Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

Nije program ali u pitanju je novi video format

x265 ili h265 ili ti HEVC

 

isti kvalitet (ili ja bar nisam video razliku) a veličina fajla je 10-20% od originalne
 
Gledao sam neke South Park epizode koje iznose 40mb u rezoluciji 720p
ali hajde da kažemo da je to jednostavna animacija pa nije reprezentativno.
 
Međutim kada pogledam film...
na x264 je 7gb
na x265 je 1,6gb
 
...ne vidim nikakvu razliku u opterećenosti procesora
u oba slučaja procesor je na oko 20 % na računaru sa i5 procesorom.
 
Oduševljen sam ovim formatom.. .. možda ponovo počnem da skladištim serije na HDD
Link to comment

Nije program, ali jeste korisna alatka:

 

pdfonline.com/pdf-to-word-converter/

 

Juče me je spasao pri menjanju dokumenta koji je imao i fotke i tabele, i boje.

 

Napravio mi je .rtf od skoro 100MB (5 stranica) gde je bilo sve na svom mestu.

sad mi kazesh <_<

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nije program u klasičnom smislu, copy.com je cloud storage.

 

15GB prostora za sign-up, preko referala se dobija još 5GB (obe strane).

 

Imam potrebu za još malo prostora, evo mog referal linka za zainteresovane:

https://copy.com?r=XBU8e9
Link to comment
  • 3 months later...

Nego, da pitam ja vas, možda ste i pominjali, el koristite vi Popcorn Time? (pitanje možda pre za filmsko-serijski odjel foruma)

 

@moderacija: u softver je integrisan i torrent i ultimativni je piracki klijenat, tako da reagujte kako nađete za shodno.

 

 

evo ja ga tek sad otkrila,dobro nije prosla ni 1 godina koliko ja znam da kasnim za novotarijama  :lolol:

 

izbor filmova je slabasan,pola sam ih gledala a drugu polovinu nisam sa razlogom ali da se probrati ponekad ponesto

ali je zato za serije odlican,odlican!

Link to comment

и серије углавном касне... ако ти не смета да гледаш неколико дана након емитовања онда је ок

 

а и за неке старије нема све сезоне, већ типа неколико последњих свега

Edited by Dionysos
Link to comment

evo ja ga tek sad otkrila,dobro nije prosla ni 1 godina koliko ja znam da kasnim za novotarijama  :lolol:

 

izbor filmova je slabasan,pola sam ih gledala a drugu polovinu nisam sa razlogom ali da se probrati ponekad ponesto

ali je zato za serije odlican,odlican!

KODI + Genesis je bolja stvar, bar meni...

 

I na tu ima sve, ne kasni ništa, koliko sam video...

Link to comment

KODI + Genesis je bolja stvar, bar meni...

 

I na tu ima sve, ne kasni ništa, koliko sam video...

 

 

ajd sad hiljadu...sta sad?i kako?

 

 

a za kasnjenje..ja sam inace vrlo aktuelna pa mi bas mnogo smeta sto kasne nekoliko dana  :lolol: ..sto se mene tice i nekoliko godina je ok.sve dok nije preko 5...godina  :lol:

 

meni ovo kul za blejanje,kad nemam pojma sta bih gledala pa prelistam pa nesto kliknem i gledam odmah bez mnogo klitanja i cekanja..

Link to comment

ajd sad hiljadu...sta sad?i kako?

 

 

a za kasnjenje..ja sam inace vrlo aktuelna pa mi bas mnogo smeta sto kasne nekoliko dana  :lolol: ..sto se mene tice i nekoliko godina je ok.sve dok nije preko 5...godina  :lol:

 

meni ovo kul za blejanje,kad nemam pojma sta bih gledala pa prelistam pa nesto kliknem i gledam odmah bez mnogo klitanja i cekanja..

Pa KODI je open source home theatre program...

 

Ima gomilu plug-in ova koji svašta omogućavaju, a Gensis omogućava da se gledaju filmovi i serije, od najnovijih do prastarih (nalazio sam skoro sve što sam ikada tražio, doduše, ja tražim uglavnom poznate naslove, ali ipak)... Ima integraciju sa titlovima (samo daš koji servis koristiš), ima integraciju za streamove (direktno preko nekog plug-ina ili sa sopcastom, ace streamom i tako dalje)...

 

Dakle pun ugođaj... Postoji verzija za sve platforme (ja imam na android sticku, utaknuto u TV i radi sasvim OK-zapinje na Full Hd-u, na primer)...

Link to comment

KODI + Genesis je bolja stvar, bar meni...

 

 

Svaka čast za ovo, nisam uopšte znao da postoji nešto ovako.  Instalirao na OpenSUSE bez problema. Našao neka uputstva, pa se zezao i sa TV-om. Našao gomilu kanala, možda će koristiti kod nekih sportskih događaja.

Link to comment
  • 4 weeks later...

svrha izvrdava definiciji, ali meni se desilo da sam nakon dve nedelje presla skroz na inbox, nekako it felt right :). sad mi normalan gmail cudan... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...