Jump to content

100-ta srpska medalja, mit ili realnost?

teacher

Srpskih medalja, komada 100  

92 members have voted

1. 1. Da li Srbija ima 100 medalja na OI?

• Ne, treba računati samo medalje koje smo osvojili pod sadašnjim imenom
    • Ne, treba računati medalje koje smo osvojili od raspada SFRJ
    • Ne, treba računati samo one medalje koje su osvojili sportisti poreklom iz Srbije
    • Da, takva je odluka MOK-a, ne možemo mi tu ništa
    • Da, Srbija je pravna naslednica SFRJ, Srbin pobedio

Recommended Posts

• Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• teacher

28

• Concord

17

• Timmy

15

• James Marshall

13

ogroman je bezobrazluk ovo forsiranje 100™-te medalje.
+1Kad god neko to spomene, ja imam transfer neprijatnosti...Glupost i Olimpijskog komiteta i naših novinara™...
ogroman je bezobrazluk ovo forsiranje 100™-te medalje.
Bezobrazluk je prisvajanje svih ex yu medalja. Ovaj pritisak na n-tu medalju je vec vidjen mnogoputa i u srbiji i u ex yu a i u drugim zemljama. neki izdrze neki ne.

Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca:VIII igre, Pariz 1924.zlatna, Leon Štukelj, gimnastika, višebojzlatna, Leon Štukelj, gimnastika, vratiloIX igre, Amsterdam 1928.zlatna, Leon Štukelj, gimnastika, krugovisrebrna, Josip Primožič, gimnastika, razbojbronzana, Leon Štukelj, gimnastika, višebojbronzana, Stane Derganc, gimnastika, preskokbronzana, Jugoslavija, gimnastika, višebojKraljevina Jugoslavija:XI igre, Berlin 1936.srebrna, Leon Štukelj, gimnastika, krugoviFederativna Narodna Republika Jugoslavija:XIV igre, London 1948.srebrna, Ivan Gubijan, atletika, kladivosrebrna, Jugoslavija, fudbaleriXV igre, Helsinki 1952.zlatna, Jugoslavija, veslanje, četveracsrebrna, Jugoslavija, fudbalerisrebrna, Jugoslavija, vaterpolistiXVI igre, Melburn 1956.srebrna, Franjo Mihalić, atletika, maratonsrebrna, Jugoslavija, fudbalerisrebrna, Jugoslavija, vaterpolistiXVII igre, Rim 1960.zlatna, Jugoslavija, fudbalerisrebrna, Branko Martinović, rvanje, grčko-rimski 67 kgSocijalistička Federativna Republika Jugoslavija:XVIII igre, Tokio 1964.zlatna, Branislav Simić, rvanje, grčko-rimski 87 kgzlatna, Miroslav Cerar, gimnastika, konjsrebrna, Jugoslavija, vaterpolistibronzana, Miroslav Cerar, gimnastika, vratilobronzana, Branko Martinović, rvanje, grčko-rimski 63 kgXIX igre, Meksiko Siti 1968.zlatna, Jugoslavija, vaterpolistizlatna, Miroslav Cerar, gimnastika, konjzlatna, Đurđa Bjedov, plivanje, 100 m prsnosrebrna, Stevan Horvat, rvanje, grčko-rimski 70 kgsrebrna, Đurđa Bjedov, plivanje, 200 m prsnosrebrna, Jugoslavija, košarkašibronzana, Branislav Simić, rvanje, grčko-rimski 87 kgbronzana, Zvonko Vujin, boks, lakaXX igre, Minhen 1972.zlatna, Jugoslavija, rukometašizlatna, Mate Parlov, boks, poluteškasrebrna, Josip Čorak, rvanje, grčko-rimski 90 kgbronzana, Milan Nenadić, rvanje, grčko-rimski 