Jump to content
IGNORED

Star Trek


Atreid

Recommended Posts

A sad malo vise na temu Star Treka - druga sezona Orvila sve vise naginje ka klasicnoj space operi a sve je manje komedija. Strangely, malo je vise RL nego klasicni Star Trek. Pricice su ok mada ne neki poseban kvalitet. U svakom slucaju sasvim ok da se ubije vreme dok ne dodje Star Trek kakav smo navikli da gledamo. 

Link to comment

A bre, mustang, pa to mu je buducnost. Pajk ce zavrsiti u vilceru, sto je pokazano u Menazeriji, jedinoj dvodelnoj epizodi TOSa (11 i 12, sezona 1). Rodenberi je zapravo iskorisio materijal iz nikad emitovanog prvog pilota Kavez, gde je pokazao Pajka desetak godina ranije na Talosu IV, i sada na Zvezdanoj Bazi 11 u vilceru, masakriranog, posle spasavanja studentarije sa broda J klase. U Menazeriji, Spok bukvalno kidnapuje Pajka, odvodi ga na Talos IV, gde mu mentalci davaju privid ljuckosti i spajaju sa Vinom :cmokic:

 

Pajka necemo gledati u trecoj sezoni, jer su i on i Broj Jedan potpisali jednogodisnje ugovore sa CBSom, sto i ima smisla, clanovi su Enterprajza, a ne Diskaverija, a sta ce biti sa Diskaverijem, ko ce biti novi kapetan, kud ce se avanture dogadjati dogodine, videcemo u cetvrtak. Nagadjam da ce brod Diskaveri da zavrsi 950 godina u buducnosti, e sad da li to znaci da ce i skeleton kru sa Majklom ili cak i bez nje putovati u buducnost i nazad kroz vreme, ostaje da se vidi.

Link to comment

fala njujorcanine :)

nisam razumela ovo za spoka, sastavio je pajka sa kim da bi bio sta?

 

a sto je lepa broj jedan, plus kao da je iz ‘70tih

 

da nema anson mounta mozda bi i meni bila ravnodusnija ova sezona. u prvoj sezoni majkl se pokazala kao odlicna glumica ali ove sezone samo joj daju neke cmizdrave scene. 

 

iz nekog razloga najvise volim sRua da gledam i djodjo (nju su bas castili da uziva u glumi u diskaveriju). i ansona, jebo me hell on wheels. sramim se priznato, pratim ga na instagramu :isuse:

Link to comment

 

Prvo ide Kavez, pa nas Pajk na Diskaveriju, nekih 3 godine posle Talosa IV i ovog neuspesnog pilota. Konacno, 9 godina kasnije u buducnosti, Kirkov Enterprajz ce biti "naveden" na bazu 11, a zasto...

Uzivaj! A bice ti jasno i zasto Broj Jedan izgleda kao da je iz '64...;)

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Lepo su na kraju zapakovali ovo. Pobrisali su bukvalno 2 sezone serije i oterali discovery 950 godina u buducnosti. Razlog zasto Spock nikad nije pomenuo "sestru" i spore drive i discovery... Ne samo Spock, hiljade I hiljade ljudi, vulkanaca, klingonaca i ostalih je - it's confidential. Sramotna serija. Ne mogu da verujem da je ovo Star Trek danas. Pa ENT i VOY su remek-dela za ovu splacinu. 

Link to comment

jel to znaci nema vise discoverija?

 

mislim, nisam uopste star trek fan, al u nedostatku sci-fi daj sta das. za mene koja nista ne znam o star trak bilo je pitko. malo vise melodramski nego sto bih volela al dobro. isplaka se majkl za sve buduce sezone. preskakah scene sa njom i spokom. ko ce to da izdrzi?!?

 

 

Link to comment
12 minutes ago, mustang said:

jel to znaci nema vise discoverija?

 

mislim, nisam uopste star trek fan, al u nedostatku sci-fi daj sta das. za mene koja nista ne znam o star trak bilo je pitko. malo vise melodramski nego sto bih volela al dobro. isplaka se majkl za sve buduce sezone. preskakah scene sa njom i spokom. ko ce to da izdrzi?!?

 

 

Pa ako hoces sci-fi, gledaj Star Trek. ;) Imas 700 + epizoda.  

 

Discovery ce imati trecu sezonu ali Pike i Enterprise drustvo vise necemo gledati.

