Jump to content

100-ta srpska medalja, mit ili realnost?

teacher

Srpskih medalja, komada 100  

92 members have voted

1. 1. Da li Srbija ima 100 medalja na OI?

• Ne, treba računati samo medalje koje smo osvojili pod sadašnjim imenom
    • Ne, treba računati medalje koje smo osvojili od raspada SFRJ
    • Ne, treba računati samo one medalje koje su osvojili sportisti poreklom iz Srbije
    • Da, takva je odluka MOK-a, ne možemo mi tu ništa
    • Da, Srbija je pravna naslednica SFRJ, Srbin pobedio

Recommended Posts

Topic je bio clan JUL-a. To mu se valjda najvise zamera. Prodao dupe nizasta.p.s. ja vise necu o medaljama. Bitno je da je to brojanje sad proslo i da sportisti nemaju vise tu glupu tenziju. Idemo sad ka trecoj medalji na ovim OI. Oko toga cemo se valjda svi sloziti :)

Edited by Timmy
  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• teacher

28

• Concord

17

• Timmy

15

• James Marshall

13

I ja sam se zezao s medaljometrijom, lepo mi da secam starih vremena..... Uvek mi je Stukelj bio legenda, a moj jedini cilj je katanac na marakani -_-

Legende naseg sporta.Ne znam cemu ovolika buka oko tog brojanja. Formalno pravno ako se gleda (a svako drugacije gledanje bi bilo, pa, bar smesno) ovo je nama 100. medalja. Ja sam npr. obozavao Mateju Svet, iako ona nije u ovih 100 medalja,
Lepo je to, ali ona nije srpska sportistkinja. Jednostavno nije. Kao što Štukelj, Trstena, Cerar i ostali nisu osvajali medalje za Srbiju. Jedna stvar je to što MOK te medalje računa kao naše, realno, niko se ne bi odrekao toga, ali makar bi elementarna pristojnost bila da se na tome ne insistira toliko, a pogotovo ne da se sada nabija pritisak ljudima koji nisu ni bili rođeni kada su te medalje osvajane.
ali makar bi elementarna pristojnost bila da se na tome ne insistira toliko, a pogotovo ne da se sada nabija pritisak ljudima koji nisu ni bili rođeni kada su te medalje osvajane.
Ne vidim da iko ovo osporava.Nemojmo ljudi vise o tome. bar ne na ovom topiku.
Jedna stvar je to što MOK te medalje računa kao naše...
... ali makar bi elementarna pristojnost bila da se na tome ne insistira toliko
2 highlighta cele price o medaljama.Kad se i ako se nekad promeni pravni osnov onog prvog i bude naknadno prebrojavanje podelice se "nase" i "njihove" i to je to. Do tad od RTS-a, a i nasih funkcioneratm nista bolje od ovog kvazi patriotskog proseravanja nije ni ocekivano.U principu je jedino bitno ovo takmicenje, kao i svako sledece, te cinjenica da ne mozemo vise od 3 do 4 medalje po Igrama. Zato sad i maskiraju tu cinjenicu halabukom oko stotetm. Nema tu uopste mesta busanju u grudi. Edited by ducca
  • Create New...