Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

Naravno, imaš već ogoljene free verzije Worda, Excela, OneNote i PPointa u browseru, spregnuti sa SkyDrive uslugom. No, uz ovakvu cenu Office 365 pretplate, niko ko iole koristi računare kao alat za rad nema neko realno opravdanje za nabavku pirata. Osim srbin pobedijo.

Link to comment
  • 3 weeks later...
DriverPack.Solution genijalna stvar koja vam pomaze da za 10 minuta instalirate SVE drajvere za komp ili laptop. Ima oko 6 Gb full verzija, koja sadrzi sve drajvere. Prvo skenira komp i obavesti korisnika sta mu fali i onda sam korisnik bira sta ce instalirati.Na njihovoj FB stranici ima najnoviji link za full verziju Edited by Milosh76
Link to comment
  • 3 months later...

Ako vam se komp pregreva (ili sumnjate na to), zgodan mali programcic za sve sorte Windowsa.http://www.alcpu.com/CoreTemp/Dodatni plus je zgodni Windows Gadget AddOn, koji radi u kombinaciji sa CoreTemp.VSBG.png

Link to comment
VSBG.png
Naravno, nisam ovo instalirao bez veze, moj ThinkPad T400 se grejao kao ringla (ono kad ne mozes da zadrzis ruku na tom vrucem delu duze od par sekundi). Par puta je i crashirao. Core Temp je standardno bio oko 60-70 stepeni, a video sam u jednom momentu i 91 C. (I pritom nista specijalno nije bilo aktivno na kompu, osim browsera).Posle malo igranja rasklapanja (vidi dole), ocistio fen, oduvao prasinu, stavio novi thermal paste - 20-25 stepeni je odmah skinuto! :0.6: What a Bobby Dazzler, sto kazu Oziji! Sad cores sede na oko 42-3 stepena i ni makac gore (kad vrte neki video, eventualno stigne do 47-8, i to samo na tren; padne na ispod 40 kad je neaktivan). Super je ovo, mogao bih ovo da radim za novac... oh, wait. evilsmile.gif

prvi pogled u unutrasnjost mog t400800_IMG_2644.jpgskoruseni ostaci stare termalne paste800_IMG_2646.jpg

Link to comment

Za Thinkpadove i temperaturu odnosno kontrolu brzine i buke ventilatora koristim samo ovo (skrol prema dnu strane). To je čak i na bučnijim starim T42/T43 donosilo tišinu. Pokazuje isto temperaturu cpu-a, gpu-a, diska, baterije itd, može da se minimizira i prokazuje onda samo u systrayu najvišu temperaturu. Ali najvažnije je to da dozvoljava izbor između tri moda rada - BIOS (to je ono šta bi bilo po defaultu bez ovog softvera), Smart (defintivna preporuka) i Manual (gde može da se na skali izabere fiksna brzina ventilatora).Evo kako mi izgleda minimizovan:2013-12-22_152547.png(ovo zeleno prikazuje trenutno najvišu temperaturu u sistemu, trenutno gpu)

Link to comment
  • 1 month later...

xmedia recode. Drugi deo sezone jedne serije koju gledam nikako nece da mi radi na tv-u. Sa ovim ga u par klikova prebacim u funkcionalni MKV i krajnje je jednostavan za koriscenje i jako brzo odradi posao.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

ako do sada niste videli [video sam danas] browser chromium - verovatno i chrome. firefox verzija 28.0 nema. desni klik na fotku "search google for this image" vrlo je korisna stvar. npr. sada kada mi se neki wallpaper dopadne, ne moram da pitam. 

Link to comment

ako do sada niste videli [video sam danas] browser chromium - verovatno i chrome. firefox verzija 28.0 nema. desni klik na fotku "search google for this image" vrlo je korisna stvar. npr. sada kada mi se neki wallpaper dopadne, ne moram da pitam. 

 

Odlicno, nisam znao. Radi i na chromu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...