Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

  • 1 month later...

Qantas opet u vestima, ovaj put malo ozbiljnije od prethodnih. Let QF 72 (A330) iz Singapura za Pert je nad zapadnom Australijom naglo propao nekih 5,000 stopa. Sto je najzanimljivije, izgleda da nije "turbulence" iliti "air pocket", vec "systems failure".Nije mi jasno kakav to systems failure moze da prouzrokuje ovako nagli pad. Srecom, teze povredjenih izgleda nema. 40 prebaceno u bolnice nakon sto su prinudno sletili na neki vojni aerodrom.

Link to comment

Bloody hell, mora da je bilo 1 zahebato iskustvo. :o

?It was horrendous, absolutely gruesome, terrible, the worst experience of my life''
"The poor little kid next to us, we watched him hit the ceiling and sit there for about three seconds, until his dad dragged him back into his seat"
Ima i ljudi sa povredama kicme... 13 ih je tesko povredjeno. A dotle je, kazu, bio vrlo relaksiran let, sve je bilo vise nego OK. Nikad mi nije bilo jasno zasto puno putnika izgleda da skroz ignorise poruku da se vezu uvek kada sede. Sad ce se to mozda, barem na neko vreme, malo promeniti.---Inace je Qantas, "duh Australije", vec mesecima u nevidjenim problemima tehnicke - i medijske - prirode. Ovo im nista nece pomoci.
Link to comment

Ove godine sam dva puta leteo sa QF-om, MEL-SYD i SYD-FRA via SIN i oba puta sam imao izuzetno prijatno iskustvo, kao uostalom i mnogo puta do sada kada sam leteo ovom fenomenalnom kompanijom. Izuzetna usluga (sta da vam kazem kada cabin crew prolazi kroz avion i nudi cas toplu cokoladu, cas sladoled na stapicu :) ), prijatna atmosfera, odlican IFE system, sve je na nivou.Ovo je zaista zabrinjavajuce, ali isto tako i potpuno iznenadjujuce, s obzirom na Qantasovu reputaciju kao kompanije sa jednim od najboljih safety recorda u istoriji avijacije. Kako se meni cini, ovo je jednostavno slucajnost, da se ovih par incidentata desi u ovako kratkom vremenskom periodu, a ne bi trebalo zaboraviti da su od incidenta sa QF-ovim B744 na udaru medija, kako lokalnih, tako i svetskih.

Link to comment

Ovo zvuci u najmanju ruku neverovatno, ali eto ga u vestima:

Laptop may have caused Qantas incidentUpdated: 06:40, Thursday October 9, 2008A passenger's laptop computer rather than air turbulence or human error is being considered as a possible cause of the Qantas incident off Western Australia on Tuesday.The Airbus A330-300 was flying from Singapore to Perth when it suddenly plunged thousands of feet, leaving more than 50 people injured.The plane was forced to make an emergency landing at an air force base near Exmouth in WA.A computer malfunction involving the auto-pilot system is being blamed for the incident.'There certainly was a period of time where the aircraft performed on its own accord as it pitched over nose forward,' said Julian Walsh from the Transport Safety Bureau.Investigators will ask if any passengers were using electronic devices at the time.
Link to comment
Ovo zvuci u najmanju ruku neverovatno, ali eto ga u vestima:
svasta :o
Investigators will ask if any passengers were using electronic devices at the time.
najverovatnije gomila njih - pogotovo ako seatbelt sign nije bio ukljucen - kod vecine avio kompanija je tada dozvoljeno koriscenje elektronskih uredjaja [bez radio/wifi i sl. signala]
Link to comment
najverovatnije gomila njih - pogotovo ako seatbelt sign nije bio ukljucen - kod vecine avio kompanija je tada dozvoljeno koriscenje elektronskih uredjaja [bez radio/wifi i sl. signala]
U nekim vestima se spominje da je "neko vidjen da koristi wireless mouse"-a (izgleda im je promaklo da je u pitanju infracrveni signal koji doseze max 0.9m, u idealnim uslovima). Wi-fi je vec nesto drugo, obzirom da 95% korisnika ne ume da iskljuci (a ni ukljuci) wireless adapter na laptopu. Takodje i druge zezalice sad imaju Wi-fi... ne znam nista o avio-elektronici, te kako bi Wi-fi mogao da posalje avionu signal da se spusti nekoliko hiljada stopa. Zvuci priti anbilivabl.
Link to comment
U nekim vestima se spominje da je "neko vidjen da koristi wireless mouse"-a (izgleda im je promaklo da je u pitanju infracrveni signal koji doseze max 0.9m, u idealnim uslovima).
zar ne ferceraju ti bezicni misevi na 2.4Ghz ?
Link to comment

Mozda ako brzo kliknes 3x desnim tasterom, avion se spusti 3 km? :unsure: Ej, sto kaze 1 komentator, ako bi bilo to tako, pa teroristi bi imali "field day". Ne bi ni 1 let stigao tamo gde je posao. Ne verujem u celu tu pricu, ali videcemo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...