Jump to content
IGNORED

Star Trek


Atreid

Recommended Posts

Evo ja da pohvalim sopstveni wokeness, dok nisam procitala kenjeea gore nisam ni svjesno zapazila da su sve bitnije uloge zenske. A sad znas kako je kad citas Hajnlajna, putuje se po svemiru a sve zene su domacice, sekretarice I slicno. Ili Zaduzbinu gdje je jedini zenski lik robotica.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Одгледао сам три сезоне дискаверија. Све се слажем са кенјием. Само да додам, има једна занимњива ствар - када преговарају са Смарагдном алијансом или како год, они им експлицитно траже да Федерација уведе капитализам и наводе како он већ постоји на неком од дип спејсова или тако нешто. То ми је баш втф моменат био.

 

Знам да је канон да у Федерацији нема новца, мада је то мало чудно - Сиско у ДС9 говори о кредитима за транспортер, Башир прича о томе како није могао/ хтео да постане профи играч тениса и слично. Почео сам поново да гледам ДС9 да одгледам све сезоне док се негде не појави и Пикар (нетфликс или хбо). И схватам да је то прааави стааари Стар трек који волим. Чињеница је да, нарочито ТОС и НГ немају баш неку причу која иде кроз цео серијал неко су више онако свака за себе епизода. Опет Дискавери је као три јако дуга филма, са непрестаним пуцањем, јурњавом и бесомучним моралисањем. 

 

Мени највише прија форма Досијеа икс, пуно самосталних епизода и главна прича која се протеже кроз целу серију, али су ми дефинитивно све СТ серије које сам гледао, много, много боље од Дискаверија.

 

Link to comment

Meni Vojadzer bio slabiji od Diskaverija, kontam da su nakon DS9 (koji je i po meni vrh) hteli da vrate formu na klasicni TOS trek ("seek out new worlds and new civilizations, boldly go where no man has gone before) pa su ih poslali u totalno neistrazeni kvadrant svemira, ali mi je gluma nekako drvena, price su onako - OK ali ne na nivou TNG. Cak mi je i generalno nevoljeni Enterprajz bio bolji od Vojadzera, Diskaveri je mozda tek za mrvicu bolji - dobri su mi recimo mirror universe delovi...

Link to comment

U DS9 ima novca na pretek. Kvark drži na stanici kockarnicu u kojoj  je platežno sredstvo goldpress lathinum. Takođe, Ferengiji su poznati kao najbolji bankari u galaksiji i neprekidno citiraju "pravila sticanja". Doduše ne sećam se da li su Ferengiji bili deo Federacije. Takođe, jednom je spomenuto kako je cela familija Džadzije Daks bila ekstremno bogata loza industrijalaca.

Meni je DS9 bila sjajna serija koja je imala jake karaktere i odlične priče koje su se provlačile kroz sve sezone. Imamo odlično odrađene rase kao što su Kardasijanci i Šejpšifteri. Kardasijanci koji prolaze put od osvajača i bezobzirnih koljača na Bejžuru , do brutalnog genocida koji su nad njima sproveli vojnici Dominiona. Onda imamo i mutne poslove u ratu sa Dominionom koje su sprovodili članovi sekcije 31, a koi kulminiraju toksinom koji je trebalo da satre celu rasu.

U svemu tome Sisko je skoro nebitan administrator Federacije na pograničnoj stanici, a ne može se reći da je njegova priča nezanimljiva.

Najdraži likovi su mi  Odo lokalni policajac šejpšifter, Garak lokalni krojač  kadasijanac i u slobodno vrene dvostruko-trostruki špijun i Kvark i cela njegova rodbina.

Edited by Arkadija
Link to comment
7 hours ago, Hamlet Strašni said:

E da. Jedna od retkih priča koja me baš držala je ona kada Georgiou ide nazad da spreči državni udar…

 

Moglo bi od Mirror Universe da sa napravi sasvim dobra serija. Star Trek: Terra Firma ;)

Link to comment
  • 1 month later...

Najava za SNW. Nema Dr. Bojsija, kome sam se uzalud nadao, ali ima jako puno prijatnih iznenadjenja. Jedva cekam!

 

 

 

Pokazan i novi trejler Pikara, cije prikazivanje krece odma iza Diska, a najavljena je i njegova 3ca sezona.

 

 

 

In di ader njuz, Prodidzi krece 28 oktobra, nije da me nesto inetresuje, a 4. sezona Otkrovenja Majklovog 18oga studenog.

 

 

Edited by Њујоркер
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...