Jump to content

Atletika 8. dan

teacher

Recommended Posts

nema tiruneš brzinu za 5km, ali utisak mi je da etiopljani i etiopljanke previše razmišljaju, tj previše polažu u taktiku...

Meni je u tim trkama uvek logičnija taktika da se ide jako i da konkurenti koji to ne mogu pratiti počnu otpadati. Ovako bi moglo doći do nepredviđenih situacija, poput one kad je Snežana Pajkić pobedila. E, sad, možda se i zbog Dibabe išlo sporije, pošto je imala trku na dužoj deonici.

Edited by Quizmaster
Meni je u tim trkama uvek logičnija taktika da se ide jako i da konkurenti koji to ne mogu pratiti počnu otpadati. Ovako bi moglo doći do nepredviđenih situacija, poput one kad je Snežana Pajkić pobedila. E, sad, možda se i zbog Dibabe išlo sporije, pošto je imala trku na dužoj deonici.
+1Ovo vazi i za 5 i 10k. Ne dozvoliti uopste da neki bledoliki bude uz njih na 8-9 (3-4) kilometra i dodje u priliku da ih odsprinta.Tako su i radili nekad, a sad je pocela ova Kenija-Etiopija patkometrija gdje samo gledaju jedni druge a onda na kraju zajedno pojedu govno kao na muskih 10k

mislio sam da pratite...bacila kladivo na nekoliko centimetara od prvog mesta lisenko nekih 10-ak cm krace i onda se pokvarila tehnologija ili kurac-palac pa nisu mogli izracunati daljinu. isla je ponovo da baci ali je pogodila ogradu...i sad je ostala osma. imala bi bronzu

• Create New...