Jump to content
IGNORED

Star Trek


Atreid

Recommended Posts

2 hours ago, gone fishing said:

to je zbog zaljubljenosti u kapetana bjukenona :happy:

 

absolutely  !!! :D

nije me mrzelo da napravim ovu fotku :laugh:

ladies and gentlemen: anson mount (I’m in :wub: with cullen bohannon (hell on wheels karakter)

16CE5476-6CBA-4BA7-9863-C1BC05BD3C34.jpeg

Edited by mustang
Link to comment
2 hours ago, mandingo said:

Pa cekaj bre brate, dopusti da kukumavcim jos malo. Da, ja sam se bunio zasto discovery nije smesten posle st: nemesis, glupo je praviti prequal za tv seriju iz 60-tih najvise zbog efekta  koji su danas 1000 puta bolji, cak se I ENT mucio sa time. Sada je discovery u buducnosti ali kao leteca relikvija, verovatno ce brodovima iz tog perioda ce izgledati kao bickl. Drugim recima, trebali su da pocnu seriju u buducnosti. Za spoka si u pravu, manje-vise, nije bas neko koji se otvarao o familiji. Confidential je problem. Majkl je izazvala rat da Klingoncima, bila je sudjena i osudjena, Discovery pod Lorkom je bio flagship federacije, na spor drajvu su radili timovi naucnika, za discovery znaju i Vulkanci ali i Klingonci, pa zar su i oni dosli u San Francisco da potpisu zakletvu o cutanju. Za S31 te molim da ne pocinjes. U DS9 (koji je naravno 1000 puta bolja serija od diskaverija) se Sloan pojavljivao kod Bashira u sobi i misteriozno nestajao da, planirali su genocid ali je sve bio on the QT, ovde s31 ima posebne znacke, brodove, baze. Nikakve misterije i jos manje tajnosti - smece.  

 

Serija i celu franshizu za CBS sada vodi jedan Star Wars fanboj, koji pojma nema sta je Star Trek. Pa pobogu, u finalu smo imali male robotcice koji su popravljali stetu na brodu za vreme bitke... Hm, gde smo to videli? 

 

Pa da, a sad se kritika upucuje i pre no sto treca sezona i pocinje. Mi ne znamo kako izgleda 33 vek, da li federacija postoji, da li covecanstvo postoji, videli smo samo glimposve iz ENT sa onim zlosrecnim temporal kold vorom, i sad kod DSC s pokusajem Kontrola, koji je verovatno sprecen, da zbrise zivot s lica Zemalja. A tu je i verovatna poveznica sa Kalipsom, na sta ja licno racunam da ce se osloniti, bar u pocetku, u kojoj imamo ostatke ostataka kraljevine hrvatske federacije (V'drajs). Bice zanimljivo kako ce Djordjo koja je takodje u buducnosti, da se vrati nazad na kraju sezone nazad i da krene svoju seriju. Ili ce mozda ta s31 serija imati svoj pocetak u dalekoj buducnosti... I kladim se da ce novi kapetan Diskaverija u sledecoj sezoni upravo biti Dordjo, bez obzira sto je Teranka, njoj je koliko se secam vracena ta titula. 

Diskoveri nikad nije bio flagsip, to je uvek bio i ostao Enterprajz, vec je bio eksperimentalni naucni brod, jedan od dva (drugi je USS Glen, unisten na pocetku), koji su imali masrum pogon. I s obzirom da je Stamets jedini koji moze da upravlja masrumversom, a Diskaveri jedini brod sa spor dzampom, konfidensal se cini sasvim razumnim, mada lejm, objasnjenjem. Da ni ne pominjem da je brod 1031, i da je na njemu vise puta kamera zumirala po hodnicima samog broda S31 bedz, sto (mozda) ukazuje da je i sam diskaveri, iako to jos niko nije podcrtao, brejncajld opet s31. I veliki je put od s31 sad do sloana. Uostalom, nisu se krili ni za vreme ENT. A robotcici za popravku su iz Enterprajz D companion booka, i upravo su takvi tamo nacrtani. Mali omaz Pikaru.

