Jump to content
IGNORED

Star Trek


Atreid

Recommended Posts

Serija nije pravljena za Star Trek fanove - iz 2 razloga: 

 

Prvi - nema ih dovoljno, Star Trek nije Star Wars, zato je i estetika pokupljena iz JJ filmova. Racunaju valjda na neki broad appeal.  

 

Drugi - pretpostavljaju da ce Star Trek fanovi ionako gledati seriju. Ima i nekog fan servisa, iskreno. Sarek je tu, pa Klingonska mitologija...  

 

Timeline nije toliko sporan kao neke sitnice sto ne bi trebalo da postoje u vremenu kad se serija desava. Nisu postojali u TOS, svakako. Ostaje misterija zasto su seriju (koja navodno kosta $8M + po epizodi) stavili na platformi (u USA) koja ima, zajedno sa Showtime oko 4 miliona pretplatnika. Inace, vidi se da nisu stedili uopste, opet kazem - serija izgleda odlicno. 

Link to comment

Star Treka fanova nema dovoljno? Za uspeh 1 serije? Nema sanse da to ima veze s istinom. Pre ce biti ovo drugo sto kazes - racunaju da ce Trekiji svejedno, pa i gundjajuci, gledati seriju, a pokusali su da ulove neku siru publiku. Videcemo da li ce uspeti. Ja prognoziram da ce biti kraceg veka od Enterprajza.

Edited by hazard
Link to comment

Koliko sam pročitala radnja Discaveryja se dešava oko 10 godina pre Kirka, a skoro 100 godina posle Arčera. 

 

Vidi se da se nije štedelo u produkciji, tako da konačno imamo dinamiku i ozbiljnu scenografiju (komandna prostorija broda ne liči na obojeni karton ). 

Međutim, ne sviđaju mi se Klingonci. Zar ne bi sada trebalo da je period kada su bili zaraženi nekim virusom koji ih je deformisao ka ljudskijem liku? 

Link to comment

Star Treka fanova nema dovoljno? Za uspeh 1 serije? Nema sanse da to ima veze s istinom. Pre ce biti ovo drugo sto kazes - racunaju da ce Trekiji svejedno, pa i gundjajuci, gledati seriju, a pokusali su da ulove neku siru publiku. Videcemo da li ce uspeti. Ja prognoziram da ce biti kraceg veka od Enterprajza.

 

Nema dovoljno u smislu odrzavanja serije, to je izvesno - posebno ne ovakve (skupe) serije. Uostalom, zasto bi prognozirao da ce trajati krace od Enterprajza, ako postoji built in publika koja ce gledati svake Nedelje? Netflix (koji ima distribuciju van USA i Kanade) nema obicaj da objavljuje koliko gledaoca gleda seriju. CBS kaze da su povecali broj pretlatnika za CBS all access oko 130%. Prva epizoda je isla i na regular CBS i imala manji rejting od 60 minutes. 

 

 

Koliko sam pročitala radnja Discaveryja se dešava oko 10 godina pre Kirka, a skoro 100 godina posle Arčera. 

 

Vidi se da se nije štedelo u produkciji, tako da konačno imamo dinamiku i ozbiljnu scenografiju (komandna prostorija broda ne liči na obojeni karton ). 

Međutim, ne sviđaju mi se Klingonci. Zar ne bi sada trebalo da je period kada su bili zaraženi nekim virusom koji ih je deformisao ka ljudskijem liku? 

 

 

To je timeline, manje-vise. Cuo sam da planiraju da uvedu i Spokovu kevu u pricu. 

 

Klingonci su presmesni. A taj film sa virusom i transformacijom, cini mi se, necemo gledati. 

Edited by mandingo
Link to comment

 

 

Klingonci su presmesni. A taj film sa virusom i transformacijom, cini mi se, necemo gledati. 

То је било у 4. сезони Ентерпрајза. Има везе са стварањем надљуди. Експеримент др Сунга.

Link to comment

Ma okay, sada izgledaju, kao sto izgledaju, posle 10-tak godina, manje-vise ljudski like, pa posle, u TNG - kao Worf i Gauron. Jbg, ne bi se niko bavio ovim, da su jednostavno nastavili ST pricu negde posle Voyager-a.

 

Ajde, kod novih filmova je bilo logicno da ide oprobana ekipa (sto se filmova tice) Kirk, Spock, Bones, Checkov, Uhura, Scotty. Ali sad su mogli da probaju da nastave pricu. Isti glumci, samo nekoliko vekova u buducnosti.

 

Plus, hologrami i klingonski nevidljivi brodovi??? Pa jbt, Nick Meyer je kao neki konsultant tamo. Jbg...

Edited by mandingo
Link to comment

Ja koliko sam cuo, objasnjenje treba traziti u ogromnom Kingonskom carstvu. Nisu svi Klingonci isti, ima tu raznih rasa... Kako bilo, to ekoserimentisanje sa njima mi najvise smeta u ove dve epizode, kao i hologrami. Za ostalo necu da dramim, ostavicu da se prica malo razvije.

 

Dopada mi se aflik_no1.gif:wub:

Link to comment

Dobar je Orvil, ali je odlican estidi. Stvarno nema razloga za dramu, ne znam sta pene ovi takozvani trekovci po netu. Kad uporedim prve epizode vojadzera, tnga, ili ne daj Boze enterprajza sa STD, ova ih sije 17000 puta. Odlicna serija!

A broj jedan jebe kevu :cmokic:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...