Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

nije samo šah toliko ekstreman, ima nekoliko olimpijskih disciplina u kojima bi mogle da se ukinu m/ž/trans kategorije i da se svi talmiče zajedno,  streljaštvo, streličarstvo, karling, pa možda i  stoni tenis, skokovi u vodu..

Link to comment

Nisam stručan za skokove u vodu, meni deluje da je potreban priličan napor da bi se izvelo svo ono prevrtanje u vazduhu.

 

Za streljačke discipline svakako, možda i stoni tenis.

 

Ali poenta je da to mora da se reguliše case-by-case, ne može se čekati neka ultimativna analiza o rodnoj predodređenosti ljudskog organizma za sveopšti sport koja će sve rešiti. 

Link to comment

Snaga i izdrzljivost? 1 od 2 najbolja fudbalera danasnjice ima snage da trci malo vise od golmana. Drugo je atletika.

Edited by Meazza
Link to comment

Ili ragbi, rukomet, rvanja, boks, borilačke veštine i dr. 

 

1 hour ago, levi said:

nije samo šah toliko ekstreman, ima nekoliko olimpijskih disciplina u kojima bi mogle da se ukinu m/ž/trans kategorije i da se svi talmiče zajedno,  streljaštvo, streličarstvo, karling, pa možda i  stoni tenis, skokovi u vodu..

 

Da, ali da se potpuno ukinu kategorije i bude potpuno otvoreno. 

 

 

Link to comment
5 hours ago, Meazza said:

Snaga i izdrzljivost? 1 od 2 najbolja fudbalera danasnjice ima snage da trci malo vise od golmana. Drugo je atletika.

 

Mda, dobro je da za onakvu eksplozivnost nije potrebna snaga nego "atletika".

Link to comment

@Weenie Pooh

Meni ne pada na pamet, nisam strucan... pa nisam ni ja, i nemam nista protiv nase razmene utisaka ali mislim da je formiranje utemeljenih stavova i normi ipak bolje prepustiti onima koji jesu.

Ne forsiram naravno nikakve preconcieved zakljucke, ako nauka neoborivo dokaze da se gejem postaje od sedenja na ladnom betonu ja cu to apsolutno prihvatiti.

Sto se tice aktivizma moje je misljenje da se ne mora ama bas nista, kao sto se velika vecina populacije i ne bavi nikakvom borbom za prava drugih u bilo kom obliku, niti bilo cim izvan svoje licne sfere interesovanja. Tako da niko ko se necim od opste vaznosti zapravo bavi, bila to zastita zivotne sredine, prava trandzi ili ulicnih macaka, nije u obavezi da se zbog svog izbora problematike pravda nekom ko generalno samo gleda svoja posla.

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Mda, dobro je da za onakvu eksplozivnost nije potrebna snaga nego "atletika".

 

Ima eksplozivnost i agilnost, ali nema izdrzljivost. Nema snage da trci mnogo. 

 

Ono po cemu je on poseban je eksplozivnost, fantasticna preciznost, koordinacija, ravnoteza, prostorna i "fudbalska" inteligencija. ("vidi" stvari koje drugi ne vide, brzo donosi odluke, ima savrsen tajming). I kad bude izgubio eksplozivnost i dalje ce biti nezamenljiva fudbalercina.

Edited by Meazza
Link to comment
1 hour ago, Leia said:

Sto se tice aktivizma moje je misljenje da se ne mora ama bas nista, kao sto se velika vecina populacije i ne bavi nikakvom borbom za prava drugih u bilo kom obliku, niti bilo cim izvan svoje licne sfere interesovanja. Tako da niko ko se necim od opste vaznosti zapravo bavi, bila to zastita zivotne sredine, prava trandzi ili ulicnih macaka, nije u obavezi da se zbog svog izbora problematike pravda nekom ko generalno samo gleda svoja posla.

 

Pa ne moraš ništa ako nećeš, samo što ćeš bez solidarnosti teško išta postići. Borac za bilo kakva manjinska prava koji gleda isključivo sopstveno dupe nije aktivista nego sektaš, navijač, borac za interese svog usko definisanog plemena.

