Jump to content
IGNORED

Charlie Brooker


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

14 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Gospodaru, zašto Vi sa svojom superiornom pameću, prefinjenim ukusom, načitanošću, negledanoćšu, naslušanošću, neviđenim osećajem za humor, cool cinizmom i Švarcijevim bicepsima ne uzmete pa napišete/nacrtate/komponujete/snimite/šta god neko ubermensch umetničko delo, pa onda svi mi ovde bijednici koji se oduševljavaju ovim i drugim svakojakim mizerijama i raznoraznim isprdcima netalentovanih jadnika koji Vašem Visočanstvu toliko idu na kurac te ih redovno obilato zaliva svojim mirisnim tjelesnim izlučevinama, napokon ne budemo udostojeni nečim veličanstvenim što će budući da ste to remek djelo Vi iznjedrili svakako zaseniti veliki prasak?

 

Zato što nas Jevanđelje po Mateju lepo uči - ne bacaj bicepse pred svinje.

Link to comment

I meni se nikako ne da nastaviti posle slabog kalistera.

 

Oke dovoljne je zabavna i simpatična epizoda da nije totalno gubljenje vremena, ali praaaavi bm nikad nije ovoliko lenjo napisan. :dry:

Link to comment
On 12/31/2017 at 6:09 PM, ToniAdams said:

Jel najgora sezona ikad? Da preskocim?

 

ako oćeš da se jediš što si sredovečni belac onda vredi zbog uss calister crocodile i black museum ako bi da vidiš kake ribe vatam po tinderu onda hang the dj ima neka nicola skroz moj tip

 

On 12/31/2017 at 5:41 PM, Arkadija said:

Posebno me iznervirao detalj u 5 epizodi, gde u nekom postapokaliptičnom svetu, ima tekuće vode u slavinama :isuse:

 

Metalhead-1179426.jpg

 

što je ne bi bilo kad je tamo 1 hidroelektrana struje ima svuda i cevi su pod pritiskom meni veća enigma okle im gorivo i tolkačke emocije ko da nikad nisu gledali mad max :fantom:

 

 

Link to comment

Bilo bi bolje da ima samo sirove vode. Ta je ista kao i ova naša predapokaliptična, samo što je nehlorisana nefluorisana i nepročišćena, flaširana direktno iz netaknute baruštine.

 

Danas nju piju samo milioneri jer košta $36.99 po flaši, ali come the revolution apocalypse pićemo je svi i to za džabe. Jedva čekam!

Link to comment
  • 1 month later...

ja sam drugu sezonu gledala na preskoke, od druge epizode trece sezone ne gledam uopste posto nista ne valja. uostalom mogu da stavim cold lazarus pa da gledam kad se uzelim kvalitetne televizije, mesto da gledam brukerove osavremenjene (citaj: ispolirane) varijacije na istu tu temu.

 

Link to comment

Pa da, postaje polako sve baš već viđeno. Meni su u trećoj prva, treća i četvrta ipak još dosta korektne. Pa i šesta. Ovo što sam malopre gledao sam jedva čekao da završi. 

Link to comment
On 03/01/2018 at 6:12 PM, Clem Fandango said:

Black Mirror je u počela bila serija koja je istraživala najcrnji ishod koji određene tehnologije mogu da donesu, mračnu, zastrašujuću verziju realnosti. Bilo baveći se tehnologijama koje već postoje (The National Anthem, The Waldo Moment, pa čak i epizode poput Fifteen Million Merits iako je realnost u kome se to događa drugačija od sveta u kome mi živimo, itd.) ili onih koje vremenom mogu nastati kao evolucija postojećih (The Entire History of You, White Christmas...). Ove poslednje dve sezone iako se uglavnom i dalje drže tog principa u velikoj meri sada vrte već obrađene teme, USS Callister je zasnovan na digitalnim kopijama ljudi, što je već obrađeno u White Christmas, a onda opet i u San Junipero, Hang the DJ je zasnovan na kompjuterskoj simulaciji stvarnih osoba što je tema koja je obrađena u Be Right Back, Arkangel ima taj čip koji filtrira inpute iz realnosti što je opet bilo u White Christmas. 

 

Meni je i ova sezona bila većim delom zabavna, ali nije mi to više staaari Black Mirror, koji je bio u fazonu slanja poruke o opasnostima koje tehnologije nose sa sobom, sada mi je više klasična sf serija, ne toliko unikatna kao što je bila. 

 

Slažem se od A do Š. Najveća draž BM-a je bila zastrašujuća spoznaja da se ovo može dogoditi ako ne danas, onda za godinu-dve, umesto da puca na SF fazon. 

Ova četvrta sezona nije bila loša - ali bila je samo "okej", dok je do sada meni kvalitet bio jako blizu vrha. Od ovih 6 epizoda osim Arkangela verovatno nikada više neću pogledati. Kalister mi je bio u stvari dobar, Arkangel odličan, ona sa ubistvom bi bila dobra da nisam imao osećaj da imaju ideju od 12-15 minuta koju žarko žele da razvuku na 55 minuta, ali u suštini utisak je - više nema dobrih ideja, što je potpuno normalno štaviše. Ne krivim nešto Brukera što je malo presušilo, nije ovo bila baš tematika gde može da se štanca 6-7 epizoda po godini. Dok je još bilo na Channel 4-u bilo je 3 epizode u prvoj koje ko zna koliko su mu dugo stajale u glavi, i još 3 godinu i po dana kasnije. Čak i prva Netfliks sezona je bila jako jako dobra, bilo je za očekivati da će ponestati ideja. 

Na kraju krajeva drago mi je što je Netflix prišao Brukeru, i, nadam se, dao mu masnu lovu, ako bogovi znaju, zaslužio je. Takođe, ja lično bez nekog velikog razočarenja znam da je Black Mirror imao svoj vrh, dosegao maksimum, i sada ide silaznom putanjom. Makar da znam - "urađen je maksimum, i propuštenih šansi nema, nije moglo bolje od ovoga, sve dobro je izvučeno već". 

 

 

Link to comment

Možda sam previše ciničan, ali otkako se radi za Netfliks, i sa formatom od 6 epizoda, kao da je odlučen neki templejt: biće bar jedna (verovatno otvarajuća) epizoda koja je toliko tongue-in-cheek i luckasta i komična (S03E01 i S03E01), jedva heavy, baš onako u pičku materinu heavy (S03E03 i S04E03) jedna sa možda iznenađujućim hepiendom (S03E04 i S04E04) i jedna cronwpiece, duža, da zatvori sezonu dakako (S03E06 i S04E06), a ove ostale dve, kako se koja zalomi. 

Verovatno previše učitavam :D

Link to comment

nije, i meni se cini da postoji pattern, mada nije da imamo previse materijala za analizu.

inace s03e01 mi je mozda i najdepresivnija od sviju, iako ima tu luckastu komicnu pojavnos

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...