Link to comment

naravno da ima, ene su u 33 stolecu. ovi sto kukumavce odpocetka nikad nece biti zadovoljni. prvo nisu bili zadovoljni zasto je diskaveri ovako "napredan" stavljen u proslost a ne u buducnost, sad kad je u buducnosti opet ne valja. spok nikad nije pomenuo ni oca ni majku, dok se oni iznenda nisu pojavili na enterprajzu u Dzarniju tu Bejbel, nije pomenio ni skoro pa zenu mu T'Pring pre nego sto je otiso da se zeni pa ga ova odjebala, nije pomenuo ni brata dok ga nismo videli u potrazi za Bogom. a pominjace neku majkl. 

a kofindensal? pa to je citat iz ds9, tu su tek zataskavali tustu i tmu. ali, ta serija je u redu, super je kad tamo s31 uz blagoslov starflita vrsi genocid nad cendlidzima preko odoa, ali ne daj boze da diskaverijev s31 ili miror junivers da se zataskaju, iju! pupupu!!!

 

ja sa zadovoljstvom cekam 3 sezonu diskaverija, i prvu pikara. i nadam se pajku.

Link to comment

znamo ljudsku prirodu, nema teorije da bi nakon što su jednom videli micelarni pogon na delu odustali od pokušaja da ga ponovo osposobe, pogon koji omogućava da skakućeš za par sekundi sa kraja na kraj svemira, koji je milion puta bolji od onoga čime su raspolagali kasniji kapetani enterprajza, 

- glupost u rangu one iz završnice bsg kada su kolonisti stigli na zemlju gde su ljudi bili u kamenom dobu i rešili su da započnu iz početka, od 0 i da svoje preostale brodove pošalju u sunce i liše sebe savremene medicine, sredstava komunikacije itd...

Link to comment
41 minutes ago, Њујоркер said:

naravno da ima, ene su u 33 stolecu. ovi sto kukumavce odpocetka nikad nece biti zadovoljni. prvo nisu bili zadovoljni zasto je diskaveri ovako "napredan" stavljen u proslost a ne u buducnost, sad kad je u buducnosti opet ne valja. spok nikad nije pomenuo ni oca ni majku, dok se oni iznenda nisu pojavili na enterprajzu u Dzarniju tu Bejbel, nije pomenio ni skoro pa zenu mu T'Pring pre nego sto je otiso da se zeni pa ga ova odjebala, nije pomenuo ni brata dok ga nismo videli u potrazi za Bogom. a pominjace neku majkl. 

a kofindensal? pa to je citat iz ds9, tu su tek zataskavali tustu i tmu. ali, ta serija je u redu, super je kad tamo s31 uz blagoslov starflita vrsi genocid nad cendlidzima preko odoa, ali ne daj boze da diskaverijev s31 ili miror junivers da se zataskaju, iju! pupupu!!!

 

ja sa zadovoljstvom cekam 3 sezonu diskaverija, i prvu pikara. i nadam se pajku.

Pa cekaj bre brate, dopusti da kukumavcim jos malo. Da, ja sam se bunio zasto discovery nije smesten posle st: nemesis, glupo je praviti prequal za tv seriju iz 60-tih najvise zbog efekta  koji su danas 1000 puta bolji, cak se I ENT mucio sa time. Sada je discovery u buducnosti ali kao leteca relikvija, verovatno ce brodovima iz tog perioda ce izgledati kao bickl. Drugim recima, trebali su da pocnu seriju u buducnosti. Za spoka si u pravu, manje-vise, nije bas neko koji se otvarao o familiji. Confidential je problem. Majkl je izazvala rat da Klingoncima, bila je sudjena i osudjena, Discovery pod Lorkom je bio flagship federacije, na spor drajvu su radili timovi naucnika, za discovery znaju i Vulkanci ali i Klingonci, pa zar su i oni dosli u San Francisco da potpisu zakletvu o cutanju. Za S31 te molim da ne pocinjes. U DS9 (koji je naravno 1000 puta bolja serija od diskaverija) se Sloan pojavljivao kod Bashira u sobi i misteriozno nestajao da, planirali su genocid ali je sve bio on the QT, ovde s31 ima posebne znacke, brodove, baze. Nikakve misterije i jos manje tajnosti - smece.  

 

Serija i celu franshizu za CBS sada vodi jedan Star Wars fanboj, koji pojma nema sta je Star Trek. Pa pobogu, u finalu smo imali male robotcice koji su popravljali stetu na brodu za vreme bitke... Hm, gde smo to videli? 

Edited by mandingo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...