Jump to content
IGNORED

The Spirit of Football


Dr Arslanagić

Recommended Posts

Будимпешта, Стадион Неп (данас Ференца Пушкаша), 1954.match_974_001.jpg
to je revanš za onaj poraz na vembliju 3-6, arbajtman kačio program sa tog prvog meča. oni nisu imali pojma o tome kakvi su mađari pre te prve utakmice, a onda ih ovi u dva meča naučili pameti. 13-4. priča bobi čarlton kako je sedeo sa "pančom" (puškašov nadimak u realu) onog dana kad je pele dao svoj hiljaditi gol, i slušaju oni tu vest na TV-u, i bobi kaže "zar to nije sjajno, pele daje svoj hiljaditi gol u karijeri...", i kaže onda se pančo nagnuo prema njemu i šapnuo mu "ja sam svoj hiljaditi gol dao pre 6 godina..."elem, vidim da liči na norvešku zastavu, ali prosto nema logike da ona bude na kulama, koji god događaj da je u pitanju i koji god period. zastave ostalih se valjda kače gore na vrhovima tribina, ali na kulama je uvek bio union jack. vidi se to i na ostalim fotkama sa vemblija.
Link to comment
8595251831_b5d06376e8_b.jpgVembli 1923, finale FA kupa, Vest Hem - Bolton
ima gore jedna moja slika s tog meča, poznatog kao "white horse final". to je bila prva utakmica na novoizgrađenom vembliju. oficijelno je stadion primao 127.000, ali kažu da je tog dana ušlo oko 250.000 (!!!!) ljudi na stadion, rulja je preplavila teren, nije moglo da se igra od ljudi i samo je jedan policajac na belom konju (bobby) rasčistio teren da može da se igra i tako spasio finale. ljudi su stajali bukvalno na aut i gol-aut linijama.wembley_1107053i.jpg2915731309_06c7490a09_z.jpgarticle-2315112-197E69AF000005DC-792_964x730.jpg0,,12562~10850729,00.jpg
Link to comment
  • radisa unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...