    7

  • Zverilla

    6

Top Posters In This Topic

Ja sam iznenadjen kako je prelivanje WW2 diskusije na topic o moderaciji izazvalo lancanu reakciju, te sad imamo staru dobru PC-Apple diskusiju na drustvu, zamaskirano u nekakvu pricu o telefonima, ni manje ni vise.

Link to comment

Opet se poteze argument da je Apple -> Samsung jedina bitka koja se ovde vodi. Ovo je mozda najveca bitka u kojoj tuzilac dobija, ali ratiste je mnogo komplikovanije:patent-wars_5029188da363c.pngZa nas korisnike ovo nije ni najvaznija bitka. Mnogo je bitnija bitka u sporu Oracle protiv Goolge koju je Oracle izgubio.

Link to comment
Po obicaju pricas stvari o koijima nemas pojma: iTunes prodaja donosi 6% profita, pri cemu je to prodaja koja ide ne samo preko iPhone negi i preko ostalih divajsa (iPad, iPod Touch, AppleTV, Mac)2q12_revenue.jpg
Pročitaj ponovo šta sam napisao - čitavom transferzalom, gde je glavni generator keša - ovde sam se zeznuo, treba da stoji profita - od iTunes sadržaja. To što je nešto generator, ne znači da ga ima najviše. Osim toga, ovde si pokazao strukturu prihoda, a ne profita. Ja sam recimo kupio iPad da bih udobno čitao knjige i stripove, a da iste nisam platio ni dolara na iTunesu.Ne prodaju se Apple uređaji zato što su mnogo dobri, već zato što imaš ceo mehanizam koji podrazumeva da imaš sadržaje, servis za njihovu kupovinu i preuzimanje, sve do uređaja za gledanje i konzumiranje, bilo klasičnih (laptop, desktop), bilo mobilnih (telefon, tablet), i to sve napravljeno da bude sinhronizovano i na jednoj platformi. Edited by Filipenko
Link to comment
Ja sam iznenadjen kako je prelivanje WW2 diskusije na topic o moderaciji izazvalo lancanu reakciju, te sad imamo staru dobru PC-Apple diskusiju na drustvu, zamaskirano u nekakvu pricu o telefonima, ni manje ni vise.
Tja, ja nisam ljubitelj niti jednih niti drugih, i što se mene tiče, slobodno neka se pomire, a topik zatvori. Ima tu zločina na obe strane.
Link to comment
Opet se poteze argument da je Apple -> Samsung jedina bitka koja se ovde vodi. Ovo je mozda najveca bitka u kojoj tuzilac dobija, ali ratiste je mnogo komplikovanije:Za nas korisnike ovo nije ni najvaznija bitka. Mnogo je bitnija bitka u sporu Oracle protiv Goolge koju je Oracle izgubio.
Ko, gde, kad? Jedini argument koji je potegnut je da ste uspeli da skrenete u neverending story, iako je tema iz ociglednih razloga pokrenuta na drustvu.
Tja, ja nisam ljubitelj niti jednih niti drugih, i što se mene tiče, slobodno neka se pomire, a topik zatvori. Ima tu zločina na obe strane.
+4s
Link to comment
Ko, gde, kad? Jedini argument koji je potegnut je da ste uspeli da skrenete u neverending story, iako je tema iz ociglednih razloga pokrenuta na drustvu.
Sta ko, gde, kad? Na onom dijagramu se vidi ko je protiv koga i otprilike kad. Ne vide se raznorazne koalicije i slicno (recimo rat koji se vodio oko toga ko ce otkupiti Kodakova patentna prava).
Link to comment

jebote, da mi neko rece da cu morati da branim apple...