82 kgbronzana, Zvonko Vujin, boks, poluvelterXXI igre, Montreal 1976.zlatna, Momir Petković, rvanje, grčko-rimski 82kgzlatna, Matija Ljubek, kanu, 1.000 msrebrna, Tadija Kačar, boks, polusrednjasrebrna, Ivica Frgić, rvanje, grčko-rimski 57 kgsrebrna, Jugoslavija, košarkašibronzana, Ace Rusevski, boks, lakabronzana, Matija Ljubek, kanu, 500 mbronzana, Slavko Obadov, džudo, srednja, 80 kgXXII igre, Moskva 1980.zlatna, Slobodan Kačar, boks, poluteškazlatna, Jugoslavija, košarkašisrebrna, Jugoslavija, rukometašicesrebrna, Jugoslavija, vaterpolistisrebrna, Stanulov, Pančić, veslanje, dubl skulbronzana, Jugoslavija, košarkašicebronzana, Radomir Kovačević, džudo, teška, + 95 kgbronzana, Šaban Seidi, rvanje, slobodno 68 kgbronzana, Jugoslavija, veslanje, dvojac sa kormilaromXXIII igre, Los Anđeles 1984.zlatna, Jugoslavija, vaterpolistizlatna, Jugoslavija, rukometašizlatna, Jugoslavija, rukometašicezlatna, Ante Josipović, boks, lakoteškazlatna, Vlado Lisjak, rvanje, grčko-rimski, 68 kgzlatna, Šaban Trstena, rvanje, slobodno 52 kgzlatna, Ljubek, Nišović, kanu, 500 msrebrna, Redžep Redžepovski, boks, muvasrebrna, Milan Janić, kajak, 1.000 msrebrna, Refik Memišević, rvanje, grčko-rimski +100srebrna, Ljubek, Nišović, kanu, 1.000 mbronzana, Jugoslavija, fudbaleribronzana, Jugoslavija, košarkašibronzana, Mirko Puzović, boks, lakabronzana, Azis Salihu, boks, superteškabronzana, Jožef Tertei, rvanje, grčko-rimski 100bronzana, Šaban Seidi, rvanje, slobodno 52 kgbronzana, Stanulov, Pančić, veslanje, dubl skulXXIV igre, Seul 1988.zlatna, Jasna Šekarić, streljaštvo, vazdušni pištoljzlatna, Goran Maksimović, streljaštvo, vazdušna puškazlatna, Jugoslavija, vaterpolistisrebrna, Jugoslavija, košarkašisrebrna, Jugoslavija, košarkašicesrebrna, Šaban Trstena, rvanje, slobodno 52 kgsrebrna, Lupulesku, Primorac, stoni tenis, muški dublbronzana, Jugoslavija, rukometašibronzana, Damir Škaro, boks, poluteškabronzana, Mujkić, Prešern, veslanje, dvojacbronzana, Perkučin, Fazlić, stoni tenis, ženski dublbronzana, Jasna Šekarić, streljaštvo, sportski pištoljNezavisni olimpijski tim:XXV igre, Barselona 1992.srebrna, Jasna Šekarić, streljaštvo, vazdušni pištoljbronzana, Aranka Binder, streljaštvo, vazdušna puškabronzana, Stevan Pletikosić, streljaštvo, olimpijski mečSavezna Republika Jugoslavija:XXVI igre, Atlanta 1996.zlatna, Aleksandra Ivošev, streljaštvo, malokalibarska puškasrebrna, Jugoslavija, košarkašibronzana, Jugoslavija, odbojkašibronzana, Aleksandra Ivošev, streljaštvo, vazdušna puškaXXVII igre, Sidnej 2000.zlatna, Jugoslavija, odbojkašisrebrna, Jasna Šekarić, streljaštvo, vazdušni pištoljbronzana, Jugoslavija, vaterpoloSrbija i Crna Gora:XXVIII igre, Atina 2004.srebrna, Jasna Šekarić, streljaštvo, vazdušni pištoljsrebrna, SCG, vaterpol

nemam 2008. ali lepo je videti da smo konačno uzeli 100. medalju.

