Jump to content
IGNORED

Krađa/otimačina do 15000 dinara skroz OK?


Ariel

Recommended Posts

ovaj propis za do 15000 je mozda nov, ali se panduri vec decenijama ponasaju po njemu, zabole ih da uopste dodju na uvidjaj za 'sitnice'. ja sam u zanjih 10tak godina isao da prijavim kradju bicikla (2x), nekoliko obijanja podruma, a pre neki dan su mom caletu (opet) obili podrum i ukrali mu zimske gume. i jebe im se, uvek ti kazu 'to je sitno' naprave kao zapisnik pa ako ih uhvate uhvate. a najludje je sto je sve te kradje obavio neko iz zgrade, posto ulaz u podrum nije obijen, samo boksovi unutra, i mogu da nadju ko je za 10 minuta ako dodju na uvidjaj.
Napravite čeku, ubite ga i zakopajte u podrum. Nije greda ni ako promašite osobu, polako samo, naučićete već. Tako je bolje, i za vas i za državu. I jeftinije, i za vas i za državu. Edited by Vapad
Link to comment
ovaj propis za do 15000 je mozda nov, ali se panduri vec decenijama ponasaju po njemu, zabole ih da uopste dodju na uvidjaj za 'sitnice'. ja sam u zanjih 10tak godina isao da prijavim kradju bicikla (2x), nekoliko obijanja podruma, a pre neki dan su mom caletu (opet) obili podrum i ukrali mu zimske gume. i jebe im se, uvek ti kazu 'to je sitno' naprave kao zapisnik pa ako ih uhvate uhvate. a najludje je sto je sve te kradje obavio neko iz zgrade, posto ulaz u podrum nije obijen, samo boksovi unutra, i mogu da nadju ko je za 10 minuta ako dodju na uvidjaj.
Није нов уопште. Цензус се мења али ситно дело крађе постоји годинама. Елем, како мислиш да пандури могу да нађу за 10 минута ко је украо гуме?
Link to comment
Није нов уопште. Цензус се мења али ситно дело крађе постоји годинама. Елем, како мислиш да пандури могу да нађу за 10 минута ко је украо гуме?
zato sto ima 8 stanova u zgradi, ulaz u podrum se zakljucava i nije obijen, nego je obijen samo moj boks unutra. znaci da je neko od ovih 7 komsija koji imaju kljuc od podruma usao unutra, obio moj boks, uzeo gume i uredno zakljucao ulazna vrata od podruma kad je izasao. deluje mi lako da se nadje ko je, sta znam.
Link to comment

@hamletdobro, nego sta ti predlazes? da mi kazu kao i do sada, "ako vidis nekog da vozi tvoj bicikl/nosi tvoje gume okolo il sta god, ti nam javi"? naravno da uzmu otiske il da malo pritegnu tu dvojicu-trojicu koji su zapravo sumnjivi (sigurno nije baba od 80 godina iz prizemlja to uradila, nego neki dzanki tu iz ulaza i njegovi ortaci iz kraja koji se bave sitnim kradjama vec godinama i to svi znaju) i eto.

Edited by palikaris
Link to comment
MIslis da krenu od komsije do komsije da im uyimaju otiske prstiju ili pretresaju stan da vide da li su im gume tu?
ne znam zasto banalizujes stvar. uzmu otiske sa razvaljenog katanca, pa nek vide sta ce s tim, ali nek urade bar nesto umesto da mi kazu aaaaa, sitno je to. u ostalom, pored ulaza je banka koja ima kamere ispred, i mogu na snimcima da vide ko izlazi sa gumama iz ulaza, na primer. samo kad bi hteli da pomere guzicu iz stanice i da prosetaju 200 metara do moje zgrade, da naprave uvidjajtmsredinom devedesetih su mi obili stan (ista ta lokalna ekipa sredovecnih dzankoza)i uhvatili su lika za 3 nedelje. e sad, tada su nas ojadili za nekih 1000 maraka na primer, nista vredno nije ni bilo u kuci, ne znam sta su se tripovali da ce naci, ali su me kroz ovih 4-5 sitnih kradja ojadili vise u zbiru, i verovatno jos x ljudi u kraju. i nikom nista, a metod je isti - dodjes, uzmes otiske, uporedis sa nekim dosijeima il cime god, i nadjes lika za nedelju, dve, tri.
Link to comment
ne znam zasto banalizujes stvar. uzmu otiske sa razvaljenog katanca, pa nek vide sta ce s tim, ali nek urade bar nesto umesto da mi kazu aaaaa, sitno je to. u ostalom, pored ulaza je banka koja ima kamere ispred, i mogu na snimcima da vide ko izlazi sa gumama iz ulaza, na primer. samo kad bi hteli da pomere guzicu iz stanice i da prosetaju 200 metara do moje zgrade, da naprave uvidjajtm
Jesi li isao u banku da vidis da li imaju nesto na snimku?
Link to comment
Није нов уопште. Цензус се мења али ситно дело крађе постоји годинама. Елем, како мислиш да пандури могу да нађу за 10 минута ко је украо гуме?
A znaš da mogu, kao i da nađu bicikl onom japancu. Ali što bi to radili? Pisao sam već kako su mog ćaleta zavrnuli za nekih 300€ prodavci ogrevnog drveta. I opet panduri nisu hteli ni prstom da mrdnu, iako je dotični prevarant imao više prijava za istu stvar ("od ranije poznat policiji").
Link to comment

Ma to je sve ok, neće policija da se bakće sa tim malim problemima malih ljudi, kada moraju miškeca da prepadaju, transportuju drogu, čuvaju kriminalce... a i sudije se navade da presuđuju pa ne rade velike slučajeve, tako je svuda u svetu... ne znam zašto se nerviram, kome se ne sviđa široka mu grana...

Link to comment
Teoretski, znaju ko je od stanara osuđivan, narkoman...Pa propitaju predsednika kućnog saveta...
Care, to sto je neko narkoman, sto je ranije osudjivan itd... ne smije biti razlog da ga policija tretira na bilo kakav drugi nacin nego sto tretira sve ostale gradjane. Ne smije se tako raditi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...