Jump to content
IGNORED

Star Trek


Atreid

Recommended Posts

edit: Filipenko film je tipican Star Trek Movie, ne znam sta si ocekivao. Izdvaja ga odlicno napravljena glumacka postava.
Film je sve, samo ne tipičan Star Trek Movie. Star Trek filmovi su uvek pravljeni da dodaju na (ne)završenu priču u serijama, razjasne šta je bilo sa posadom, poigraju se sa nekom nejasnoćom - u svakom slučaju, da budu dopuna serijama i da budu izrađivane u njihovom duhu.Poslednji Star Trek film je rad na temu "šta biste vi voleli između 3 romantične komedije i 1 akcionog trilera", a nikako Star Trek film. Dakle, visokobudžetna papazjanija za one koji u principu ne gledaju SF. Pride, ne nadovezuje se ni na kakvu seriju, niti išta...Prave ono što su započeli u DS9 od TOS i TNG univerzuma...težak period je pred nama.
Link to comment
Читај пажљивије. Нисам рекао "образовање" него "васпитање". Штавише, преваспитавање.Врло брижљиво је избегао млатарање топовима, свађе унутар посаде (или је поставио аксиом да сукоб између чланова неће бити извор заплета), финансијске малверзације (јер пара ни нема), калифе уместо калифа, освајачке ратове, колонизације итд. Сви су тамо јако фини и уљудни и гледају да стичу савезнике и да се држе главне наредбе о немешању. Сукоб увек изазива неко/нешто ван Федерације. Све контра од оног што су Амери могли да виде у свим осталим серијама.А Бер им је, у контру њему, набио Ференгије пред лице.
sve sto si rekao vazi iskljucivo za TNG dok u svim ostalim i te kako ima svega navedenog... pa cak i u TNG vise puta dolazi do ignorisanja prime directive-a od strane picarda.
Nego dok se prisecamo daleke proslost jel ima nekih informacija o bliskoj buducnosti? Hoce li biti nekog serijala? Sumljam da ce ekipa iz Enterprise nastaviti posao sobzirom na katastrofalno losu zadnju sezonu i prekid. Ali zato zadnji film je bio meni sasvim dobar: Star Trek(2009) :) Napravljena je odlicna verzija mladih TOS-ovaca. Od te ekipe bi mogli da razviju sasvim dobar serijal.Za sad samo ovo (pravi trekiji verovatno imaju bolje informacije):wiki
ne.. novih serija nece biti, barem ne u bliskoj buducnosti iz prostog razloga sto je paramount ( vlasnik svih ST prava ) odustao od treka a da stvar bude jos gora odbio da cini mi se foxu ili nekoj drugoj rivalskoj kuci proda prava na isti, tako da ce trekiji morati da se zadovolje filmovima i sledeci je najavljen za 2012u godinu... u principu nesto slicno se vec dogodilo kada se posle prekida snimanja TOS-a filmovima odrzao kakav takav kontinuitet i odrzala fransiza.ENT je surovo isecen i ono sto je najgore najbolje je tek sledilo (romulanski ratovi, nastanak borg queen... ) i ne postoji nacin da se ekipa ponovo okupi i zavrsi zapocet posao jer su i setovi prodati na aukciji.inace novi film je po meni katastrofa... ladno su se posrali na 40 godina staru fransizu i rekli svima da ono sto je bilo vise ne postoji vec da od danas postoji neki drugi ST svemir... doduse sve je krenulo jos sa ENT-om i zindi sondom ali ovo je bio definitivno poslednji ekser u ST kovcegu... drugim recima TOS, TNG, DS( i VOY vise ne postoje vec jedino sto ostaje kanon je ENT :isuse:
Ja sam negde pročitala da je Zahari Kvinto (Spok) izjavio da ne želi da glumi u nastavku, jer ne može da podnese da ga svakodnevno na ulici saleće stotine fanova.
sve se bojim da mu publicitet smeta :lol:
Film je sve, samo ne tipičan Star Trek Movie. Star Trek filmovi su uvek pravljeni da dodaju na (ne)završenu priču u serijama, razjasne šta je bilo sa posadom, poigraju se sa nekom nejasnoćom - u svakom slučaju, da budu dopuna serijama i da budu izrađivane u njihovom duhu.Poslednji Star Trek film je rad na temu "šta biste vi voleli između 3 romantične komedije i 1 akcionog trilera", a nikako Star Trek film. Dakle, visokobudžetna papazjanija za one koji u principu ne gledaju SF. Pride, ne nadovezuje se ni na kakvu seriju, niti išta...Prave ono što su započeli u DS9 od TOS i TNG univerzuma...težak period je pred nama.
amen
Link to comment
  • 6 years later...
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

У чему је фазон са овим новим Стар Трек филмовима?

У сваком морају да скркају по један Ентерпрајз, као да их спонзорише војно-технолошки лоби не би ли правили још бродова.

Edited by vathra
Link to comment
  • 1 month later...

Zena me gadjala juce u glavu sto sam po 202gi put gledao Vojadzera na BBCAmerici... I posle prebacila na Kuking cenel.

 

Ако је била Сара Лафонтејн одлично си прошао...

али пошто верујем да није добио си шта си заслужио :lolol:

Link to comment
  • 3 months later...

Prvo, jebo vas JJ I lens flare!

 

Serija izgleda prelepo, nema sta. Glavna glumica dobra, zgodna, intersantan back story ima. Da se radi o sci-fi no name brendu - epizode su bile odlicne. Ovako... Ne znam, nekako mi fali taj Star Trek vibe, istrazivanje, first contact i slicno.

 

I zasto su, pobogu, stavili seriju u timeline-u pre Kirkovog Enterprise-a, mi uopste nije jasno? O JJ style Klingoncima je vec izlisno pricati.

Edited by mandingo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...