Jump to content
IGNORED

Tegan Jovanka Broz


MayDay

Recommended Posts

Posto se skupila kriticna masa istoricara, a i gospoda forumasi generalno znaju sve moguce i nemoguce informacije, bas bih volela da prikupim informacije o Brozovoj udovici na ovom mestu, posto postoji velika misterija oko njene biografije.349px-Foto_Jovanka_Broz_9.jpgNeka pitanja s moje strane:1. Ko su ljudi koji su izbacivali JB nakon Titove smrti? 2. Zbog cega joj je oduzeta imovina, dokumenta i zbog cega su joj oduzeti prihodi, ako posle Titove smrti nije doslo do smene rezima i ideologija?3. O cemu se to radi u pricama kako se ona uplitala u krojenje politike preko Tita?Sta god da znate interesantno, bice veoma cenjeno s moje strane da upisete ovde. :D

Link to comment
  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    22

  • Аврам Гојић

    17

  • Yoda

    10

  • Prospero

    10

pa licani su na vreme hteli ono sto su hr i slo nama uradili. autonomiju u hr po uzoru na ono sto ce se desiti 1974 sa srbijom. u sustini to je razbilo yu. da su licki redneksi dobili drzavu kao slaninari i ovi ortaci juzno od svega, sve bi bilo OK.ovako imas rodjera koji nas kara na finjaka, i mi koji glumimo toleranciju.sta se ti toliko zanimas za sex u sitne sate?

Edited by gazza1
Link to comment

pa ja tako stalno! salim se. trazila sam na youtube ako bi postojao najnoviji snimak olje kovacevic, koja je opet skandalizovala javnost, time sto je uporedila ovog hrvatskog popa koji negira jasenovac i naseg peranovica. nije bilo nigde, ali pustih emisiju o jovanki da mi ide u pozadini. koliko vidim, jovanka i rasim ljajic piju kafu vec nekih 5 godina, svako malo. so funny!

Link to comment

pa ne mozes da poredis cro nacionalizam i ser nacostvo. srbi su puka tolerancija, evropejstvo i suzivot u odnosu na ono sto te ceka u hrvatskoj. ako odes na letovanje, bolje ne otvaraj novine - jutarnji i vecernjak jer te ceka silesija ustastva upakovanog u finocu. kad smo karali srbina jebaca sa zg univerziteta. kad smo tetkici dali otkaz. kad smo digli ustanak na gornjem gradu. ti si fina cura, ne treba ti to. jovanka je wrong but all OK, s kim je imala posla. dolanc i govnari.

Link to comment
3. O cemu se to radi u pricama kako se ona uplitala u krojenje politike preko Tita?
recimo, mirko tepavac je pričao da je bogdan crnobrnja u jesen 1971. povučen sa mesta ambasadora u vašingtonu, što je od njega lično tražio tito, jer "jovanka neće da ide (u ameriku) ako je on tamo. valjda i ti nekad ne možeš da izađeš na kraj sa svojom ženom". razlog je bio jovankin sukob sa crnobrnjom par godina pre toga, dok je on bio šef titovog kabineta.
Link to comment

ne, deca crnobrnjina su bila u sukobu sa decom tode kurtovica sa kojima su ziveli u istoj zgradi na senjaku a sto se, posto je jovanica bila u prisnom kontaktu sa narecenim bosanskim velemozom, odrazilo i na bogdanov status. banalno.

Link to comment
Jebote, krenuh da kucam nešto, ali onda vidim Ličane koji su tražili svoj SAP, te zatim ovog urbaniksa, tako da ono, srećno sa zagađenom temom...
pa bori se brate, nemoj tek tako. narochito ako imash neshto da kucnesh! ^_^ima i tih interesantnih pricha kako je doshlo do toga da se bash drugarica jovanka uda za druga titu... Edited by thermal bug
Link to comment
recimo, mirko tepavac je pričao da je bogdan crnobrnja u jesen 1971. povučen sa mesta ambasadora u vašingtonu, što je od njega lično tražio tito, jer "jovanka neće da ide (u ameriku) ako je on tamo. valjda i ti nekad ne možeš da izađeš na kraj sa svojom ženom". razlog je bio jovankin sukob sa crnobrnjom par godina pre toga, dok je on bio šef titovog kabineta.
ne, deca crnobrnjina su bila u sukobu sa decom tode kurtovica sa kojima su ziveli u istoj zgradi na senjaku a sto se, posto je jovanica bila u prisnom kontaktu sa narecenim bosanskim velemozom, odrazilo i na bogdanov status.banalno.
interesantno. a ko je izbacio jovanku i sve ostalo?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...