Da, isto koliko je za ovo Apple zaslužio da plati milijardu Braun-u.tumblr_lvfwsw1rFd1qzywsco1_500.jpgZaista, pravougaonik sa zaobljenim ćoškovima i metalnom lajsnom je toliko jedinstven.
da je braun prodavao ovo kao mobilni mp3 plejer u isto vreme kad i apple - da apple bi trebao da plati.posto su ovo 2 uredjaja iz razlicitih epoha i nisu bili konkurencija jedan drugom, braun mudro cutiza razliku od toga galaxyS je bio direktan konkurent i 100% kopija 3GS.anema to veze sa "pravougaonikom sa zaobljenim coskovima"(ko je uopste izmislio taj kvaziargument? svako ko je ikada video 3gs pored galaxyS zna da je to bullshit)
Pročitaj ponovo šta sam napisao - čitavom transferzalom, gde je glavni generator keša - ovde sam se zeznuo, treba da stoji profita - od iTunes sadržaja. To što je nešto generator, ne znači da ga ima najviše. Osim toga, ovde si pokazao strukturu prihoda, a ne profita. Ja sam recimo kupio iPad da bih udobno čitao knjige i stripove, a da iste nisam platio ni dolara na iTunesu.
ne, nego si lupio glupost pa sad pokusavas mentalnom gimnastikom da se izvuces, jer je valjda previse tesko priznati gresku na forumu.apple.ov cut za nesto prodato u iTunesu je oko 30%apple.ov cut za iPhone/iPad je 60-70% (proizvodna cena iPhone.a je oko 250$ - 200ak kostaju komponente, da kazemo 50ak sklapanje, verovatno i manje)e sad uradi basic math i vidi ko donosi najvise profita, ako ti iPhone vuce 46% prihoda (najvise od svih) i pride donosi dvotrecinski profit na taj prihod (najvise od svih)
Link to comment
da je braun prodavao ovo kao mobilni mp3 plejer u isto vreme kad i apple - da apple bi trebao da plati.posto su ovo 2 uredjaja iz razlicitih epoha i nisu bili konkurencija jedan drugom, braun mudro cutiza razliku od toga galaxyS je bio direktan konkurent i 100% kopija 3GS.anema to veze sa "pravougaonikom sa zaobljenim coskovima"(ko je uopste izmislio taj kvaziargument? svako ko je ikada video 3gs pored galaxyS zna da je to bullshit)
OK, a šta ćemo sa Samsung UltraSmart F700 telefonom koji je sličnog dizajna a pojavio se otprilike isto kad i prvi iPhone?
Link to comment
te sad imamo staru dobru PC-Apple diskusiju na drustvu, zamaskirano u nekakvu pricu o telefonima, ni manje ni vise.
Ja sam oduvek bio iznenađen kako PC industrija predstavlja najžešći poligon za klanje, ispred auto industrije, kao i svih ostalih. I nikad mi nije jasno zašto ljudi toliko lično doživljavaju marke uređaja koje koriste u tu svrhu. Apple vs Samsung je još luđi iskorak u tom smeru, ljudi se stavljaju vatreno na stranu jedne ili druge multinacionalne korporacije, koja zarađuje 800 500 kvadriliona dolara godišnje, i navijaju gledajući njihovo klanje po sudovima, oko cifre koju ni jedna od njih dve neće ni osetiti u budžetu :jerry:
Link to comment
ne, nego si lupio glupost pa sad pokusavas mentalnom gimnastikom da se izvuces, jer je valjda previse tesko priznati gresku na forumu.apple.ov cut za nesto prodato u iTunesu je oko 30%apple.ov cut za iPhone/iPad je 60-70% (proizvodna cena iPhone.a je oko 250$ - 200ak kostaju komponente, da kazemo 50ak sklapanje, verovatno i manje)e sad uradi basic math i vidi ko donosi najvise profita, ako ti iPhone vuce 46% prihoda (najvise od svih) i pride donosi dvotrecinski profit na taj prihod (najvise od svih)
Opet ideš u matematiku da bi dokazao da sam pogrešio oko nečega što nisam ni rekao. Još jednom, ne govorim uopšte koliki je udeo čega u profitnoj margini ili koliko Apple zapravo zaradi na samom uređaju (što btw niko ne zna i ne može da zna i zato su sve te projekcije bulšit, jer jednu cenu dobiješ kada poručiš 10000, a drugu kada poručiš 1000000 komada bilo čega). Oduzmi iTunes Store i njegove sadržaje iz jednačine i svi uređaji će postati brutalno manje privlačni. O tome se radi. Sad, što od XY gaziliona skinutih aplikacija 90 i više odsto budu besplatne, to je druga stvar, ali je prisustvo tih sadržaja neophodno da bi se generisala potražnja za uređajima. To je Apple odavno shvatio i zato je tu gde jeste, dok se drugi gađaju procesorima, gigahercima i tome slično. Sad, što je meni za browsing, čitanje i druge stvari neuporedivo značajniji veliki i kvalitetan SAMOLED ekran, a Android mi nudi dovoljno različtih stvari iako je prilično diversifikovan, to je druga priča.
Ja sam oduvek bio iznenađen kako PC industrija predstavlja najžešći poligon za klanje, ispred auto industrije, kao i svih ostalih. I nikad mi nije jasno zašto ljudi toliko lično doživljavaju marke uređaja koje koriste u tu svrhu. Apple vs Samsung je još luđi iskorak u tom smeru, ljudi se stavljaju vatreno na stranu jedne ili druge multinacionalne korporacije, koja zarađuje 800 500 kvadriliona dolara godišnje, i navijaju gledajući njihovo klanje po sudovima, oko cifre koju ni jedna od njih dve neće ni osetiti u budžetu :jerry:
+1Ali, mediji to predstavljaju kao strahovito bitne stvari i užasno važna dešavanja koja će uticati na naše živote. Naročito mediji koji daju Apple brend ambasadorima™ da pišu svašta po sajtovima i časopisima (Blic, Lepota i Zdravlje, Joy...) a uglavnom najogoljeniji bulšit PR koji ovi direktno prenose i onda ljudi, koji inače ne prate previše bilo šta, budu strahovito uzrujani jer se nešto strašno desilo. Otprilike kao kada se u dnevniku ili jutarnjem programu RTSa objavi saopštenje Kasperskog da je otkrio novi virus i spasao ceo digitalni svet, pa ljudi pomisle svašta, a ovi štancuju takva saopštenja dva puta dnevno, ali eto, tog dana je valjda u RTSu zafalilo vesti...
Link to comment
OK, a šta ćemo sa Samsung UltraSmart F700 telefonom koji je sličnog dizajna a pojavio se otprilike isto kad i prvi iPhone?
cek, ti hoces reci da je galaxy s slicniji f700 nego 3gs.u?ako da, onda ok. (meni nije)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...