Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

3 minutes ago, Leia said:

 

Ok i nek je tako, ionako od pocetka pricam da verujem da nije nivo testosterona jedini relevantni pokazatelj za snagu, izdrzljivost itd itd pa samim tim i konkurentnost u sportskim takmicenjima.

 

U to ne ulazim, ja svakako nisam strucan da dajem sud o tome. Samo sam doprineo raspravi informacijom da se pored zena i muskarci sportisti testiraju na visak testosterona i da se ako je takav visak utvrdjen to tretira kao nedozvoljen doping. :)

Link to comment
6 minutes ago, Radoye said:

 

Pise izmedju ostalog tamo da kad se prirodni testosteron stvara u ljudskom telu da se stvara i neki drugi hormon, i da se testira odnos ta dva hormona. Ako je veci od 4:1 u korist testosterona ti padas na testu bio musko ili zensko (ili vec stagod).

zato sto be unosenja sinteticko testosterona obicno nece biti taj odnos testosterona i epitestosterona, vec ce biti priblizno 1:1. to je nacin da se utvrdi doping testosteronom, ne apsolutne vrednosti, zato sto prilicno variraju. to sa semenyom je nevidjena glupost i diskriminacija, neki sportisti ce prirodno imati neke prednosti u odnosu na druge. drugo su polne karakteristike. 

Link to comment
On 4.6.2019. at 13:52, ToniAdams said:

Dosad sam bio u fazonu da troluje a posle poslednjih par postova uveren sam da nema apsolutno ideju o čemu piše. Ali samo napred.

 

Vazno da si ti top strucnjak za levicu i feminizam, ne odustaj sta god rekli dushmani :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...