Jump to content
levi

Docek

Recommended Posts

James Marshall
Шта је то фосна?
to je ono što Ameri zovu 4 by 4 ili 4 by 2, pošto kod njih nema ništa divlje i van standarda715958-four-by-two-timber.jpeg4x2illus-112410.jpgima i drugih varijacija, ali su ove standard za marisanje i odgovaraju svakoj glavi - što će reći koriste se u iste svrhe kao i fosnahttp://en.wikipedia....ensional_lumber Edited by NekoIzMase

rođeni

dobro, kod nas je fosna "petica", 5x2, 4m...lakše za računanje po kubiku

Hamlet Strašni

Fala drugari. A gde to ima da se kupi kod nas, jel na stovaristima?

renne

na stovariština, i na drvenarijama

Hamlet Strašni

I kako se kupuje, na kilo ili na kubik i kolika je, otprilike cena.

Đipalo Junuz
Fala drugari. A gde to ima da se kupi kod nas, jel na stovaristima?
Da, na stovarištima. Ali pre svega - fosna je debljine 48-52 mm, standardno se seče na širinu od 25 cm, a dužina je obično 4 metra, mada se prodaju i od 2, 3, a ima ih i od 5 metara. Daska je debljine 2-2,5 cm, širine do 20-25 cm, dužine 4 metra. Grede su dimenzija 8x8 cm pa na dalje, dužine od 4 metra pa na više, a sve što je 6x6 cm i manje od toga se zove letva.Sve se prodaje se kubik, sračuna se zapremina i pomnoži sa cenom po metru kubnom (kubik košta 190-220 evra)...edit: znači fosna debela 5 cm, široka 25 cm i dugačka 4 metra košta oko deset evra po komadu, ako je fosna ono što ti treba... Edited by fanjo

freakns

o jebote hamlete, pa jesi bio nekad na mobi kada se kuca zida? kako bre ne znas sta je fosna?!

Hamlet Strašni

Hvala svima, i izvinjavam se na oftopiku

Hamlet Strašni
o jebote hamlete, pa jesi bio nekad na mobi kada se kuca zida? kako bre ne znas sta je fosna?!
Nisam. :( Pretpostavljao sam, ali nisam bio 100% siguran

April
bio sam i ja na republickom iz biologije i niko me nije docekivo.
Čuj republički iz biologije...ja pobedio na Tito - Revolucija - MirZamalo me ćale nije izbacio iz kuće, mrštio se tri dana.

rođeni
Čuj republički iz biologije...ja pobedio na Tito - Revolucija - MirZamalo me ćale nije izbacio iz kuće, mrštio se tri dana.
jok...to se zvalo "titovim stazama revolucije"zbog istih proputovah celu sfrj, bilo zabavno

Milogled Bluff
taj pevac za koga kao niko nije cuo je sasa kovacevic...njgeove napoznatije pesme su idemo do mene, kako posle nas, jedina si vredela...
Dobra pesma, realno.

renne
jok...to se zvalo "titovim stazama revolucije"zbog istih proputovah celu sfrj, bilo zabavno
i ja isto, nema grada gde nisam bio, bilo fenomenalno

yolo

jel zna neko sta se desavalo na krovu divceve poslovne zgrade tamo pored radio beograda u svetogorskoj? bio je neki party koji se odrzavao u isto vreme kada i docek par stotina metara dalje, sve hitovi 90-tih, na kraju skandiranje divac divac....

salerokada
fosna je debljine 48-52 mm, standardno se seče na širinu od 25 cm, a dužina je obično 4 metra, mada se prodaju i od 2, 3, a ima ih i od 5 metara.Daska je debljine 2-2,5 cm, širine do 20-25 cm, dužine 4 metra.Grede su dimenzija 8x8 cm pa na dalje, dužine od 4 metra pa na više,a sve što je 6x6 cm i manje od toga se zove letva.
:ziga:Konačno ću moći da razumem ćaleta kada se dogovaramo nešto oko radova.

• Create New...