Lezilebovich

a šta je problem sa stotom medaljom ? hoće da predstave neki kontinuitet, uspeh, šta-ti-ja-znam šta. to im je posao (mislim na Olimpijski Komitet)U stvari, nadam se da se to pominjeno samo ovako po novinama i televizijama, da ne ide Divac po olimpijskom selu i govori "e ajde ta medalja, ajde ta medalja"...

Ovaj pritisak na n-tu medalju je vec vidjen mnogoputa i u srbiji i u ex yu a i u drugim zemljama.
upravo. nismo mi tu nikakav izuzetak.a smarate vise i sa tim "prisvajanjem" medalja, sta treba sad da uradi srpski OK, da ih se odrekne preko novina?
Bezobrazluk je prisvajanje svih ex yu medalja. Ovaj pritisak na n-tu medalju je vec vidjen mnogoputa i u srbiji i u ex yu a i u drugim zemljama. neki izdrze neki ne.
Ma, ako je takva odluka MOKa, ili koga vec, tako je. Pripadaju Srbiji i sta sad.Ali to ne znaci da na sav glas moramo da palamudimo o toj stotoj, jebao joj ja mater.Ivani svaka cast. Strelci naplatili sve dugove sa prethodnih igara. :0.6:
a šta je problem sa stotom medaljom ? hoće da predstave neki kontinuitet, uspeh, šta-ti-ja-znam šta. to im je posao (mislim na Olimpijski Komitet)U stvari, nadam se da se to pominjeno samo ovako po novinama i televizijama, da ne ide Divac po olimpijskom selu i govori "e ajde ta medalja, ajde ta medalja"...
Pa to nije moglo da zaobidje ni sportiste. Bas se jasno videlo kod Zorane koliki su pritisak svi imali. I onda dodje dete i upucu tu jebenu stotu :) Edited by Timmy
pa problem verovatno ima Ace Rusevski, Anto Josipović, Matija Ljubek, Miroslav Cerar, koji su sada sigurno ponosni što su zajedno doprineli osvajanju 100 srpskih medalja.
Lezilebovich
pa problem verovatno ima Ace Rusevski, Anto Josipović, Matija Ljubek, Miroslav Cerar, koji su sada sigurno ponosni što su zajedno doprineli osvajanju 100 srpskih medalja.
da, tek sam sada skontao iz kog ugla gledate. evo bas sada pise 100. olimpijska medalja za srbiju...al' ako su nam ih vec dodelili, ne mozemo ih odbaciti. kada se pogleda zvanicna statistika, pored Srbije pise 100 medalja :0.6: Edited by Lezilebovich

Smarate sa 100tom medaljom; za Srbiju ili Jugoslaviju nebitno; meni niko ne moze ukrasti Ljubekove medalje; a Hrvati ako hoce isto da ih racunaju neka racunaju zaboli me tuki za njih.Po vasoj prici treba da se odreknemo znaci i zlata odbojkasa iz Sidneja i krenemo sve ispocetka.

Edited by Concord
Smarate sa 100tom medaljom; za Srbiju ili Jugoslaviju nebitno; meni niko ne moze ukrasti Ljubekove medalje; a Hrvati ako hoce isto da ih racunaju neka racunaju zaboli me tuki za njih.Po vasoj prici treba da se odreknemo znaci i zlata odbojkasa iz Sidneja i krenemo sve ispocetka.
da, ne razumem u čemu je dojajan osećaj lagati o nekakvih 100 medalja, kad ih nemamo ni 20 do sada.
A Shaban Tërstena?Sve ce to da prigrle siroka krila dvovratog orla
da, tek sam sada skontao iz kog ugla gledate. evo bas sada pise 100. olimpijska medalja za srbiju...
da su makar formulisali u crnogorskom stilu kao "naša stota" ne bi im se imalo zameriti na patetici koliko sa ovim jajarluku.
A Shaban Tërstena?Sve ce to da prigrle siroka krila dvovratog orla
Možda pozovu sve osvajače medalja na prigodan koktel kod predsednika...
  • Create New...