Licno, uzivao sam u s2. Bilo je bar 7-8 vrlo dobrih do odlicnih epizoda, par promasenih i ovo ostalo meh, gde je bilo previse placipickarenja. Da to svedu dogodine na minimum, nastave sa dobrim pricama, i ja zadovoljan. Produkcija nikad bolja, ostale serije izgledaju smesno, sto je naravno i nefer da se poredi.

 

edit: sad videh klingonce, vulkance. Vulkanci su deo federacije, tako da tu nema sta da se pitaju, kao ni andorani ni ostali, svi koji znaju, cutace, oni koji ne znaju, nece ni saznati, to i jeste poenta sto je Spok izvukao taj clan cartera koji je citiran u ds9. za klingonce, pa njihova majka, ovaj, kancelar, je savzenik, zar ne? a znajuci moliko su klingonci skloni korpuciji, vucic da im pozavidi....

Edited by Њујоркер
dopuna
Link to comment

Iskreno, drago mi je sto uzivas u novom treku. Ja ne mogu, ne svidja mi se nista. Od dizajna broda, pew-pew star wars efekta, Gilmore girls scenarista. Sve je trulo i ispod donjih granica, koji su ENT i VOY dotakli.  

 

Upside diskaverija je fakt sto je podigao ENT i VOY u mojim ocima.  

 

Posto vidim da si staaaari Star Trek fan (to sto si grobar je naravno plus.) Preporucio bih ti, nevezano za Discovery (hvala Bogu,) ako nisi procitao ili slusao - "The fifty years misson" knjige od Mark A. Altmana i podcast "inglorious treksperts."  

 

LLAP

 

Link to comment

;)

 

A vidis, meni je ENT potpuno negledljiv. Imam tu nesrecu na DVDju, i to je toliki horor, da uz svu moju dobru volju, ne mogu da izdrzim celi ran rivoc. Ako je nesto dno dna, to je upravo Enterprajz. Ali, sto ljudi, sto cudi.

 

Hvala na preporukama, svakako cu ih potraziti.

 

Peace and long life.

Link to comment

U nastavku gledamo voyager ali izgubljen u vremenu sa sve potragom nazad. Budjavi pogon ne postoji jer je micelijarna mreza izumrla ili slično.. Povratak borgova.. (rusi su neunistivi) 

Link to comment
  • 2 months later...

Oh

Maj

Gad

 

 

Seven ov Majn 

Data/B4

Namber Uan

Troi (nji dvoje potvrdjeni na panelu na komikonu)

uz mog Pikara

za sada...

 

slosilo mi se...uff...ufff... seven... ubrizgaj mi nanobote, nane ti... gaaah

Link to comment

I ti ces:)

Od 6 short trekova, cak 3 su vezana za Pajka/Enterprajz. Na panelu na komikonu kad je Kurcman zapitao publiku "jel bi vi seriju s Pajkom", ovi su [drkedrkedjonmodon]jok ti ces, majmune[/drkedrkedjonmodoff], odgovorio, "pa dobro, ca da vidimo" masa reagovala sa [poprskmodon]aaargggh!!!![/poprskmodoff]

Link to comment
4 hours ago, Њујоркер said:

Oh

Maj

Gad

 

 

Seven ov Majn 

Data/B4

Namber Uan

Troi (nji dvoje potvrdjeni na panelu na komikonu)

uz mog Pikara

za sada...

 

slosilo mi se...uff...ufff... seven... ubrizgaj mi nanobote, nane ti... gaaah

ne bih da ti kvarim, ali autor ovoga je lik koji je autor supermen vs betmen...

Link to comment

Super izgleda trailer. Seven of mine je prelepo iznenadjenje. Michael Chabon je valjda showrunner... Strepnja ili nada. Nadajmo se da je ubacivanje pit bula jedini kreativni input koji je Sir Patrick imao. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...