Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

On 23.12.2019. at 15:26, MortimerBrewster said:

smenili CEO-a boinga :ohmy:

 

dugo su čekali, trebalo je da leti odavno, sa celim menadžmentom (menja ga predsednik upravnog odbora...trt mrt)

Link to comment

Ja cito da ga menja cfo. Doveli su i nekog novog iz black roka valjda ili tako neki investicioni fond, preuzima u januaru. 

 

Poslednji zajeb ovom je bio sto sto je najavio skoro dobijanje dozvole za letenje, a FAA rekla 'jeste vi normalni' 

I sad da poprave odnose sa administratorima, jedan ceo je morao biti ubiven

Link to comment

ne znam dal se negde pisalo, ali pre neki dan je napokon poleteo prvi avion sa morave

za bec, dva puta nedeljno

jbt cacak ima civilni aerodrom :O

jos i autoput stigao

 

to je otprilike kao da se u beogradu sagradi metro

 

hvala vucicu :fantom:

Link to comment

inače prodali jat tehniku i to nekom jebenom kombinacijom.

nedelju dana pre potpisivanja ugovara jatt dobila dozvolu da popravlja suhojove civilne avione, kupac je vlasnik i adria tehnike, avia prime, koju opet drži premijer češke (neki debil tipa trump)

e sada je to bilo nekako povezano sa vučićevom posetom putinu, gde je putin himself najavio dolazak suhoija u srbiju

biće ijnteresantno gledati dalji razvoj situacije i da li ćemo imati prvi put ruske avione u evropskoj floti (ili se meni samo čini da bi air serbia bila prvi evropski prevoznik koji bi vozio ruske letelice)

 

 

 

2 hours ago, Shan Jan said:

Zajebavas?! Gde lete?

beč. al lete državnim subvencijama.

tražili su način kako da održe airserbia iznad vode i onda probavaju ovo

Edited by Ravanelli
Link to comment

Brussels je imao SSJ u floti, ali su ih vratili.

Na zapadnoj hemisferi mislim samo još meksički Interjet obavlja operacije sa SSJ, i to manjim delom flote, jer se veći deo koristi za rezervne delove, koji su i najveći problem ovog aviona.

Link to comment
Brussels je imao SSJ u floti, ali su ih vratili.
Na zapadnoj hemisferi mislim samo još meksički Interjet obavlja operacije sa SSJ, i to manjim delom flote, jer se veći deo koristi za rezervne delove, koji su i najveći problem ovog aviona.

Leteo ja njima u maju 2017. Iako su (uglavnom) bili ofarbani u SN boje (od moja dva leta jedan jeste, jedan nije), u stvari su bili u vlasnistvu (i wet lease operated by) Cityjet-a.

Ceo brending je izbegavao naziv proizvodjaca - cak nam je i kapetan pozeleo dobrodoslicu u (samo) SuperJet.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
On 26.12.2019. at 18:27, Peter Fan said:

I nek bude srecan ako se samo na tome zavrsi

 

Pa neće se na tome završiti. Čeka ga masno plaćena pozicija savetnikatm u nekom drugom aerospace džinu. Takvi se uvek dočekaju na noge.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ovo je interna komunikacija između boingovog osoblja. da ti dođe da ne sedneš u boing više ikada

 

 

Quote

 

“This airplane is designed by clowns, who in turn are supervised by monkeys”

 

“Would you put your family on a MAX simulator trained aircraft? I wouldn’t.”

 

“I’ll be shocked if the FAA passes this turd.”

 

“This is a joke. This airplane is ridiculous.”

 

“Best part is we are re-starting this whole thing with the 777X with the same supplier and have signed up to an even more aggressive schedule!”

 

“We put ourselves in this position by picking the lowest cost supplier and signing up to impossible schedules. Why did the lowest ranking and most unproven supplier receive the contract? Solely based on bottom dollar. Not just MAX but also the 777X!”

 

“I don’t know how to fix these things... it’s systematic. It’s culture. It’s the fact that we have a senior leadership team that understand very little about the business and yet are driving us to certain objectives. Its lots of individual groups that aren’t working closely and being accountable. It exemplifies the ‘lazy B’” -- the nickname the person used for Boeing.

 

“I just jedi mind tricked this fools. I should be given $1,000 every time I take one of these calls. I save this company a sick amount of $$$$.”

 

“Jesus, it’s doomed.”

 

 


“They paint a deeply disturbing picture of the lengths Boeing was apparently willing to go to in order to evade scrutiny from regulators, flight crews, and the flying public, even as its own employees were sounding alarms internally,” DeFazio said in a statement.

 

“We regret the content of these communications, and apologize to the FAA, Congress, our airline customers, and to the flying public for them,” the Chicago-based company said in a statement. “We have made significant changes as a company to enhance our safety processes, organizations, and culture.”

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-01-10/-incredibly-damning-boeing-messages-show-employee-unease-on-max?srnd=premium-europe

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...