 

Holier-than-thou stav "ja se bar za nešto borim, većina ni toliko ne pokušava" takođe nije konstruktivan. Lobiranje za specifično određene grupe neizbežno vodi ka sukobu interesa, ka "gde sam tu ja" mindsetu, i konsekventno opštoj marginalizaciji.

 

Ali da ne tupim ja sad, ljudi su knjige pisali na temu intersectionality. Ukratko, jebeš levicu bez solidarnosti.

Link to comment
On 31.5.2019. at 14:36, Leia said:

 

Ne moras da zamisljas, secam se jos kako je MayDay prolazila u “ozbiljnim” raspravama na pdf Sportu a nije ni dolazila tamo s namerom da zajebava i provocira, zena tamo pisala jer iskreno voli sport. Pa mogu onda valjda i ja ovde da napenalim kad neko lupeta i to sa namerom.

 

Mau je prolazila tamo taman kao i neke osobe suprotnog pola. Taj pdf je jednostavno takav.

 

Žene u ovoj sredini imaju razloga da se osećaju ugroženim, ali ovo nije bio dobar primer.

Link to comment
18 hours ago, Meazza said:

 

Ima eksplozivnost i agilnost, ali nema izdrzljivost. Nema snage da trci mnogo. 

 

Ono po cemu je on poseban je eksplozivnost, fantasticna preciznost, koordinacija, ravnoteza, prostorna i "fudbalska" inteligencija. ("vidi" stvari koje drugi ne vide, brzo donosi odluke, ima savrsen tajming). I kad bude izgubio eksplozivnost i dalje ce biti nezamenljiva fudbalercina.

Snaga i dugo trčanje bas i ne idu u istu rečenicu. Ultramaratonci su medu fizički najslabijim sportistima.

Link to comment
22 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pa ne moraš ništa ako nećeš, samo što ćeš bez solidarnosti teško išta postići. Borac za bilo kakva manjinska prava koji gleda isključivo sopstveno dupe nije aktivista nego sektaš, navijač, borac za interese svog usko definisanog plemena.

 

Holier-than-thou stav "ja se bar za nešto borim, većina ni toliko ne pokušava" takođe nije konstruktivan. Lobiranje za specifično određene grupe neizbežno vodi ka sukobu interesa, ka "gde sam tu ja" mindsetu, i konsekventno opštoj marginalizaciji.

 

Ali da ne tupim ja sad, ljudi su knjige pisali na temu intersectionality. Ukratko, jebeš levicu bez solidarnosti.

 

Meni pre izgleda da se ljudi odlucuju da vode bitke koje mozda mogu ako ne bas dobiti onda bar malo pomeriti neke granice. Mozda to s jedne strane moze sa se tumaci kao linija manjeg otpora ali ne znam kakve sanse uopste imaju neki marginalci protiv megakorporacija tipa Nike koje izrabljuju tu decu u Bangladesu? 

Zato se i ne bih bas ostrvljivala na aktiviste kao da su oni deo problema, generalno nedostaje solidarnosti u svetu  i nikom bukvalno ne pada na pamet da pogleda u etiketu kad kupuje odecu i zapita se u kakvim je uslovima  nastala, dapace svi srecni sto mogu moderno da se obuku za 10€. Tu i tamo se pojavi neki dokumentarac i to je to. Kao sto se niko ne pita odakle tolika jeftina nafta nego sedne u auto i vozi. Ne mogu ni da da ogranice posedovanje oruzja u USA da im ne bi manijaci pucali u decu po skolama, a bas ce ih zaboleti za nekakve Sirijce. 

Malo me ovo tvoje potseca na srpsko pljuvanje opozicije zasto nije bolja, sloznija, odvaznija itd itd Takvi su kakvi su, bolje nemamo, u ovakvim uslovima i u ovakvom svetu ja se i dalje divim bilo kome ko nadje vremena i energije da se posveti bilo cemu od opsteg znacaja.

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, Anonymous said:

 

Mau je prolazila tamo taman kao i neke osobe suprotnog pola. Taj pdf je jednostavno takav.

 

Žene u ovoj sredini imaju razloga da se osećaju ugroženim, ali ovo nije bio dobar primer.

 

Onda taj pdf treba da bude na Deponiji, ja bih to svakako pozdravila :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...