Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

1 minute ago, I*m with the pilots said:

 

Meni bi bilo jasnije da su tako strogi kada neko napusta zemlju sa decom, a ne kada se vraca u nju?

Koristite li onaj ADAC-ov obrazac? Ako ne, trebalo bi, samo se popuni i nista vise, nikakva dodatna overa ili slicno. Ja imam popunjen ali samo za jedno dete, kada sam isla prvi put sama sa zapcem, za bebu nismo update-ovali - nikad mi do sad nije bio trazen.

 

Kad smo kod te otmice dece, bas sam pre neki dan na frankfurtskom aerodromu pricala sa policajem, jer hocu na leto da posaljem zapca samog na more sa mojim roditeljima, te sta mi je sve potrebno. Mentalno sam bila pripremljena na notara i ovo i ono, kad ispadne da treba samo da popunim ADAC-ov obrazac, ostavim brojeve telefona i eventualno fotokopiju licnog dokumenta (ovo potonje jer bi napustili EU prilikom odlaska u Srbiju). Bila sam malo iznenadjena i tri puta pitala da li je siguran :ph34r::lol: jer sam odmah pocela da zamisljam katastrofalne scenarije. On me je uverio u to da se oni dobro snalaze u tim situacijama. (Pretpostavljam inace da se svi ti uzasi sa decom ne rade preko avio saobracaja vec nekim drugim putevima)

 

Imam, to je bilo to za šta mi je žena rekla wtf odakle ti te gluposti. Posle kad smo se vraćali su krenuli opet sa pitanjima i potpitanjima i meni i klincu. Nju su jednom tražili prošle godine nakon pitaj boga koliko vremena i prelazaka. Inače imaju različita prezimena, ali što bi se cimali da je proveravaju.

 

Nije za ovaj topic, ali mrzim ih generalno toliko da ih drkam na sitno koliko mogu kad god mogu. Prošli put neki novi na maltene obuci, jer mu koleginica nešto pomaže i dajem mu pasoš bez boravišne i vidim lista i lista ... i taman se ponadao jadan "koliko dugo ste u EU?" i onda ja "ah, jel treba da vam dam boravišnu". Samo se snuždio i procedio "mogli ste odmah da mi date...". Duvaj ga džiberu. Kad me sledeći put pitaju u kojoj pokrajini živim reći ću im da je to trebalo da nauče na geografiji u 5. razredu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ali, ali, ali...

 

“Although there was a restriction on the actors, which are only five people in this production, the rest of our production is majority female. We also have trans people, we have non-binary individuals, the majority of the production is people from the LGBT community,” she said.

 

“I tried to explain to them that it is a legal thing, and that we are a small, amateur theatre society, and we cannot afford to be sued. But nothing I could say during the meeting could change their minds.

 

Još jednom se obistinjavaju reči opskurnog crnogorskog filozofa izgovorene Proleća Gospodnjeg 2016: “Bravo kreteni”.

 

 

 

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
  • 2 months later...
6 minutes ago, Lezilebovich said:

 

 

 

vuahaha moj bivsi CEO je bio neka lokalna verzija Johna.

Ako je za utehu, prethodni CEO za cije je vladavine firma skoro tankovala je bila zena. Mada mnogi su u njoj videli samo produzenu ruku svog supruga koji je isto bio neki giga mega CEO.

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

To nije na plakatu, nego watermark na fotografiji. Evo original bez:

F6OVNrFXIAAD7QT?format=webp

Navodno uslikano u Hersonskoj oblasti na okupiranim delovima Ukrajine. Naglasak na navodno, nemam nacina da proverim istinitost tvrdnje.

  • Hvala 1
Link to comment

Sta reci za ove smradove:

 

fee098f5-49c9-4995-bc27-6b552d7e1c79.jpg

 

 

Prvi bilboard je bio kao testirajte nase dame. Onda je bio shitstorm i sad se izvinjavaju kao sa budi Tester/testerica nasih dama. Ovo Innen je kao inclusive.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 18. 9. 2023. at 15:06, Patty Lee said:

IMG_1143.thumb.jpeg.944f2ab2f52d79f5b487359e2e0ff220.jpeg

 

Ovde je originalni članak iz NYT.

 

It’s official, Poljska država i zvanično nije država nego kult, ozbiljno je poremećeno ovo što rade.

It could happen here, kaže NYT. 

 

Pričala sam pre neki dan s devojkama kojima predajem o jačini pretnje kod nas. Bolja im je percepcija nego kod odraslih...

Link to comment
2 minutes ago, Patty Lee said:

Ne?
Ali sad si mi se i zvanično usrao u vikend. :isuse:
 

@Svemir Zeka i ja mislim, it could happen anywhere ako se crkvi dozvoli da se razmaše.

 

 

Ja za nas ne verujem ali nimalo. Katolička crkva je mnogo uticajnija od naše. A mi smo zemlja s tradicijom abortusa kao kontraceptivne metode. 

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

A mi smo zemlja s tradicijom abortusa kao kontraceptivne metode. 

To se zove “neću da stavim kondom a i generalno sam jadnik” tradicija :D Da je sreće pa da uvedemo sex ed jer to se rešava vaspitanjem i obrazovanjem.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...