Jump to content
IGNORED

The Spirit of Football


Dr Arslanagić

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Ako bih se našao na ovoj lokaciji u Omanu jedna fudbalica bi legla samo tako. U Piranu me puškom ne bi naterali da arčim vreme na istu.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Ako bih se našao na ovoj lokaciji u Omanu jedna fudbalica bi legla samo tako. U Piranu me puškom ne bi naterali da arčim vreme na istu.

Što ne Piran? Pa ne bi valjda morao da silaziš po loptu :fantom:

Link to comment
1 hour ago, ubibobi said:

Što ne Piran? Pa ne bi valjda morao da silaziš po loptu :fantom:

 

U Piranu bih radije da ubijam vreme pored mora ili u njemu, a ne gore na fudbalu.

 

Ali kad spominješ silazak po loptu, evo jednog doživljaja iz Istanbula: igrali smo jedno vreme na terenu koji je lociran otprilike na vrhu najvišeg brda na azijskoj strani, odmah uz Bosfor. Puca pogled, panorama za sve pare. Recimo da tvoj tim izvodi korner a ti si ostao pozadi i gledaš šta se dešava; pogled ti očas posla sa lopte sklizne na večernja svetla Sultanahmeta, kule u poslovnim distriktima, dekorativno svetlo na Mostu mučenika, desetak jeroplana koji poleću, sleću i prilaze aerodromima... i dok tako bleneš, zadivljen i duhovno ispunjen, osetiš veoma blag nalet povetarca sa desne strane. Na trenutak vratiš pogled iz one daljine i skontaš da je povetarac nastao od protivničkog igrača koji je posle kornera dohvatio loptu, krenuo u kontru i prošištao pored tebe kao pored mlade palme. Pogledi saigrača: neprocenjivo.

 

Elem, sokaci koji vode do tog terena su NFS Gran Turismo u svom najboljem izdanju, pogotovo kada silaziš dole. Otprilike dva kilometra konstantne i vijugave nizbrdice od 10% po lepo uglačanoj kaldrmi. Visoki ivičnjaci i kuće nanizane jedna na drugu sa obe strane ulice, kada lopta ode preko ograde i aterira na tu džadu bukvalno sve do obale nema gde da se zaustavi. Pravilo u takvoj situaciji glasi da ko je najbrži, trči za loptom a mi ostali ga čekamo imeđu pet i dvadeset minuta, zavisno od toga gde je uspeo da je stigne (ako je uopšte stigne). Dakle, izdešavalo se masu puta.

 

Dolazim ja jedne večeri uredno na termin, taman da parkiram auto kad vidim loptu kako preleće ogradu, pada na džadu i kreće naniže. Pomislim u sebi: "E, vala nećeš fukso ovog puta" i krenem za njom (ne trkom nego autom). Ne znam da li možeš da zamisliš noćnu poteru za loptom koja klizi po onoj kaldrmi, ide u cik-cak i odbija se o ivičnjake, i samo dobija na brzini... U jednom trenutku je prestignem, stanem malo ispred, otvorim vrata i pokušam onako šmekerski da je pokupim iz kola jednom rukom. Naravno promašim za metar, ode ona dalje. Ja opet za njom, nizbrdica pređe u 20% (ako nešto volim u Istanbulu to je da penjem auto pod nagibom od 40-45%, ceo grad je dušu dao za ovaj sport), slupaću se ako još ubrzam, sad mogu samo da je pratim sa distance. Možda 300 metara ispred Bosfora uhvati je neki lik što je peške išao uzbrdo. Uzem fuksu, zahvalim se čoveku, okrenem auto i krenem nazad na teren, negde na pola puta vidim lika u šorcu i majici kako trči nizbrdo pa pokupim i njega i sve zajedno nas prebacim gore.

Link to comment

Nisam, baklave mi  :s_dj:

 

Ovaj je, samo ima dva terena, jedan poviše drugog. Na ovoj fotki je onaj niži, sa višeg je pogled još bolji. Imaju zaštitne mreže odozgo pa se lopta od njih odbija nazad, ali pune su rupa i ne krpe ih baš često. Pa ako si baksuz, lopta kroz tu rupu ode na džadu a ako nisi baksuz onda lopta ostane gore na mreži a pored terena je ostavljena jedna poduža motka uz pomoć koje možeš da je vratiš nazad na rupu.

 

298

 

Nije to jedini teren na takvoj poziciji, ima ih još u tom delu grada.

Link to comment

Definitivno se isplati pokrpiti te rupe, posebno kada se uračuna potrošnja goriva da se dođe do fukse a kapiram da u težim slučajevima dok se vrneš može da prođe i termin zakupa terena :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...